PDA

View Full Version : Revlon



biggy1
08-21-2014, 06:44
Ще си купувам фон дьо тен. Чудя се между два на Revlon- Colorstay и Photoready. За първия знам, че е много покривен, траен и тежък? А другия е със средно покритие и с озаряващи частици, но се чудя дали е траен.
Нямам толкова за прикриване, по- скоро за изравняване.

И най- големия ми проблем е да си улуча цвета, защото преди няколко дни си взех бб крем и се оказа жълтеникав, а като го пробвах от тестера направо ми беше като втора кожа ..
Ако поискам преливка от 3 цвята дали ще ми дадат(за ивис говоря, само там ги намирам двата фон дьо тена)

help___
08-23-2014, 05:51
Някой ??

ayaska
08-23-2014, 06:57
Colorstay най-светлите цветове са 150 и 180. Много зависи от цвета и подтона на кожата ти. Ако си по-бледа с жълтеникав подтон те препоръчвам 150. За преливки не съм чувала да правят където и да е, но може да пробваш тестерите и на двата на дневна светлина и да видиш кой се слива най-добре с кожата. Съвет: пробвай ги на шията, вместо на ръката защото цвета там е най-близък до лицето. :)

fakesmiles
08-23-2014, 13:34
150 не мисля, че е за жълт подтон. Имам и 150 и 180, като 180 мога да го ползвам само лятото с тен.
Много е трудно да се прецени така, вземи си отливки и от двата и пробвай вкъщи.

Hayashi
08-23-2014, 14:28
150 Buff e леко жълтеещ, но наистина леко. Аз мога да го нося, нищо че съм с неутрален подтон. Vanilla на Photoready е по-жълтееща от Buff и затова аз така и не го купих.
С Colorstay ми отне много дълго време да се спогодим, защото и аз не си падам по маскирането и предпочитам нещо съвсем леко. Хрумна ми да ги го пресипя в едив cushion, чудото изглежда ето така (http://4.bp.blogspot.com/-vFsdM8VMfBA/UZxmfyci1BI/AAAAAAAAOFY/5WhE__ODc2c/s1600/DSC00759.JPG). Смесих го и с един друг по-розовееш BB крем и се получи чудничко! Нанасям си го с тампончето и се получава леко покритие като за фон дьо тен и средно към високо като за BB крем. Въобще не е тежък както го нося в момента и дори успях да го преполовя, а преди това го ползвах супер рядко.