PDA

View Full Version : Страх от паранормалното.



TheHelper
08-20-2014, 21:13
Здравейте хора! Имам сериозен проблем, на който искрено се надявам да ми отговорите! Проблемът ми е, че имам страх от паранормалното - дяволи, демони, духове и тем подобни...Моля, кажете ми как да се справя с това? Спя сам...от 2 години и понякога ми се случва много да се страхувам от тези неща...(момче съм на 14 години)
:)

defender
08-20-2014, 22:02
Духовете могат да ти навредят само, когато се страхуваш от тях (духовете първо манипулират чрез страх и ако се подадеш и те нападат чак тогава ако решат), затова за да ги победиш просто спри да се страхуваш и край.

Така, че от тебе зависи дали ще им отвориш вратата или пък ще ги сриташ по задниците.

odekolon
08-20-2014, 22:18
И аз когато бях около тази възраст се страхувах от духове и ме беше много страх да гледам страшни филми :D сега е обратното. Просто си имай на ум че такива неща не съществуват и че всичко ти е в главата, разсейвай се с музика и не му мисли много..

DoctorSatan666
08-20-2014, 22:50
...

http://prikachi.com/images/60/6839060R.jpg

defender
08-20-2014, 22:59
^ слаба ти е бариерата (извнъграничната)

препоръчвам

ЕТЕРИЧНА СМЕС ЛЮБОВНА НОЩ 10 мл.

Освобождава от комплекси и страхове.
Придава на тембъра на гласа магическа дълбочина.

http://kozmetika-plamboy.mat.bg/bg/24411.eterichna-smes-lyubovna-nosh-styx.html


ПП: докторе извинявай, ама като те видя и не се сдържам просто.

RagioL
08-22-2014, 09:20
спри филмите на ужасите
явно не ти понасят


http://prikachi.com/images/60/6839060R.jpg

не знаех че още си във форума


Духовете могат да ти навредят само, когато се страхуваш от тях (духовете първо манипулират чрез страх и ако се подадеш и те нападат чак тогава ако решат), затова за да ги победиш просто спри да се страхуваш и край.

Така, че от тебе зависи дали ще им отвориш вратата или пък ще ги сриташ по задниците.

брей, брей дефенди бил ловец на духове!

DoctorSatan666
08-22-2014, 10:47
^ слаба ти е бариерата (извнъграничната)

препоръчвам

ЕТЕРИЧНА СМЕС ЛЮБОВНА НОЩ 10 мл.



Не искам дори да се замислям как си стигнал до този линк (в сайт за козметика :lol: ).... Въпреки че ми изникват някои предположения.

При всички случаи, ти препоръчвам да направиш следното:

http://prikachi.com/images/533/7554533f.gif


брей, брей дефенди бил ловец на духове!

http://prikachi.com/images/544/7554544F.gif

defender
08-22-2014, 11:17
ми всеки средноинтелигентен човек знае, че като сръфира из нета често може да срещне всякакви неща без дори да ги е търсил или замислял за тях, и така когато ми попадне нещо забавно веднага се сещам за тебе. Ти си ми любимия Сатан, толкова си лоооош :D


когато децата са се кефили на Мики Маус, доктора пак е бил извън бариерата:
Доктор Сатан като малък:

http://img-9gag-lol.9cache.com/photo/abqq9op_460sa_v1.gif


ПП: Всъщност докторе верно ме кефиш бе, и не мога да те разбера за какво в момента пак си баси лекето си, сприхаво.

RagioL
08-22-2014, 11:28
ти се ебаш но дефенди рита екто-плазмени задници :D

RagioL
08-22-2014, 11:37
вчера три духа ме помолиха да го умилостивя с козметика

defender
08-22-2014, 11:38
Не внасяй чалга в разговора.
Остави на доктора да говори.

ПП: ходи на дискотека

RagioL
08-22-2014, 11:44
намери на кой да дрънкаш за чалга

DoctorSatan666
08-22-2014, 11:49
и така когато ми попадне нещо забавно веднага се сещам за тебе


Уау.... поласкан съм. За съжаление не мога да кажа, че изпитвам същото. Някой път се сещам за теб, де. Най-вече когато гледам надолу, докато пускам казанчето на кенефа.

