PDA

View Full Version : Какво да правя?



Intel-Inside
08-20-2014, 15:58
Здравейте,имам връзка с едно от най-красивите момичета,които съм срещал.Тя е умна ,забавна и ме обича,заедно сме от 10 месеца и съм щастлив наистина съм много щастлив.Тя е студентка в София,аз съм си от София запознахме се в едно заведение и така,тя живееше на кврартира,а аз имам собствено жилище и преди 2-3 седмици говорехем за това,есента като си дойдем в София за постоянно,защото сега сме почти постоянно по морето,да заживеем заедно.Споменах и на майка си,че има такава възможност Кристина да се нанесе при мен и майка ми беше в еуфория,че най-накрая съм си хванал свястно момиче и имам сериозни намерния към нея.Вчера следобяде попитах приятелката си ,какво ще правим от есента дали не се е отметнала и дали иска да живеем заедно,защото майка ми притежава фирма за вътрешно обзавеждане и вече е започнала да сменя "ергенското" ми жилище въпреки,че тя го е обзавеждала ,но сега било различно,та когато казах това на приятелката ми тя полудя от радост,започна да скача по леглото и да се радва и изведнъж легна до мен и беше тиха,гледаше ме в очите и се усмихваше,а тя има прекрасна усмивка,тя е прекрасна и аз просто не знам какво ми стнаа и каза "Обичам те",това е първият път в който й го казвам ,тя ми отвърна естествено и всичко беше прекрасно повече от прекрасно даже.Но ми беше изключително трудно да й го кажа,получих сърцебиене даже,имам проблем с това да показвам и изразявам чувствата си когато ги имам.Мога да кажа на момиче с което излизам от месец или два ,че я обичам,но не мога да кажа на момичето което обичам.. че я обичам и когато й го казах и всичко стана още по прекрасно освен,че изпитвам ужасна паника.Всичко се промени сега,казах на приятелката си,че я обичам,след по-малко от 2 месеца,ще живеем заедно,всичко се променя,а аз не съм от чувствителните,аз нямам дузина "сериозни връзки",.. имаше едно момиче преди 2 години,в което бях влюбен,лудо влюбен и имахем тази луда любов,карахме се много,правехме уникален секс,ходехме по най-готините партита,забавлявахем се ужасно много и се обичахме,но след 1 година тя ме остави и това ме нарани дълбоко,някак си след нея не се отпуснах и не допуснах никого отново толкова близо и не съжалявам,беше ми добре така,беше ми прекрасно.. Преди не знам няколко дни въпросното момиче да я наречем Меги ми се обади.Искаше услуга за един проект,да й дам едни данни казах й че няма проблем и й ги изпратих по е-майла.Но тя ми се обади отново и поиска да се видим и аз се съгласих,излязохме към 8-9 вечерта и прекарах цялата нощ с нея.Просто си говорехме както преди ,говорехме с часове както винаги е било,за какво ли не,разказваше ми колко е самотна,как е излизала с някакъв тип,как я е предал и наранил и никога не я бях виждал толкова отчаян и самотна,нямаше нищо общо с момичето преди..п,лежах в стаята й тя беше до мен и я исках.Започнахме да говорим за преди,какво сме правели,къде сме го правели смеехме сме,на това колко нагли сме били и не знам как изведнъж тя ме целуна и аз й отвърнах и продължихме и аз спрях естествено,защото е грешно ,не съм този мъж вече,който изневерява и лъже приятелката си ,за това си тръгнах.И не й се обадих повече,нито тя на мен ,защото знаем че е грешка.Но направих още по-голяма глупост днес..имам много приятели ,но имам само 2ма които са ми близки.Едно момче и едно момиче,момчето ми е най-добър приятел от 10 години мога да му кажа всичко,а момичето от по-скоро 3-4 години,имам някаква странна дълбока връзка с нея,различен съм когато говоря с нея,по отпуснат съм,което е нормално ,не се опитвам да я впечатля или омая,просто съм спокоен покрай нея.Най-добрият ми приятел в момента е в Америка за лятото искал да се промени някакви си там негови работи,тоест няма с кого да говоря за тези неща.Та отклоних се ,днес се видях с най-добрата ми приятелка и тя си има приятел по точно имаше,той е доста популярен в момента и е пълен с фенки, и тя много добре знаеше ,че не е единствената,излизат от около 2 месеца,но нищо сериозно.Вчера вечерта е била с него ,прекали са чудесно,но той е постъпил ужасно с нея,буквално ужасно няма значение какво е направил това е друга история,но когато ми разказа полудях исках да го убия,тя не е такава ,та тя е на 22 и е изключително красива,умна,учи в медицинска акдемия за съдов хирург,прекрасна е и е девствена и аз не виждам нищо лошо в това,защото има принципи.Не е спала с този тип ,за което се радавам,но ме заболя когато разбрах как я е наранил,усетих много силна болка,гледах я .. разказвах й как ще живея с Кристина и усетих още по-голяма болка,осъзнах ,че правя грешка май,избирам грешното момиче и й го казах.. тя беше в шок ,казах на най-добрата си приятелка ,че съм влюбен в нея.. и я целунах и тя ме целуна..след това й казах,че не съм искал да й казвам как се чувствам,защото я уважавам много и държа на нея и не искам да разваля приятелството ни ,защото не мгоа да й обещая да съм цял живот до нея и че няма да я нараня или предам.. и не искам да я загубя като приятел,тя стоеше и нищо не казваше,каза само "Бях много влюбена в теб преди година и половина и ти го знаеше,казах ти го но не направи нищо ,каза че сме просто приятели и спа с моя приятелка,не се замисли как ще се чувствам,защото си такъв и аз те приемам и те обичам,ти си ми близък приятел,но не мога да си позволя да чувствма пак към теб,нещо повече ,защото ти си си такъв,имаш Кристина обичаш я, виждам го ,натискаш се с Меги и казваш ,че си влюбен в мен,ти си все още момче ,а аз не знам какво към кого изпитвам,така че живей с приятелката си и не проваляй нищо" .. Това ми каза тя и сега съм потресен ,какво направих.. развалих ли приятелството си с нея,наранявам ли приятелката си .. какво да правя .. полудявам.

