PDA

View Full Version : Здравейте търся си лаптоп моля за помощ при избора



$$alex$$
08-22-2014, 08:24
Здравейте търся си лаптоп до 2000лв.
Приет съм в ново училище и дядо ми ми подари арендата която е 2000лв и съм решил да си купя лаптоп.
За момента macbook го отписвам.
Ще го ползвам за интернет,музика,обработка на клипове и снимки с една дума ултрабук.
Моля предложете нещо качествено!

Black SyM Bellamy
08-22-2014, 10:24
Има много,най-добре отиди в TEHNOPOLIS,TEHNOMARKET.Там си има хора който ще те упътят най-добре :)

$$alex$$
08-22-2014, 11:23
Ходих но не намерих подходящ.

Black SyM Bellamy
08-22-2014, 12:56
http://www.technopolis.bg/b2c/cat/0/DEB4CBEE75CD23F1A90A002481B479E9/22716E3BB7101EE2BBAB75CCD35B8E57#19
:) Мисля че все някой ще ти допадне от тези

feel_me19
08-22-2014, 19:57
Аз лично съм за Sony Vaio. :)

npp
08-22-2014, 20:11
за тези пари имаш богат избор, просто влизаш в този сайт: http://www.laptop.bg/laptops

и нагласяш цената да е между 1200 и 2000, процесора - i7 четириядрен, и започни да ги разглеждаш отдолу нагоре - има много модели с памет от 8GB нагоре, видеокарта среден клас (nvidia 740-855), и full hd екран

JDeel
08-22-2014, 20:12
Ultrabook не е лапотоп с повече възможности, а компактен лаптоп.

Търси нещо с:
- FullHD резолюция. Повече от това под 15 инча... трябва да си малко луд. Моя е 14 инча и свикнах някак на малките букви, та се радвам че не си взех нещо с по-висока резолюция. 15 и повече инча - задължително FullHD или повече
- IPS дисплей. Ако е лъскав може да е като огледало, дори и на сянка в стаята... понякога е неприятно
- 8GB и даже повече RAM, да има 2 слота за памет. Ако има 2, каквото и да вземеш можеш да му сложиш общо 16GB, иначе се ограничаваш до 8GB
- По възможност да могат да се сложат 2 харда, един SSD (може би mSATA) и един HDD

Има един сайт cpuboss.com за сравняване на процесори.

Ако ти пука за шума от вентилатора, то някой ултрабук може да е по-шумен. Малко вентиларотче, високи обороти... сещаш се.

Подсветка за клавиатурата - по-скоро излишна гъзария. По-добре не си взимай осветена сива клавиатура, през деня целите бутони изглеждат сиви и е неприятно. Най-добре е:
- С подсветка - черна клавиатура
- Без подсветка - сива клавиатура (да се осветява от дисплея на тъмно)

MaGuSs
08-22-2014, 22:51
Идеални по изисквания на автора (интернет,музика,обработка на клипове и снимки):

Y50 - http://laptop.bg/laptops-lenovo-Y50-lenovo_y50_59432211
G550JK - http://laptop.bg/laptops-asus-ROG_G550-asus_rog_g550jk_cn268d
Thinkpad E540 - http://laptop.bg/laptops-lenovo-ThinkPad_Edge_E540-lenovo_thinkpad_e540_20C60078BM_ssd256
ASUS N56JN - http://laptop.bg/laptops-asus-N56-asus_n56jn_cn088d_20GBssd


Препоръка към автора. Ако ще се ползва и профисионално за работа /видео обработка, програмиране, обработка на снимки/ ти препоръчвам задължително 15.6 и нагоре, FULL HD IPS матов /за по-голяма детайлност на елементите/. За видео обработката ти трябва RAM, след покупката на машината задължително вземи още RAM и я сложи. Преди това ако искаш пробай как ще ти стоят 8GB, ако ти е трудно при видео обработката вземи още една плочка същата като в машината Горно изброените са перфектни за твоите нужди и се вместват в бюджета ти.


