PDA

View Full Version : Вашите маски за красиви коси ?



Kardashian
08-21-2014, 20:30
Започвам направо :D преди 4 месеца подстригах може би 1/3 от косата ми защото беше напълно изтощена и увредена от няколкократното изрусяване и вафличките който правех всеки ден или дори по два пъти на ден. От тези 4 месеца спрях всякаква термична обработка, нито преса, нито сешоар, не я реша преди да изсъхне, на я търкам с кърпата докато е мокра, защото разбрах че и това е вредно , като цяло си я оставих напълно свободно. През това време започна да расте доста, но проблема ми е че краищата започват да нацъфтяват. Ще отида да ги подстрижа, но искам да пусна косата си дълга, а единствения начин е да не ходя на фризьор, т.е. ако нямам цъфтящи краища. За това ще съм много благодарна ако напишете вашите домашни маски, които ползвате за здрава коса. Чела съм темите в този форум и в още няколко, но бих искала лично да споделите вашите маски.
С мноого благодарност и надежда :*

marilyn
08-22-2014, 10:16
Като за начало има две големи теми в раздела, които са ти от полза. Едната е: http://www.teenproblem.net/forum/showthread.php/553319-%D0%92%D1%81%D0%B8%D1%87%D0%BA%D0%BE-%D0%B7%D0%B0-%D0%BA%D0%BE%D1%81%D0%B0%D1%82%D0%B0-vol-7

Другата е от важните и неслучайно стои най-горе.

Хубаво е, че си подстригала изгорялото, спряла си да ползваш преси и сешоари, продължавай в същия дух. Ако решиш да си правиш прическа за някакъв по-специален случай, използвай задължително термозащитен продукт.

Аз лично преди си правех много домашни маски, основно за растеж и подхранване, защото след месец на морето косата ми стана като слама и я отрязах брутално. Имаше ефект от маските. Най-често смесвах следните продукти: мед, жълтък, зехтин или друго масло, тривитаминол, кисело мляко.

Медът и жълтъкът са за подхранване, ако ти е по-дълга косата, сложи два жълтъка, но не слагай белтък! (пресича се в косата и няма отмиване после!)
Под "друго масло" имам предвид: бадемово, жожоба, макадамия, арганово. Те са много полезни и хидратират косата. Бадемовото е специално за растеж. Много хора си купуват масла на Икаров, защото са евтини, аз не ти ги препоръчвам, защото не са качествени.

Та... забъркваш тая смес, нанасяш я на косата си и стоиш 2 часа поне, с найлонова шапка + кърпа, за да се затопли. После отмиваш хубаво с шампоан, може и два пъти ако си усещаш косата мазна.

Забравих за тривитаминола. Купува се от ветеринарна аптека, слага се около супена лъжица. Той си е мазен, може и да не слагаш друго масло. Прави си маски с него 2 пъти седмично, около месец. После го замени с масло, защото от него може да стане пренасищане. Факт е, че помага, поне при мен имаше голям ефект.

Към момента ползвам маската на Макадамия, която е много добра, ползвам и маслото им. Наистина си струват парите, можеш да си вземеш и такава маска, като ги редуваш с домашните.

Дано съм ти била полезна, ако има нещо, питай. :)

donatc
08-23-2014, 19:25
Аз си правя следната: жълтък, оцет , мед, хининова вода, хума, водка и кисело мляко. От всичко по една лъжица и не ми стига за цялата коса

strawberry88
08-24-2014, 00:11
Всичко е в маслата! :Д ;)

selenaa56
08-25-2014, 11:13
1 ч.л. масло от арган
1 жълтък
2 ч. л. зехтин

Аз си правя тази и съм много доволна.