RagioL
08-22-2014, 11:54
знаеш, че ще те смачкам само с два поста, и пак се месиш между шамарите.
Даейба това желание за внимание.

я пак
пи ли хапчетата тази сутрин

defender
08-22-2014, 11:58
я пак
извинявам се.

RagioL
08-22-2014, 11:59
как мислиш дефенди дали си вярва?

а да бях забравил че е вярващ!

defender
08-22-2014, 12:08
Уау.... поласкан съм. За съжаление не мога да кажа, че изпитвам същото. Някой път се сещам за теб, де. Най-вече когато гледам надолу, докато пускам казанчето на кенефа.

хихи

ти мен ме кефиш

RagioL
08-22-2014, 12:13
от толкова често повтаряне че те кефи някои биха си помислили че си гей

gur4o7o
08-22-2014, 12:24
Май, като се запозная с DoctorSatan дяволите ще са ми по-симпатични...:D :D :D

TheHelper
08-22-2014, 12:33
Дообрее...благодаря ви за коментарите!

RagioL
08-22-2014, 12:36
пак заповядай!
ако искаш мога да ти дам напътствия как да си викаш духове.

DoctorSatan666
08-22-2014, 12:41
Май, като се запозная с DoctorSatan дяволите ще са ми по-симпатични...:D :D :D

Също както автора на темата, преди и аз се страхувах от дяволи, не можех да заспя, защото усещах зло присъствие в тъмнината. Едва по-късно осъзнах, че аз съм злото присъствие в мрака. И вече не ме беше страх. Хохохо.

ПП:


https://www.youtube.com/watch?v=ziZ9w5OiyKo

defender
08-22-2014, 12:51
Едва по-късно осъзнах, че аз съм злото присъствие в мрака. И вече не ме беше страх. Хохохо.

Интересно ни е как си го осъзнал, иначе това си остава просто измислено клише.
И ми е интересно как като си осъзнал, че ти си злото, защо вече не те е било страх, то злото, само по себе си е изпълнено със страхове.
Всъщност много интересни неща ни разкриваш за себе си.

RagioL
08-22-2014, 12:55
осъзнаването на същността освобождава от страхове

defender
08-22-2014, 12:58
осъзнаването на същността освобождава от страхове

осъзнаването на същността на нещата също може и да докарва страхове.

RagioL
08-22-2014, 13:06
страховете са само тръни по пътя, това че още ги има е доказателство че още не си стигнал

defender
08-22-2014, 13:09
а ти за къде си тръгнал

искаш ли да се срещнем, да ми обясниш до къде си стигнал.

от Сф ли си.

RagioL
08-22-2014, 13:12
да се върнем на темата за злото
в чистата си форма т.н. зло е просто наслада от причиняването на разруха.

defender
08-22-2014, 13:17
кажи ми за къде си тръгнал, с какво се характеризира мястото за където си тръгнал.
и с какво осъзнаването че ти си злото те освобождава от страха и те води до това място за което си тръгнал - това място се приема само злото ли.
Всъщност самото това, че вървиш към дадено място не ти ли създава само по себе си страхове, че няма да стигнеш.
С което всъщност твоето спасение се превръща в твое бреме, което те дърпа назад от това към което се стремиш.

Т.е. излиза, че целта към, която се стремиш да се освободиш, те дърпа назад от самата нея.
Ми ти си обречен.

DoctorSatan666
08-22-2014, 13:26
иначе това си остава просто измислено клише.

В случая, не съм и твърдял, че е нещо повече....

Всъщност много интересни неща ни разкриваш за себе си.
Сега ще ти разкрия и нещо по интересно, надявам се да ми помогнеш да го осмисля.