Ultrabook не е лапотоп с повече възможности, а компактен лаптоп.
Подсветка за клавиатурата - по-скоро излишна гъзария. По-добре не си взимай осветена сива клавиатура, през деня целите бутони изглеждат сиви и е неприятно. Най-добре е:
- С подсветка - черна клавиатура
- Без подсветка - сива клавиатура (да се осветява от дисплея на тъмно)

Лаптопите с подсветка имат шорткът за изгасяне и нагласяне /силата/ на подсветката.

8bit
08-22-2014, 23:56
Ако му трябваше наистина за видеообработка нямаше да търси лаптоп...

Auriss
08-23-2014, 00:20
Ако му трябваше наистина за видеообработка нямаше да търси лаптоп...

:Д амин братко

MaGuSs
08-23-2014, 01:22
Ако му трябваше наистина за видеообработка нямаше да търси лаптоп...

Ако можех да си нося персоналния компютър от вкъщи в колата, по заведенията, да го ползвам в автобусите, влаковете и самолетите и да работя в същото време нямаше да имам нужда от лаптоп. Амин :)

Auriss
08-23-2014, 05:40
фотошоп и нотепад ++ не са 'видеообработка'.
Отвори Nuke на лаптоп, нареди 10-15 ноде-а и гледай как ти смуче по 1% от батерията на минута.

PC и таблет

MaGuSs
08-23-2014, 10:09
фотошоп и нотепад ++ не са 'видеообработка'.
Отвори Nuke на лаптоп, нареди 10-15 ноде-а и гледай как ти смуче по 1% от батерията на минута.

PC и таблет

Кой е казал фотошоп и нотепад++ чре приспадат към "видеообработката" ?

Доколкото за смученето на ток, всеки лаптоп си има минимална издръжливост при максимално натоварване. При по-съвременните лаптопи /2014+/ това е сведено за малко над 1 час...

Но аз говоря за удобството да имаш добра преносима машинка в размерите малко по-големи от един стандартен А4 лист и тънък 10мм... Като искаш да го нацепиш ще знаеш, че няма да имаш спънка за поне 1 час или докато седи включен в контакта. Тука не говорим за workstation, тука говорим за лаптопче, на което можеш да му пуснеш всичко съвременно. Вече ако искаш повече от възможностите му, си мисля, че човек трябва да си каже стоп, това не е за него и да му светне лампичка в главата, че трябва да мине към нещо по-сериозно със сървърен процесор, който поддържа съответните инструкции, които ще позлваш при рендирването и обработката на видео и 3d съответно и за другите неща, с които ще го натоварваш. Иначе, за обикновенните неща ще си върви светкавично, но не е препоръчително за игри.

Auriss
08-23-2014, 11:19
^да, де, ти си го мислиш и съм съгласен с всичко, което написа, ама се хващам на бас, че автора иска да джитка игри докато същевременно стриймва и ги записва на харда. Или поне едно от двете. И затова е вметнал и частта с видеообработката. Че Вегас или подобен софт ще си върви разумно добре на съвременна машинка е факт, но дали ОП ще обработва предварително заснето видео ? Може и аз малко ... де да знам ... цинично да подхождам, но предвид, че е ученик наистина не ми идва друго на ум, за което би могъл да има такива изисквания. Ако съм в грешка - извинявам се.
Затова и ми се струва по-удачно да си вземе стабилно десктоп PC и един таблет - хем по-евтино ше му излезе, хем на практика ще има и стабилна машина, и нещо, с което да си рови в нета докато е навън.

Не знам ... очевидни са предимствата на това да можеш да си вдигнеш машината и да я отнесеш някъде, но нещо отвътре ме човърка знаейки колко губя за тази екстра. Реално си пуснал сносни оферта - авторът сам да си преценява как ще процедира.

