PDA

View Full Version : Притеснения относно менструация.



skitlyo
08-20-2014, 09:32
Здравейте! Пиша за нещо, което може да ви се стори глупаво, но за мен е важно и е повод за притеснение. На 13 съм, почти 14, навършвам ги след по-малко от месец. Все още нямам цикъл и съм притеснена. И да милиарди пъти са ми казвали, че има време и тн., но на всичките ми приятелки им е дошло и аз съм последна. Притеснявам се много.. майка ми не говори с мен на тези теми и се чувствам несигурна и изплашена. Имах цистит, но беше в 4 клас и родителите ми решиха, че просто ме боли корема и взех хапчета за болки в корема, но нищо повече.. Висока съм 1.70 и тежа 48 кг. Слабичка съм, но не мога да напълнея, просто имам ужасно бърз метаболизъм и не мога да кажа, че не ям. Даже напротив, доста стабилно. Та, въпросът ми е да се притеснявам ли и има ли нужда от консултация с лекар и тн.? На вас на колко ви дойде? И понеже тази година ще запиша модерни танци, те ще помогнат ли за подтикването на цикъла?

viviann.k
08-20-2014, 10:25
На мен лично ми дойде менструацията, когато станах на 14г. До тогава на всички мой приятелки им беше дошло.
Не мога да си обясня, защо майка ти не иска да разговаряте на тази тема, това е човека с когото трябва да говориш най-много за това ! Ако до сега не си ходила на гинеколог - задължително отиди! Не само за да проверят какво става с менструацията ти, но и за да ти направят изследвания и цитонамазка. Последното е хубаво да правиш поне 1 път годишно, за да си спокойна, че всичко е наред. От кой град си ? Разгледай форумите за мнения за добри гинеколози! :)

Smilee..
08-21-2014, 05:05
Ако не ти дойде до 16 г. се консултирай с лекар.

marilyn
08-22-2014, 12:11
Проблем е ако си на 16 и не ти идва. На мен ми дойде на 10 и честно казано беше доста кофти история. Опитай се да поговориш с майка си за тези неща, ако се притесняваш много, отиди на лекар.

thebigsmile
08-22-2014, 16:58
Всеки организъм е различен и се развива по различен начин. Няма от какво да се притесняваш. Имах една приятелка, на която цикълът и дойде чак на 17. Така че не се притеснявай, дори и да говориш с майка си, тя ще ти обясни най-добре. Все пак родителите имат голям опит, който трябва да споделят с децата си.