Преди няколко дена, сънувах много странен сън, от ония дето са толкова реални, че и като се събудиш, още се чувстваш странно. Сънувах, че съм в изоставен хотел. Странното беше, че и преди съм го сънувал, спомних си какво е чувството да съм там, и пак ми се случваха подобни неща. Този хотел, поне аз така си го обяснявам, е като олицетворение на идеята за ад - там беше пълно със "зло" - луди хора, канибали, убийци, разни същества ходят по стените, гонят те, абе пълен филм. Спомням си че след дълго гонене из коридорите, накрая влязох в една стая, пълна с демони или дяволи, не знам. Имаха бляскави, пронизващи погледи. Това, което ме изненада беше, че те бяха и хора в същото време - говореха помежду си, а аз ги слушах. За момент имах чувството, че все едно съм сред свои хора, думите им резонираха дълбоко в мен, все едно бяха някакви изкривени вариации на самия мен и слушах себе си. Тогава дойде най-страшния демон, може би дори Сатаната, не знам. И ме обхвана неописуем ужас, особенно след като застана пред мен, говореше ми и ме гледаше в очите с искрящо огнен поглед. Но тогава и аз го погледнах право в очите, и с всичката ярост, която е възможно да излезе от мен, изкрещях срещу него. И той ме остави на мира, дори приветства, все едно точно това е искал да предизвика в мен. И от там насетне си спомням само чувството за удовлетвореност и принадлежност, все едно бях намерил своето място, своята стая в хотела Ад....

Какво според теб означава този сън?

an7raks
08-22-2014, 13:35
И от кога "рационалните хора, които са извън бариерата" вярват в това, че сънищата трябва да означават нещо?

RagioL
08-22-2014, 13:39
кажи ми за къде си тръгнал, с какво се характеризира мястото за където си тръгнал.
и с какво осъзнаването че ти си злото те освобождава от страха и те води до това място за което си тръгнал - това място се приема само злото ли.
Всъщност самото това, че вървиш към дадено място не ти ли създава само по себе си страхове, че няма да стигнеш.
С което всъщност твоето спасение се превръща в твое бреме, което те дърпа назад от това към което се стремиш.

Т.е. излиза, че целта към, която се стремиш да се освободиш, те дърпа назад от самата нея.
Ми ти си обречен.
отвъд света и времето
всичко
злото е само една от дуалностите
ще стигна, но само от мен зависи за колко време
аз не му викам спасение а развитие
целта ми никога не ме е дърпала назад
няма обречени а само неосъзнати

defender
08-22-2014, 13:46
В случая, не съм и твърдял, че е нещо повече....

Сега ще ти разкрия и нещо по интересно, надявам се да ми помогнеш да го осмисля.

Преди няколко дена, сънувах много странен сън, от ония дето са толкова реални, че и като се събудиш, още се чувстваш странно. Сънувах, че съм в изоставен хотел. Странното беше, че и преди съм го сънувал, спомних си какво е чувството да съм там, и пак ми се случваха подобни неща. Този хотел, поне аз така си го обяснявам, е като олицетворение на идеята за ад - там беше пълно със "зло" - луди хора, канибали, убийци, разни същества ходят по стените, гонят те, абе пълен филм. Спомням си че след дълго гонене из коридорите, накрая влязох в една стая, пълна с демони или дяволи, не знам. Имаха бляскави, пронизващи погледи. Това, което ме изненада беше, че те бяха и хора в същото време - говореха помежду си, а аз ги слушах. За момент имах чувството, че все едно съм сред свои хора, думите им резонираха дълбоко в мен, все едно бяха някакви изкривени вариации на самия мен и слушах себе си. Тогава дойде най-страшния демон, може би дори Сатаната, не знам. И ме обхвана неописуем ужас, особенно след като застана пред мен, говореше ми и ме гледаше в очите с искрящо огнен поглед. Но тогава и аз го погледнах право в очите, и с всичката ярост, която е възможно да излезе от мен, изкрещях срещу него. И той ме остави на мира, дори приветства, все едно точно това е искал да предизвика в мен. И от там насетне си спомням само чувството за удовлетвореност и принадлежност, все едно бях намерил своето място, своята стая в хотела Ад....