Cornix
08-20-2014, 18:25
Приятелката си нараняваш ако разбере. Учудвам се че за 10 месеца те първа си й казал ''обичам те'', не те упреквам разбира се, но повечето хора бързат с тази фраза. Що се отнася до твоята най-добра приятелка, добър съвет ти е дала, недей да проваляш нещата, щом е имала чувства към теб сега дори и да почне пак да ги изпитва няма да е същото, освен това ти я знаеш като приятел, но не и като целия човек който е (това прозвуча тъпо, щото си е тъпо, ма надявам се ме разбра) а за третата дето те е наранила, нея пък няма какво да я мислиш, свързваш се с нея само в един единствен случай, ако с приятелката ти не се получи, останеш без гадже едно време и се сетиш за нея и отмъщение, щом те е наранила по тоя начин няма какво да се чувстваш кофти че някой друг я наранил нея, радвай се :D иии това със сърцебиенето, не го мисли, на твое място бих се притеснявал повече ако сърцебиенето ми спре :D то това си не е здравословно хич :D

Intel-Inside
08-20-2014, 19:55
Да,не искам да нараня приятелката си,но ако правя грешка,ако през цялото това време е трябвало да бъда с най-добрата ми приятелка и правя грешка,че през цялото време и разказвах с коя съм спал,с коя съм излизал или колко много държа на сегашната си прятелка и че съм влюбен в нея.Защото виждам,че има нещо имали сме нашите моменти,не веднъж ,но просто се отдръпвам защото не искам да я загубя.Не искам да съм с нея,след това да се издъня нещо и да я загубя като приятел,но не искам и да е нещастна.Не искам да излиза с най-големите идиоти,защото не познавам по достойно,сериозно и отговорно момиче,тя не е като другите момичета на нейните години.Искам да е щастлива и ако аз съм този,който може да я направи щастлива..просто искам всичко да е наред,не искам да съм пак същият идиот като преди и да бъда егоист.Не искам да нараня приятелката си обичам я,не искам да нараня бившата си ,искам да е щастлива,искам да знам,че е добре,не да се чуди къде ще живее есента защото я изгонили от общежитието,защото няма работа ,а има разходи.Не искам и да нараня най-добрата си приятелка,искам да е щатслива,но която и да избера ще нараня някоя друга,а просто искам те да са добре.

Cornix
08-20-2014, 20:06
Ми аз се считам са що-годе свестен и приличен тип, запознай ме с таз твоя най-добра приятелка и решаваме проблема веднага ;) :D :D :D

Сега, шегата настрана, няма какво да се чудиш дали било грешка или не било грешка, станалото - станало, тя най-добрата ти приятелка няма да избяга, освен това е имала чувства към теб, после ти е казала че е спряла, вероятно няма да иска отново да ги изпита толкова скоро защото помни какво й е било (както тя самата ти е казала) така че недей се занимава с нея, запазете приятелствата си... нали знаеш, между два стола лесно се пада, да не стана накрая 3 те искат и ни една да не те вземе, да зарежеш приятелката си ама най-добрата ти приятелка да не те иска и да си развалите приятелството и оная тама третата и тя поради някаква причина да не контактува с теб, остани с гаджето си и виж как ще се развият нещата..

