PDA

View Full Version : Силата на думите...



nIkEnCeTy_bE
08-18-2014, 16:14
Точно и ясно, пускам темата по повод колко съм възмутена от приказките на хората. По - точно продиктувано от думите на повечето мъже, които все по - често чувам. Както си седя на плажа и до мен 3 момчета видимо на възраст 25 години, ги чувам на висок тон как си приказват "Абе брат, тая путка каква свирка ми направи онзи ден.", другият - "Аз пък по - голямо дърво от моята не съм срещал.". Чувала съм как момче от класа ми обсъждаше моя позната, ама с такива подробности, че ми стана адски жал за момичето. Чувала съм какви ли не приказки на мъже, разкази с подробности по адрес на момичета. Толкова е обидно и силно се надявам някой ден да не чуя такива приказки за себе си. Далеч съм от мисълта, че всички мъже са такива, напротив. Ясно ми е, че и двата пола обичат да обсъждат пикантности, но чак с такива подробности, просто е ужасно. Забелязала съм, че ние жените плюем мъжете, но до там. Не съм чувала чак такива подробности от сексуалният живот на дадена жена. Знам и, че мъжете обичат да си чешат егото, така нали да се изтъкват "по мъжки". Интересно ми е мнението ви и до каква степен вие споделяте на приятели относно сексуалният си живот. Имате ли някаква граница и докъде се простира тя?

paradosou
08-18-2014, 16:25
Чувала съм как момче от класа ми обсъждаше моя позната, ама с такива подробности, че ми стана адски жал за момичето.
По-естествено е да ти е жал за момчето.
Он: не съм почитателка на излишните подробности в споделянето на лични неща, за каквото и да става въпрос.

Cornix
08-18-2014, 16:33
Като цяло имаш право.. и то доста! Относно споделянето на сексуалният живот, аз го правя само с брат ми, тъй като с него съм най-близък и с още 1 човек дето ми се води най-добър приятел, само дето не му казвам подробности, само отгоре отгоре. А относно фразите които си чула, не се учудвай, и аз ги слушам тия фрази от хората около мен постоянно, не само относно секс и момичета, дори ме изненадва това че чувам теззи фрази все по-често използвани дори от женското съсловие, което го намирам за грозно. Но предполагам в днешно време не е ''на мода'' по-интилигентните разговори (за които мисля да публикувам тема след малко да побъбрим :) ) особено ако си в компания на.. не толкова интелигентни личности, ако почнеш да говориш по-начетено ще те гледат като извънземно и вероятно ще ти се смеят и подиграват (говоря от опит) затова дори на мен ми се е случвало да използвам такива фрази поради тази причина...

nIkEnCeTy_bE
08-18-2014, 16:35
Интересно ми е при една евентуална раздяла, независимо как е завършила тя - дали изневяра, дали друго, бихте ли си позволили такива приказки?

paradosou
08-18-2014, 16:46
^Не. Невероятно грозно ще е. Няма да разпространявам нещо, което си е (било) само между нас, нито бих направила негови истории/планове/разкази/неуспехи достояние на обкръжението си.

Cornix
08-18-2014, 17:10
Не и под тази форма... бих си позволил ако момичето ме е наранило да споделя с какво и по какъв начин го е направила, обаче няма да включва горепосочените фрази и изрази..

mm28
08-18-2014, 19:06
Както си седя на плажа и до мен 3 момчета видимо на възраст 25 години, ги чувам на висок тон как си приказват "Абе брат, тая путка каква свирка ми направи онзи ден.", другият - "Аз пък по - голямо дърво от моята не съм срещал.". 1-я го разбирам, ама 2-я...да имаш приятелка, която не харесваш в леглото, че и да го споделяш на приятелите си е голяма греда :D Викаш вие не обсъждате на кой колко му е голям и как ви е чукал...

DeHu
08-18-2014, 19:13
^ Ми аз лично не изпадам в подробности дори и да ме питат.Просто ми е неудобно,все пак колкото и да съм близка с приятелките си,не ми е много приятно да им обяснявам по минути как са протекли нещата.Това е от нещата,които ми правят най-лошо впечатление в едно момче,защото няколко пъти ми се е случвало да обсъждат някакви сексуални приключения пред мен.

...Rammstein...
08-18-2014, 19:29
Намирам го за изключително грозно независимо кой от двамата говори. Никога не съм разбирала хората, които след раздяла плюят половинката - 1во не им прави чест да се държат така и 2ро по този начин говорят и лошо за себе си след като са били с даденият човек. Общо взето съжалявам такива. Също така не смятам за интересно да се разказват лични неща пред други хора и найме дразни факта,че мъжете стават по-големи клюкарки от жените.