Какво според теб означава този сън?


това означава, че не познаваш характера на злото.
това означава, че според тебе за да победиш дявола (в случая страха) трябва да си по-голям дявол (т.е. по-голям страх).
Някак си не може да победиш злото със същото зло, така злото си остава, само сменя опаковката

Мислиш ли, че в реалността е точно така, пробвай да се развикаш с ярост на този, които също като тебе ти крещи с ярост и да видим дали ще те остави и как ще се почувстваш удовлетворен от това крещене и това удовлетворение точно колко време ще продължи. Създаваш си илюзии, това си някакъв твои измислен свят с измислени правила.

Нека това си остане само сън.

Това как като му се изкрещял и дявола те е оставил, звучи прекалено добре. не мисля, че дявола е толкова разбран джентълмен.

RagioL
08-22-2014, 13:49
И от кога "рационалните хора, които са извън бариерата" вярват в това, че сънищата трябва да означават нещо?

от както будалкат дефо

an7raks
08-22-2014, 13:50
Всъщност, щом идеята на дявола е да всява зло, още една душа изпълнена със злоба е точно това, което иска...

Да вярваш в дявола и безграничното зло е също толкова идиотско, колкото и да вярваш в Бог и безграничното добро... дори по-зле...

an7raks
08-22-2014, 13:51
от както будалкат дефо

Аа, изтървал съм нещо явно... :D

defender
08-22-2014, 13:54
Всъщност, щом идеята на дявола е да всява зло, още една душа изпълнена със злоба е точно това, което иска...

.

Той си мисли, че когато душата му е изпълнена с ярост и злоба ще намери покоя, неговата стая в Ада (което всъщност пак си е един вид негова представа за Рай, но в Ада няма рай, докторе, това е лъжа)

Докторе как може да вярваш на гадния призрак от съня ти. Аз пък щях да направя точно обратното на гадния дявол.

DoctorSatan666
08-22-2014, 14:00
И от кога "рационалните хора, които са извън бариерата" вярват в това, че сънищата трябва да означават нещо?
Ами не знам, още от времето на Фройд, може би?

Все пак мисля, че не си ме разбрал. Не питам какво означава съня в онзи смисъл, при който да очаквам отговори взети от някой съновник. То е ясно, че съня си е просто сън, и няма никакво отношение към реалността - в смисъл да определя нещо, да предсказва нещо или тем подобни глупости

Сънищата са творение на ума, също както цялата гама от усещания, мисли и впечатления, която дефинира цялостната представа за реалност. Механизмът на сътворяване на реалност докато съм буден, е идентичен с този на сътворяване на сънищата - минус външните стимули и дразнения, естествено. Тоест сънят е мое отражение, и по един или друг начин мога да изведа някакво знание за себе си, колкото и бегло да е. А който се занимава със самопознание, винаги търси своите отражения във всичко, защото те може да са несъвършен метод, но пък са единствения метод, за разкриване на това, което се случва отвъд границите на съзнаваното.

ПП: Ето виж дефендър ме разбра и даде добър отговор, само ти се правиш на путка.

defender
08-22-2014, 14:08
аз не му викам спасение а развитие
целта ми никога не ме е дърпала назад
няма обречени а само неосъзнати

Ами щом го търсиш развитието, то тогава това не е ли един вид спасение за тебе. Освен това в предишния си пост го нарече освобождение и достигане на нещо си, сега по-различно го казваш.
Значи ти се стремиш към целта (освобождението), но не ти пука дали ще я достигнеш, ми тогава този стремеж към целта от какво се храни. А пък ако ти пука дали ще я достигнеш тази цел, значи това е свързано и с някаква отговорност и някакви страхове, дали ще я достигнеш.

DoctorSatan666
08-22-2014, 14:20
https://www.youtube.com/watch?v=si_21P1wxqc

Дефендър след 20 години :lol:

RagioL
08-22-2014, 14:22
не е спасение защото не бягам от нищо
освобождение е защото се отърсвам от стари модели
просто знам че ще я постигна по един или друг начин

defender
08-22-2014, 14:27
Сега сигурно аз трябва да реагирам така:


Не искам дори да се замислям как си стигнал до този линк (в сайт за козметика :lol: ).... Въпреки че ми изникват някои предположения.