(ей относно първото изречение, шегувам се само ако кажеш ''не'', нали знаеш приказкатаа :D :D :D )

heyyou
08-21-2014, 06:16
Според мен, запази най-добрата си приятелка като най-добра приятелка, защото дори тя самата ти е казала, че не иска връзка с теб.. Остани с приятелката си, а на бившата просто й бий шута - веднъж те е заряла, наранила, сега може да ти се струва различна, но знаеш приказката за вълка и козината му... Пази момичето, с което както казваш си най-щастлив, най-добрата ти приятелка щом е такава ще си остане такава при всички обстоятелства, а за мен бившата, макар да нямам почти никаква идея за нея, мисля че е пълно използвачка - разбира, че си в добро положение, знае, че си я обичал, и сега просто иска да те използва. Толкова от мен, успех :))

IKnowYou
08-21-2014, 06:59
Първо за бившата - тя е минало, още повече те е наранила, просто няма смисъл да се връщаш към нея - някакви формални разговори мисля, че са напълно достатъчни. Относно приятелката ти оставам с усещането, че въпреки че е най-красивата, най-милата и т.н., има нещо, което ти липсва с нея, иначе не би направил нещата, които описа в темата. Ти си знаеш най-добре де, но ако това е така, най-добре помисли до колко си заслужава да продължаваш с нея. Най-добрата ти приятелка, ако ти беше наистина само приятелка нямаше да ви се случват такива неща. Аз не те разбрах, защото хем казваш, че никога не си опитвал да я впечатлиш, не си я приемал по този начин, хем усещаш дълбока връзка с нея и сте имали някакви ваши си моменти и то не веднъж... Та според мен тя би била най-удачния вариант, ако разбира се отново си позволи да изпита нещо към теб. Ако ли не - стой си малко сам, за да си избистриш главата и да решиш какво искаш.

Cornix
08-21-2014, 17:21
Първо за бившата - тя е минало, още повече те е наранила, просто няма смисъл да се връщаш към нея - някакви формални разговори мисля, че са напълно достатъчни. Относно приятелката ти оставам с усещането, че въпреки че е най-красивата, най-милата и т.н., има нещо, което ти липсва с нея, иначе не би направил нещата, които описа в темата. Ти си знаеш най-добре де, но ако това е така, най-добре помисли до колко си заслужава да продължаваш с нея. Най-добрата ти приятелка, ако ти беше наистина само приятелка нямаше да ви се случват такива неща. Аз не те разбрах, защото хем казваш, че никога не си опитвал да я впечатлиш, не си я приемал по този начин, хем усещаш дълбока връзка с нея и сте имали някакви ваши си моменти и то не веднъж... Та според мен тя би била най-удачния вариант, ако разбира се отново си позволи да изпита нещо към теб. Ако ли не - стой си малко сам, за да си избистриш главата и да решиш какво искаш.

А така, 2 различни мнения, айде на автора късмет в избора сега а :D

Intel-Inside
08-21-2014, 17:53
Хаха аз съм тотално объркан в чувствата си,но бившата винаги ще ме е грижа за нея,но е минало има понякога нещо,но само моменти.Колкото до приятелката ми,наистина е прекрасна и имахме доста проблеми в началото на връзката ни,момичето не се отказа от мен след като бях отново толкова объркан,то не бяха караници,разделяния.Една исках,втора ,трета,пета само и само за да ми е по лесно да не се влюбя и да не си тръгне някоя пак,но тя не се отказа от мен и остана с мен и аз й се доверих сега ако я нараня,няма ли да съм най-големият идиот на света? А колкото до най-добрата ми приятелка,аз я избягвам защото май не съм влюбен в нея хаха а просто се почувствах зле от това,че някой се е отнесъл зле с нея и исках да я защитя и да я накарам да се чувства добре и май прекалих с успокояването.Тотално съм объркан,но не искам да съм сам защото ще стана още по объркан и хаха нямам идея какво да правя,освен да остана с приятелката си и да видя до къде ще стигнем.

Cornix
08-21-2014, 18:27
Хаха аз съм тотално объркан в чувствата си,но бившата винаги ще ме е грижа за нея,но е минало има понякога нещо,но само моменти.Колкото до приятелката ми,наистина е прекрасна и имахме доста проблеми в началото на връзката ни,момичето не се отказа от мен след като бях отново толкова объркан,то не бяха караници,разделяния.Една исках,втора ,трета,пета само и само за да ми е по лесно да не се влюбя и да не си тръгне някоя пак,но тя не се отказа от мен и остана с мен и аз й се доверих сега ако я нараня,няма ли да съм най-големият идиот на света? А колкото до най-добрата ми приятелка,аз я избягвам защото май не съм влюбен в нея хаха а просто се почувствах зле от това,че някой се е отнесъл зле с нея и исках да я защитя и да я накарам да се чувства добре и май прекалих с успокояването.Тотално съм объркан,но не искам да съм сам защото ще стана още по объркан и хаха нямам идея какво да правя,освен да остана с приятелката си и да видя до къде ще стигнем.

Е как си още объркан, щом каза че все пак не си влюбен в най-добрата приятелка?

JullieeK
08-21-2014, 18:59
Не си влюбен в най-добрата си приятелка ! Според мен всичко е дошло от факта,че нещата са се променили толкова бързо-ще живееш с приятелката си,казал си и,че я обичаш...Факта,че след всичко това си се целувал с бившата и си признавал някакви чувства към др момиче показва само,че си се опитал по-някакъв начин да избягаш от промените.Нормално е да те е страх,поемаш нова насока в живота,но съм сигурна,че ако се отърсиш от страха и се осъзнаеш какво щастие си намерил,няма да имаш никакви съмнения с кой искаш да си и дали изпитваш чувства към друга :)