PDA

View Full Version : Много е ревнив, разваля връзката ни



traqna.mihailova
08-20-2014, 07:26
От 9 месеца ходя с един човек, нещата общо взето са прекрасни през повечето време, щастливи сме, има любов, има секс, виждаме се всеки ден, постоянно поддържаме връзка ии т.н. Има един проблем обаче, може би от 2рия месец нататък - той е много ревнив.. Знам, че е защото ме обича и го е страх да не ме изгуби, но нещата понякога минават всякви граници. Не мога да излезна спокойно без него, даже за това лято ми се случи само 4 пъти да излезна с приятелки и то през деня за около час-два макс. и всичките тия пъти се скарахме жестоко и следват едни сръднии, едни работи.. Отделно той по цял ден е на работа и аз си седя в нас, за да не се караме, спряла съм всякви контакти, особено с момчета даже и не се поздравявам. Докато е на работа се съмнява, че съм в нас, а като разбере, че съм в нас мисли, че съм с някой, а недай си боже да не му вдигна телефона. И ми е тъжно, защото не забелязва и грам какво правя за него и колко съм му отдадена.. Вместо това постоянно се съмнява в мене и то без причина, обвинява ме за всякви работи, изкарва ме едва ли не, че съм го наранявала и, че все си затварял очите за глупостите, които съм правила. А, аз нито един път откакто съм с него не съм даже излизала с друг. Тези караници са поне веднъж на седмица, през останалото време нещата са идеални, наистина идеални и може би това ме задържа при него.. но като се скараме нещата излизат от контрол, нарежда ме, обижда ме, държи се отвратително и то без причина и накрая винаги на следващия ден си преглъщам гордостта, отивам при него и се сдобряваме.. говорим едно нещо, почти всеки ден говорим на тая темаа и нищо не му влиза в главата. Снощи пак се скарахме и то защото излезнах с приятелка и хем ми казва, че не е проблем, че излезнах с нея ми и като го питам къв е мълчи и ме нарежда.. сигурна съм, че си мисли, че съм била с друг и направоо полудявам. Изморих се вече и не знам какво повече да направя, какво да му кажа и т.н.
Наистина много го обичам и го уважавам, но мисля, че няма да се промени, а ми писна да страдаме и двамата заради ревността му.. искам някак си да го стресна, но не могаа и съм много объркана..

FAKE IT
08-20-2014, 09:12
Какво очакваш да ти кажем? Ти самата разбираш, че няма да го промениш, а и да намериш начин да го стреснеш - ще има промяна примерно за месец и след това всичко ще си е по старо му, поне така става в повечето подобни случаи, за които знам.

Истината е, че излизаш с малко детенце, което не е наясно със себе си, неуверен е и трябва да порасне, за да започне да се държи мъжки и да спре с истериите си. Ако смяташ, че можеш да му търпиш кризите още няколко годинки, докато се доразвие - давай. Ако пък се уважаваш си намери някой пораснал, с който да не си пилиш нервите и да имаш по-пълноценна връзка, в която не си роб.

RapExotic
08-21-2014, 04:09
А какво се случи на втория месец, че е загубил доверие в теб?

marilyn
08-21-2014, 10:33
Ти си едно малко глупаво момиче. Търпиш да те унижават и да се държат с теб като с вещ. Ревността в такива размери погубва всякаква обич. Не можеш да спреш да излизаш, само защото приятелят ти е комплексиран и е несигурен в себе си. Не се занимавай с такъв човек, намери си гадже, с което да си имате доверие.

hey.mistery
08-21-2014, 10:58
Защо чак на втория месец е започнал да те ревнува?

Аз съм на мнение, че връзка без доверие просто не е връзка. Поговори с него, ако това не промени нещата, знаеш какво да правиш. Има много други момчета, просто може би този не е за теб. Ако продължиш в този дух, няма да ти остане никой и когато нещата минат границата и се разделите, ти оставаш напълно сама.

dimitar_ak
08-21-2014, 11:51
Това не е любов а притежание и обсебване. Не знам колко време ще издържиш, но нещата не са нормални. Ако приятелят ти не може да се пребори с ниската си самооценка връзката ви няма да я бъде.

per-dead
08-22-2014, 08:50
Хората над мен са прави.
Аз те съветвам не да си преглъщаш гордостта, ами да преглътнеш всякакви чувства към него и да му биеш шута, защото съвсем скоро ще останеш без приятели.
Ако продължиш по този начин, ще загубиш 5 приятелки (да речем) заради едно недорасло момче, което така и така не прави нищо друго, освен да те връзва и да те унижава.
Замисли се т'ва ли искаш.
Успех.

tori
08-22-2014, 09:03
Бягай с триста, тия връзки обикновено не свършват добре. Следващия път като се скарате, просто не ходи да се сдобряваш с него, а направо се разделете. Бъди твърда и рязка ако се наложи, е*и майката на всичко и гледай да излезеш от тая връзка колкото се може по-бързо, защото обикновено връзките с ревнивец завършват твърде грозно. Много е възможно да ти посегне ако го изнервиш. Освен това той няма да ти носи ковчега, помисли за това.

GEMBI
08-22-2014, 09:08
Ти си едно малко глупаво момиче. Търпиш да те унижават и да се държат с теб като с вещ. Ревността в такива размери погубва всякаква обич. Не можеш да спреш да излизаш, само защото приятелят ти е комплексиран и е несигурен в себе си. Не се занимавай с такъв човек, намери си гадже, с което да си имате доверие.

yeap

Зайче..
08-22-2014, 09:53
Чувала съм, че когато един мъж стане толкова ревнив и постоянно се съмнява, че си имаш някой друг .. то просто той е направил белята и го гони параноята. Дали е така не знам, но не е лошо като идея, ако се замислиш.

draid
08-22-2014, 20:47
Абе много интересно как пък все напоследък се регистрират хора за да пуснат един пост. Направо ми е озадачаващо.

juj4elinka
08-24-2014, 09:53
Той ще бъде същият и да излизаш и да не излизаш. Като не се излиза на глава с него и не проявава малко разбиране и не прави компромис, може би трябва да си помислиш дали това да си с него те прави щастлива или нещастна. :)

kittenss
08-28-2014, 08:50
Аз бях в същото положение...след една такава година и аз реших да го сплаша и скъсах с него....обичах го и за 3-4 дни се върнах, а той уж променен....да ама не ...и така след повече от 2 год. и половина любовта почна да отшумява и се появи досада, нерви и озлобление...толкова бях зле че писах тук и с мн мислене и подкрепа....вече 2 седмица няма проблеми и тормоз....
Ако искаш прочети моята тема...може да намериш нещо полезно...;) успех ;*

rosess
08-29-2014, 21:24
Ох,тези ревниви мъже съсипват бавно и мачително връзката! Преди малко написах тема за моя проблем.Знам как се чустваш ужасно е.Искам да спре вече с това,но не може.Искам да го оставя,но го обичам, мъча се. И аз не знам какво да правя.