PDA

View Full Version : Помощ.Спешно е.Рак на дебелото черво



Лилиty
08-21-2014, 18:07
Здравейте имам няколко въпроса.Моята баба преди 1 година откри ,че има рак на дебелото черво.Претърпя една операция която не беше много успешна след един месец още 2 за сега се държи,но искам да попитам тя е с колостомна торба ,през която излизат изпражненията тя се е доста отчаяла ,как мога да и помогна и дали някой от вас е имал някой близък нека сподели колко хгодини се живее по този начин.Благодаря ви

tori
08-22-2014, 08:54
Дядото на моя приятелка е с такава торба от... не знам, четири-пет години май, нещо такова. Човека си копа в градината с торбичката и си ходи на полето. Ако няма разсейки, ще живее. Виж, проблема при вас обаче е в главата на жената, така че е най-добре да се види със психолог. С родителите си се опитайте да уредите нещата. Възможно е тя да отказва обаче, но вие пробвайте козовете „Ние ще бъдем по-спокойни.“, „Ти ще се почувстваш по-добре.“ и такива работки.

draid
08-22-2014, 09:29
Това е най-омразният ми рак. При възрастните рака като цяло се развива бавно, на колко години е баба ти ? Вероятно ще живее години стига да няма метастази или да няма друг здравословен проблем.

Black SyM Bellamy
08-22-2014, 10:08
Просто бъди до нея,няма нищо по-успокояващо от това близаък човек да е до теб и да вярва че можеш :)
Не виждам смисал от психолог наи-много нещата да се влошат :) Бъди при нея играйте на някакви игри с карти,за да и е забавно и да забравя за проблема :)
Според мен това е най-добрия лек :)