PDA

View Full Version : Изпуснал съм контрола...



flash1
08-21-2014, 12:54
Здравейте.
Имам нужда да споделя и да получа съвет от някой непознат.
Заедно съм с едно момиче от години. Имало е и радост и тъга - нещо нормално за живота. Но тогава бях по отвеян, не ми пукаше на 100%, имах други грижи и несериозни планове. Тогава бях себе си и имах самочувствие, бях господар на живота си. Когато сме се карали съм показвал, че съм мъж и няма да търпя подобно поведение и всичко се нареждаше.
Но напоследък съм точно на края на един етап от живота ми и началото на друг. Вече попорастнал си давам сметка за нещата.
Започнах да я обичам още повече от преди и макар и да го няма онова първично нещо с пеперудите, треперенето и желанието да сме 24/7 усещам, че има нещо друго, по-мощно и силно.
Та този момент дойде преди няколко месеца. От тогава се чувствам безпомощен. Няма и помен от онзи мъж. В момента съм едно малко момченце, което го е страх да издаде звук при всяка караница защото го е страх да не загуби човека до себе си. А това явно води до други проблеми... Свикнах да съм виновен, да се съгласявам, да ме тъпчат. Не съм такъв, знам го, но го правя от страх да не загубя човека. Дори се извинявам и твърдя, че не съм прав тогава, когато съм 101% прав.

Помогнете как да върна баланса във връзката си, понеже ме е страх, че ако започна да показвам пак мъжкия си характер може да я загубя, а не искам това защото я обичам повече от всичко на света. Как да и покажа отново, че съм мъж и няма право да прави каквото си иска с мен и в същото време да не я обидя и загубя.
Всичко което правя в момента е да се съобразявам с нея, да и е комфортно, да и е готино, да я гледам колкото може повече като писано яйце. Дори когато тя е виновна трябва да се извинявам аз.
Знам за онази приказка, че човек оценява какво има когато го загуби и честно казано винаги преди, когато съм "тропал по масата" тя се е връщала при мен по-мила от всякога. А сега ме е страх, че ако го направя може да не се върне.

Не се чувствам добре защото съм мъж и трябва да съм силен, а съм се превърнал в малко момченце около нея...

tireheb
08-21-2014, 13:05
Не се чувствам добре защото съм мъж и трябва да съм силен, а съм се превърнал в малко момченце около нея...

всъщност обратното
като надрастнеш егото и "честта" си, и спре да ти прави впечатление, че си 101% прав, а тя не те чува, тогава си "мъж"
и тогава си "силен"

flash1
08-21-2014, 13:09
Приятелю, аз не знам дали съм прав дори в 50% от случаите.
Но мнението ти ми се струва доста интересно и бих те помолил да го напишеш малко по-подробно понеже така не успявам да уловя напълно смисъла, а ми се иска.

Minwu
08-22-2014, 22:52
Ами тя ако те обича ще се вслушва в думите ти. Не е нужно да има крясъци, а просто си говорете, обяснявайте си подробно кое как ви кара да се чувствате. Все пак щом не си щастлив с връзката си в момента какъв е смисъла?

Minwu
08-22-2014, 22:55
Относно егото - спри да търсиш вина в себе си или в нея. Приеми нещата такива каквото са, помисли какво ги е причинило и как може да се разреши проблема. Не е нужно да има прав и крив.

RapExotic
08-23-2014, 11:38
Дръж се на положение и не позволявай да ти крещи за каквото си поиска. Това не значи да си груб и агресивен с нея, а просто да решаваш проблема хладнокръвно, но и с достойнство. Както ти се страхуваш, че може да я изгубиш, така нека и тя да се страхува, че може да изгуби теб.

evilgirl95
08-23-2014, 12:58
Смяташ, че като отстояваш себе си, ще я изгубиш?! Нали сте заедно от години, не вярвам при първата караница да каже " Край, тръгвам си!" ..
Относно това, че винаги си се държал като мъж, не мисля че е мъжко поведение да крещиш и да "тропаш по масата" .. Да имаш връзка означава да правиш компромиси. Надявам се, че го разбираш. Понякога може да виждаш, че не е права, но просто трябва да се съгласиш, ако е за нещо маловажно например. Друг път просто отстоявай себе си, дори и да се стигне до караница. Но от написаното си изградих някаква представа за теб (може би греша, и моля да ме извиниш, не те познавам) . Изглежда, че си бил властен маниак който иска само неговата дума да се чува, а приятелката ти да бъде послушна като агънце.
Е, и двете крайности не са подходящи- не може да се съгласяваш на 100% с нея, нито пък да се държиш с нея както си се държал преди. Не може връзките да са перфектни.. отстоявай себе си винаги.. просто се увери, че си струва.

juj4elinka
08-24-2014, 09:32
Сподели и'. Ако не ти е особено комфортно, не е нужно да е с всякакви подробности, а просто основното (че виждаш промяна в себе си, притесненията, които имаш, как се чувстваш). Знам, че едва ли ще ти е особено лесно, но да споделиш с приятелката си това, което те измъчва нито е нещо срамно, нито те прави по-малко мъж. :)