PDA

View Full Version : Кога да започна да се подготвям за колеж?



today_was_a_charytale
08-20-2014, 09:14
Тази година ще бъда 8-ми клас в Международна гимназия Златарски.Винаги ми е било нещо като мечта да уча в престижен университет, за сега най-много ми допада Йейл.
Ако ще започнете с хейт, моля напуснете темата още сега.
Имам няколко въпроса.
1.От кой клас да започна да се подготвям за колежа?
2.Как да се подготвя?Знам ,че в Йейл искат високи оценки, да се занимаваш с благотворителност, извънкласни дейности (това поне са ми казвали, когато съм разпитвала).
4.В гимназия Златарски имам ли някакъв шанс или след 8-ми клас да пропвам в Американсия колеж?
3.Може ли да ми дадете съвети или насоки?Ако примерно учите там, запознати сте с Йейл, подготвяте се за там или имате познати, които учат там.

Лично аз държа да бъдещето си и от 7-ми клас почнах да се интересувам от това къде ще получа висше образование.Виждала съм много теми, в които се пита за колежи/университети в Щатите и винаги в тях има хейт.Създала съм тази тема, защото имам нужда от съвети, а не от хейт.

OMGOMG
08-20-2014, 09:22
Започваш да се подготвяш още от 8 клас като наблегнеш на езика

Ryuko
08-20-2014, 09:43
Имаш шанс за Американския колеж, защото може дори и след 9-ти клас да се кандидатства:
http://www.acs.bg/Home/Admissions/Bulgarian_Students_Admission_after_Grades_8_and_9. aspx

Но годишната такса е 5900 евро, можеш ли да си го позволиш?
Братовчедка ми учеше там и завърши с най-високия успех, и можеше да учи във всеки американски университет. Избра Харвард и получи пълна стипендия. Другите след нея също с много висок успех получиха стипендии. Сигурно и за Йейл е същото положение.
Ако родителите ти имат пари за колежа, нататък всичко зависи от теб, и да имаш шанс. ;)

Тромбоцит
08-20-2014, 12:06
По принцип америнците имат навика да ти съдират кожата с такси, а след това години наред да те подканват да им даряваш още и още.

П.С Влизането в Американския далеч не ти отваря всички врати. Виж сега, ако станеш нац. лауреат в дадена област или имаш медали от чужбина - нещата тогава са малко по-различни.
Едно ползотворно съветче - избирай университет след като си наясно с какво искаш да се занимаваш.

Ewok
08-20-2014, 13:58
Едно ползотворно съветче - избирай университет след като си наясно с какво искаш да се занимаваш.

+1

и намали малко "Клюкарката" :)

today_was_a_charytale
08-20-2014, 15:51
Не искам да вляза в Йейл защото гледам Клюкарката :) .От там разбрах за Йейл и започнах да се итнересувам от такива неща, но наистина ми допада като университет.
Пробвах се за Американския колеж тази година, но започнах да се подготвям много късно и не се представих добре на изпита.Смятам и след 8-ми клас да пробвам, а не знам дали ако не ме приемат отново ще има смисъл и след 9-ти клас.

Ewok
08-20-2014, 15:56
Не го казвам само заради университета :)