FAKE IT
08-18-2014, 20:44
НикЕнЦиТуУуУууУуУУуУу, възмутена си от реалността, което е разбираемо, но единственото което можеш да направиш по въпроса е да я приемеш такава каквато е. Написа, че се надяваш да не чуеш подобни приказки по свой адрес, но има голяма вероятност това да се случи, а вероятно вече се е и случвало да се говорят подобни глупости и зад гърба ти, очаквай всичко от всички.

"Мъж" е обширно понятие и всеки си има свой идеал и представа отностно него.

Има мъже, които се интересуват от ядрената физика, от всяка една частичка намираща се в космоса, от всичко, което ги заобикаля и голяма част от ежедневието им е погълнато от това. Те дори нямат време за жени, пък да ги обсъждат? АбсОрд. Имат си и собствено обкражение, където използват определен начин на изказ, думата "курва" при тях ще е "объркала се дама", "неученолюбива госпожица", "невъзпитано момиче". Думата "путка" я виждат от чисто научна гледна точка.. срамни устни, бонуси ...

Има мъже, които се интересуват как да се напият и надрусат по цял ден, за да избягат от жииииссстоката риалнуст. Те също се събират с категоризиран тип компания, състояща се от хора с предполагаемо подобни интереси. При тях вече "курва" се замества с "шаврантия/мазмантия/трошия/парцал/кол/гюле/муле/топ".

Има мъже, които са асоциални. В 80% от времето си водят спорове със себе си, себе си и тях. Като чуят думата момиче се изпотяват, а при случайната среща с едно такова сменят 8 цвята на лицето в рамките на 2 секунди, за тях е немислимо да използват речника на горе изброените, та те дори и дума не могат да обелят, за къв речник говорим?

Има мъже, които са геймъри. Като ги изкараш навън и започнеш да ги занимаваш с нещо различно от играта им си обществен враг и трябва да бъдеш разстрелян за това, че си малоумен, зациклил и нямаш интереси към елфи, тролове, вещици, върколаци, зомбита и каквото там слагат по тия игри. Тогава ти няма да си "путка", а "бот" и заслужаваш да те ултиматнат.

Има мъже, които са психопати. Привидно го играят готини, лоши момчета, отворени, открехнати за всичко, говорещи в прав текст. Оказва се, че като се хванат във връзка са олигофрени, които си позволяват да те псуват, бият, да ти забраняват да правиш това и онова и да се наложи да станеш социален инвалид в името на светлото ви съвместно бъдеще. Ако не държиш на тях си просто поредната курва и ще те пребият. Повече от няколко пъти.

Има мъже, които са изискани, но и твърди. Знаят точно по какъв начин да се държат с дама, никога не биха си позволили да те обидят или да ти посегнат. Никога не биха си позволили да говорят зад гърба на някой, или пък да се подиграват и иронизират техен познат, дори и в негово присъствие.

Има още 20 милиона типа мъже, всеки със своето обкражение, умствен капацитет, интереси и разбирания за живота. Ще срещаш всички тези различни мъже /може и да са еднакви, ако си остремена към определен тип, без самата ти да го осъзнаваш/ и наистина трябва да очакваш всичко от тях. Никога не знаеш на какви ще попадаш.

Просто приеми реалността и спри да се тръшкаш, че повечето мъже не отговарят на идеала и дефиницията ти за "мъж".

Novsymmmmm
08-18-2014, 20:55
"Както си седя на плажа и до мен 3 момчета видимо на възраст 25 години, ги чувам на висок тон как си приказват "Абе брат, тая путка каква свирка ми направи онзи ден.", другият - "Аз пък по - голямо дърво от моята не съм срещал"

Това го правят с цел да са интересни и щом си го чула, значи може и да са го правили за да та привлекат именно твоето внимание... Честно казано в днешно време кифлите ще се вържат, защото са материалистки или искат да с "вървежните"

На мен лично ми е неудобно да говоря с приятели пред момиче за подобни тъпотии...Или на близко да има някоя....

