PDA

View Full Version : Zlatarski International School



today_was_a_charytale
08-21-2014, 17:31
Търсех такава тема, но не намерих.Тази година ще бъда 8-ми клас в Международна гимназия Златарски.Ако има още хора, които ще учат там или учат там, нека се включат в темата!Да се запознаем преди 15-ти септември, да обсъдим училището и т.н. Ако има хора от горните класове в гимназия Златарски, може ли да ни дадете някакви съвети или насоки?
Направих такава тема преди няколко дена, но получих само едно мнение и то беше, че е пълно с наркомани.Не знам дали е така или не, но за всякко училище казвате, че е пълно с наркомани.Вече не знам на какво да вярвам, защото това е мнение за всяко едно училище.За държавните пише, че е пълно с наркомани, за Златарски, за Американския колеж...

justWalkin
08-21-2014, 22:56
Не знам дали е така или не, но за всякко училище казвате, че е пълно с наркомани.Вече не знам на какво да вярвам, защото това е мнение за всяко едно училище.За държавните пише, че е пълно с наркомани, за Златарски, за Американския колеж...
Вярвай, и се готви психически за тва че ще има много наркомани, че да не вземеш и ти да станеш една от тях.

OMGOMG
08-21-2014, 23:01
От там излизаш или зубар или наркоман,избирай

today_was_a_charytale
08-22-2014, 06:00
По принцип аз исках в Американския колеж, но не се представих добре на изпита.Трябваше да намеря някое хубаво училище, в което да уча за една година.Попринцип мисля и след 8-ми клас да кандидатствам отново за колеж.
OMGOMG май избирам да съм зубар :D .Поне ще съм умна.

irrationalDecision
08-22-2014, 07:31
Забележка с най-добро чувство- пише се по принцип.

Колкото до твърдението ти, че по форумите се пише как във всяко училище има наркомани- права си. Пише се, но и наистина има. Друг е въпросът къде колко има, дали е масово явление или става дума за единици.

Но според мен има съществена разлика между добрите държавни и Златарски. И тази разлика се състои в средата. В частните гимназии, без АК, се записват предимно ученици, неприети в добрите държавни училища и колежа. А това няма как да не свали нивото като цяло. Защото каквито и образователни бонуси да предлага едно училище, то нещата с оползотворяването им зависят от потенциала на обучаваните. Преди 4 години моя позната не влезе в АК, а това и беше най-голямото желание. Платиха първоначалната вноска за Златарски. Не помня на какъв етап родителите й видяха в училището списък с резултатите на приетите от НВО по БЕЛ и мат - отчайващо ниски. Загубиха процент от платеното като неустойка, но избягаха със скоростта на светлината и записаха момичето в 2 АЕГ. Та затова си мисля, че това дали има или няма наркомани в дадено училище не е най-важното. Човек избира гимназия, за да научи нещо в нея. А учениците на Златарски, въпреки големите претенции на училището, не съм забелязала да се представят на ниво нито на олимпиади и състезания, нито на матури. Затова лично аз бих се борила след 8 клас да се измъкна от там.