PDA

View Full Version : Как мога да кача килограми ?



MetallicaFan
08-21-2014, 22:17
Аз съм на 18 години висок съм 173-4 см. и тежа около 55 кг. Ходя почти всеки ден на лостове и от време на време играя баскетбол. Въпросът ми е какво трябва и какво не трябва да ям , за да кача килограми и съответно какви течности трябва да приемам и колко често.
Не мога да си позволя да ходя на фитнес и да си купувам протеини и т.н.

redbul2
08-22-2014, 07:45
С тия лостове ще станеш скакалец, щека! Само фитнесът ще те оправи. Има някои зали по 3 лева тренировката. Две тренировки седмично са ти напълно достатъчни. Иначе, дори да се тъпчеш с храна ще натрупаш само подкожни мазнини. Не и мускулна маса. Ще ги натрупаш по корема и бедрата и ще стане смешно като на бременна жена. :)

А иначе ти трябва зърнена диета с честа консумация на протеинова храна и повечко въглехидрати. Ходиш ли на плаж?

Black SyM Bellamy
08-22-2014, 08:47
Не съм съгласен с това което казваш колега.Тренирай си лостовете те ще те държът във форма и ще направиш релеф :) фитнеса е МАСИВНОСТ.На 18г-55кг няма как да направиш нещо.Ядеш през 2часа по 6пъти на ден :) Течности наблягай на вода гледай да не поемаш толкова газирано.

girlwithblueeyes
08-22-2014, 08:59
Фитнес ,хубав режив включващ и протеин и въглени .Ама без вредни храни и разни боклуци
И може да комбинираш с лостове за още по-голям ефект.
За да качиш мусулна маса трябва да тренираш с тежести ама не с по 5-6 кг и да правиш по-малко повторения.
Само с лостове и свободно тегло надали ще направиш нещо. Упражнения като лежанка,гребане ,клек са страхотни .
Купи си карта ако причината е финансово ще ти излиза доста по евтино от това да плащаш всеки път .Или си купи или намери от някой приятел дъмбели или лост(най-добре и двете:D).Последният вариант е с подръчни материали като сак пълен с пясък или учебници.

DownloadVirus
08-22-2014, 09:09
В този форум дават акъл все хора,на които им е в дефицит.

MetallicaFan
08-22-2014, 10:17
целта ми за момента е да кача поне 10 кг. Рових се в различни форуми и видях че може да се направи щанга от метален лост две кофи и цимент ако направя такава щанга ще има ли ефект

redbul2
08-22-2014, 10:24
Трябва да можеш да сменяш тежестите. За някои мускули групи трябват големи тежести, за други малки. Имаш шансове да качиш килограми, ако побързаш преди да си станал на 20 години.
Аз като теб бях 54-55 кг, а тая зима стигнах до 79 кила. Обаче ходя на фитнес поне два пъти седмично, ако няма време и пари за повече.

redbul2
08-22-2014, 10:27
На тоя ръст трябва да бъдеш поне 73-75 кг. Яж повече храни с калций и ходи на плаж лятото за по-здрави и едри кости. Обикновено слабите хора имат тесни рамене и малък гръден кош от което изглеждат още по-слаби.

MetallicaFan
08-22-2014, 10:35
А като тренировките ти само във фитнеса ли са? Какво мога да правя извън него поне за момента да мога да вляза малко във форма? Явно без фитнес няма да стане.Поне за един-два месеца да правя някакви тренировки.За 1-2 тренировки във фитнеса ще мога да дам пари.

redbul2
08-22-2014, 10:56
Отначало правех около една година у дома сгъване на ръката за бицепс с едно желязо около 6 кг, за краката на едно самоделно устройство с голяма кофа с камъни което натисках с усилие надолу, а сетне правех повдигане на пръсти за прасеца върху тухла четворка 2х50 повторения. И упражнението пуловър с една тежест около 10-15 кг върху стара пейка. Разшири ми гръдната обиколка с 10 см. Нямах сила за набирания и не можех нито едно. Може да се правят и полукофи на ръба на стар железен креват, развиват трицепса. :) Вместо дъмбели, може да се използват шишета от безалкохолно по 2 до 5 литра пълни с вода. Или пясък за по-голяма тежест.

redbul2
08-22-2014, 11:02
Какво мога да правя извън него поне за момента да мога да вляза малко във форма?

Може не всичко, но много неща. Зависи от това с какви готови или саморъчно направени тежести разполагаш. И с какво тегло са.

MetallicaFan
08-22-2014, 11:13
Ами за момента не разполагам с никакви тежести , но мога да си направя.А за теглото ако можеш да ми кажеш например една кофа за боя от 5 литра ако я напълня с цимент колко ще тежи.