PDA

View Full Version : Отслабване



Unknown_1
08-19-2014, 17:38
Здравейте на всички.
Знам,че има такива теми,но във всичките ставаше дума за момичета и не намерих някоя тема в която проблема да е подобен на моя.
Момче на 17 години съм и не мога да кажа че някога съм бил дебел, но имах няколко излишни килца. След като обаче реших да отслабна почнах да ограничавам храната си доста и сега от 71 кг съм 56 кг. Храня се нормално и не искам да отслабвам повече, но качвам трудно и искам някакви съвети. Мога още сега да почна да се тъпча с всякакви боклуци и пак да си върна старите кг, но те ще са мазнини и все едно нищо не съм направил за 1 година. Искам да заякна и да натрупам мускули. Ако може някакви съвети за каква храна точно да ям и какво да избягвам, да ходя ли на фитнес или някакъв друг спорт и така...
Мерси предварително

ponitas1133
08-19-2014, 19:30
Здравей! И аз долу-горе на същото положение като теб и мисля, че мога да ти дам съвет или поне да ти кажа това, което аз правя. Щом искаш да заякнеш и да качиш малко... прав си - не става с ядене на буклуци. Най-добре започни да ходиш на фитнес 2-3-4 пъти седмично, колкото искаш. Избери си от интернет програма и я следвай. Но нищо няма да стане, ако не си мотивиран и нямаш желание да тренираш. За храната - избягвай въглехидратите, яж много плодове, зеленчуци, яйца, пилешко месо. Не яж пържено... и тн. По-нататък ако решиш да правиш мускули ще си вземеш и добавки и тн. Но това е начина - с тренировки и правилно хранене. Но ако искаш да качваш мускули и да заякнеш - няма да се лишаваш от храна! Ядеш колкото си гладен, но само полезна и хубава храна. Яж сладко, хляб но в нормални количества. Ако имаш друг въпрос, питай. С удоволствие ще отговоря.

FAKE IT
08-19-2014, 20:11
Ако искаш да трупаш мускулна маса се насочи към фитнеса. Ако искаш да заякнеш, да имаш сила и атлетично тяло се насочи към лостовете и упражненията със собствено тегло или някой спорт по избор. За яденето - научи се да слушаш тялото си, ако чувстваш че ти се яде - яж, ако не си гладен - не яж. Когато извършваш физическо натоварване ще ти се яде много повече от обикновенно, което е нормално. Като цяло избягвай всички вредни храни, ако не искаш да качваш мазнини. Наблягай на натурални продукти - плодове, зеленчуци, пилешко, риба, ориз, фасул, фъстъци, бадеми, ядки, яйца. Забравяш за банички, дюнери, бургери, сандвичи, хотдоци и производни. Най-добре е да залагаш на готвеното от теб самия или от родителите ти.

girlwithblueeyes
08-19-2014, 20:24
Фитнес и хубав режим.