FAKE IT
08-18-2014, 21:33
Случвало ми се е да ми се оплакват дами от "некадърните" си господа. Приказки от сорта на "5 минутко", "То не беше ръмжене, не беше чудо", "Впива се в клитора ми, като пиявица и не мърда от там" и други определения, които не си направих труда да запомня дословно. Не говорим за един случай, не говорим за два. Това далеч не се отнася за голяма част от жените, с които съм имал контакт, но съм срещал и такива. Сякви хора.

draid
08-18-2014, 22:29
Ся вие да не ги говорихте тия неща бива да пускаш такава тема, ама при положение, че жените постоянно се събират с приятелките си да клюкарят не върви. Особено е забавно как след първият път на жената с някой мъже, често се събират в кокошкарника за да обсъдят как е бил новият индивид.

Мъжете, че говорят е истина. Рядко обаче говорят когато имат сериозни намерения към дадена жена и в 90% от случаите и пазят достойнството. Може често да чуеш мъж да разказва в компания някоя случка или нещо в стил "Имаше една" ама рядко се случва това да е с имена и конкретика.

CrookedMirror
08-18-2014, 23:10
Мъжете, че говорят е истина. Рядко обаче говорят когато имат сериозни намерения към дадена жена и в 90% от случаите и пазят достойнството.
Че какво биха "изтървали" в случай че имат сериозни намерения? Как може хем да искат мадамата за връзка, хем в някакви 10% да не й пазят достойнството?
*в никакъв случай не се заяждам
интересува ме отговорът и ще се радвам да се разпишеш в повече от изречение-2

nIkEnCeTy_bE
08-19-2014, 06:27
Чак такива пикантни неща, не бих разказвала, че и с подробности. Това имах предвид, че в повечето случаи, жените се събират да плюят мъжете, но до там. Ще кажат нещо от рода "егати идиота", "пълен некадърник", но да почнат да изтъкват недостатъците му в леглото, не мисля. Докато мъжете съм склонна да вярвам, че повече биха си позволили да говорят, било то в развоя на връзката или след това.

anonymous708973
08-19-2014, 07:40
Малко ще прозвуча като Хилари 8-), ама съм се убедила, че момчетата говорят, мъжете - не. :)
Събирането на 10 кокошки с цел разказване на приключението също ми е противно, ама аз като цяло имам нетърпимост към подобни съмнителни ритуали за изграждане на женско приятелство. Детайл споделям с точно една мацка, и то най-често е нечленоразделен коментар като "омгомгтолковаесекс, щегоизнасилявнякойтъменъг ъл, самодамипаднещемепомницял живот" и т.н. 8-)

102
08-19-2014, 08:24
некой сериозно трее си смени обкръжението

nIkEnCeTy_bE
08-19-2014, 08:53
некой сериозно трее си смени обкръжението

За жалост, това обкръжение го има почти навсякъде. За моя личен кръг от хора вече отговарям аз и повярвай ми там такива хора няма. ;)

102
08-19-2014, 08:55
е представям си кво ти е обкръжението след като гледате в канчето на другите
и да.. като не ти е приятно нещо можеш да го кажеш а не да пускаш темички
да им се подиграеш да ги напсуваш варианти бол но нали требе сме литераторе

RapExotic
08-19-2014, 20:42
Как няма да говорят така, като навсякъде по телевизията, в интернет, в чалгите им внушават точно този начин на мислене. Нали не трябва да имаме цензура, имаме право на туй, на онуй и можем да си правим к`вото си искаме без да ни пука за околните. Това е стилът. Просто си го чула в действие.
Дори и тук във форума, ако темите не бяха написани с текст, ами слушаше авторите им как ги изричат на глас щеше да се ужасиш.

draid
08-19-2014, 21:22
Никога не съм коментирал какво правя с дадена жена когато сме сами. Да кажа или по-скоро да не отрека, че правим секс, сме правили в даден момент ок, ама да седна да разправям каква е, колко са и големи, какви свирки прави и т.н. е недопустимо за мен. Когато е бивша, мога да спомена имаше едно момиче което правеше хубав секс, имаше една дето сме правили гафове и т.н. Имена аз рядко използвам, какво остава за човек който и отсрещната страна познава.


Че какво биха "изтървали" в случай че имат сериозни намерения? Как може хем да искат мадамата за връзка, хем в някакви 10% да не й пазят достойнството?
*в никакъв случай не се заяждам
интересува ме отговорът и ще се радвам да се разпишеш в повече от изречение-2

Не си разбрала, има 10% от мъжете които не биха го сторили, другите 90 най-често се държат по описаният начин. Т.е рядко споделят неща за половинката си които може да я злепостави или като цяло смятат че не е работа на 3-ти лица. Това е малко като как караш кола която си взел под наем и как караш такава която е била мечтана и тъкмо си си купил.