При всички случаи, ти препоръчвам да направиш следното:

http://prikachi.com/images/533/7554533f.gif


ПП: дано сега си разбрала колко тъпо ми изглеждаше сръдливата ти реакция

RagioL
08-22-2014, 14:29
Дефендър след 20 години :lol:

:D

DoctorSatan666
08-22-2014, 14:34
Сега сигурно аз трябва да реагирам така:



Не знам как трябва да реагираш, това не е моя работа. И защо прие клипчето като обида?

defender
08-22-2014, 14:35
хихи, колко е забавно да се смея на чужд гръб, така се чувствам невероятно "нормален" невротик комплексар :D

defender
08-22-2014, 14:36
^
^ приех го като странна реакция от тебе, все пак имайки предвид нивото ти

DoctorSatan666
08-22-2014, 14:38
^
^ приех го като странна реакция от тебе, все пак имайки предвид нивото ти

И какво е нивото ми?

defender
08-22-2014, 14:43
интелигентен човек си, би трябвало да ме разбираш без излишни думи.

DoctorSatan666
08-22-2014, 14:53
Не, наистина ми е интересно, какво е нивото ми?

defender
08-22-2014, 14:57
колко пъти да го повтарям бе, да му таковам таковата.

DoctorSatan666
08-22-2014, 15:00
Започваш да ме отегчаваш...

defender
08-22-2014, 15:03
е, по-добре от "погледа в тоалетната", има развитие :D

DoctorSatan666
08-22-2014, 15:41
е, по-добре от "погледа в тоалетната", има развитие :D

Не бих казал... Едно единствено нещо очаквам от теб - да ме забавляваш.... а ти дори и тук ме разочароваш.

defender
08-22-2014, 15:55
баща му на един приятел все повтаря един лаф като е бил в казармата:

Дал си клетва, оправяй се.

defender
08-22-2014, 19:39
Извод на деня:

Не казвайте на ДокторСатан, че ви е забавен, защото се засяга, казвайте му само, че е интелигентен. :D

:D ох, не мога повече.....

DoctorSatan666
08-22-2014, 23:02
Уау, ти си безкрайно малоумен....Да изказваш някакви твърдения, и то за две неща, които нямат абсолютно нищо общо, без какъвто и да е контекст, без каквито и да са аргументи, и после да завършиш с педераския си смях, надявайки се, че жалкото ти твърдение магически ще придобие някакъв грандиозен смисъл....

Ето че пак почваш да ме забавляваш....

defender
08-23-2014, 13:25
докторе, попейми сатанизъм

http://youtu.be/80om-5wlBxc

RagioL
08-23-2014, 14:58
на мен пък дефенди не ми е забавен

gur4o7o
08-24-2014, 07:29
Май темата отиде на ''майната му'' :D :D :D Продължавайте така! Особено искам да чуя още от DoctorSatan :D

TheHelper
08-25-2014, 18:02
Май и на мене ми стана забавно около Defender и DoctorSatan...А и се разсеях от мислите за демони (за което ви благодаря :) ) :D

ruft
08-25-2014, 19:31
Нормално е да имаш подобен страх, и мен ме е страх, че примерно като е тъмно в нас и има нещо което ме дебне, но виж тези неща са предизвикани от някакво сабитие в миналото или примерно от даден субект който си видял по телевизията или в някоя игра. Ако питаш мен, всички тези неща са в главата ти, просто не мисли за тях. Или пък поне намери някакво опора в нещо примерно в даден предмет. Аз нямам такава, но примерно ти казвам. Просто се отърси от пободни мисли и ще си "ок" айде лека нощ и без повече демони, духове и прочие...светлината ще ги пропъди ;)

TheHelper
08-28-2014, 19:18
Ок! Благодаря за коментарите! :)