//споменах фотошоп и нотепад++ защото имам спомен, че се занимаваш с уеб дизайн и подобни и сигурно чат-пат отваряш афтър ифектс или флаш и в твоя случай приличен лаптоп е добър избор. Но за основно тежък върху машината софтуер наистина не виждам нииикакъв смисъл.

$$alex$$
08-23-2014, 12:44
^да, де, ти си го мислиш и съм съгласен с всичко, което написа, ама се хващам на бас, че автора иска да джитка игри докато същевременно стриймва и ги записва на харда. Или поне едно от двете. И затова е вметнал и частта с видеообработката. Че Вегас или подобен софт ще си върви разумно добре на съвременна машинка е факт, но дали ОП ще обработва предварително заснето видео ? Може и аз малко ... де да знам ... цинично да подхождам, но предвид, че е ученик наистина не ми идва друго на ум, за което би могъл да има такива изисквания. Ако съм в грешка - извинявам се.
Затова и ми се струва по-удачно да си вземе стабилно десктоп PC и един таблет - хем по-евтино ше му излезе, хем на практика ще има и стабилна машина, и нещо, с което да си рови в нета докато е навън.

Не знам ... очевидни са предимствата на това да можеш да си вдигнеш машината и да я отнесеш някъде, но нещо отвътре ме човърка знаейки колко губя за тази екстра. Реално си пуснал сносни оферта - авторът сам да си преценява как ще процедира.

//споменах фотошоп и нотепад++ защото имам спомен, че се занимаваш с уеб дизайн и подобни и сигурно чат-пат отваряш афтър ифектс или флаш и в твоя случай приличен лаптоп е добър избор. Но за основно тежък върху машината софтуер наистина не виждам нииикакъв смисъл.
Не играя на лаптоп цъкам си на тела или на таблета.
Ще обработвам готово видео и то няма да е над 10мин.
Просто занимавка ще съм в училище с специалност компютри и за това ще си купувам лаптоп иначе таблета ми върши страхотна работа.

$$alex$$
08-23-2014, 12:48
Някой знае ли за лаптоп с 4k дисплей?
Гледах го в нета но сега не го намирам
Не че ми трябва 4к дисплей но просто ми хареса на дизайн.

JDeel
08-23-2014, 16:49
Lenovo се заиграват с високите резолюции, явно и Toshiba имат такава бройка

http://www.toshiba.com/us/p50t
http://www.pcworld.com/article/2453340/lenovo-ships-first-4k-laptop-challenging-toshiba.html

MaGuSs
08-24-2014, 02:37
Някой знае ли за лаптоп с 4k дисплей?
Гледах го в нета но сега не го намирам
Не че ми трябва 4к дисплей но просто ми хареса на дизайн.

lenovo y50 4K версията с цена от малко над 2400лв.

8bit
08-24-2014, 02:41
Не ти трябва 4к. Моят лаптоп е с малко по-ниска резолюция (3200х1800) и това му е най-слабата черта. Уиндолс не го скейлва достатъчно добре и когато е на максимална резолюция е със 150-200% зуум. И като се отвори нещо на Адоби, което изобщо не се скейлва, само ме гледай как се кьоря на 13 инча.

MaGuSs
08-26-2014, 01:01
Не ти трябва 4к. Моят лаптоп е с малко по-ниска резолюция (3200х1800) и това му е най-слабата черта. Уиндолс не го скейлва достатъчно добре и когато е на максимална резолюция е със 150-200% зуум. И като се отвори нещо на Адоби, което изобщо не се скейлва, само ме гледай как се кьоря на 13 инча.

Това е 3К, но всичко зависи от инчовете, детайлността и още поне 10 фактора, за това кое как ще изглежда. Всеки човек трябва преди да купи нещо да го пробва и ако му хареса тогава. Ти си си направил избора и си си взел 3200х1800 на 13 инчов екран. Не мисля, че трябва да се оплакваш от това, щом си го взел, значи ти е харесало :)

За 4К или FULL HD ако искате да имате резолюциите са 15.9" или 17.3". Друго не препоръчвам.

Успех :)

$$alex$$
08-28-2014, 11:59
Здравейте
Благодаря на всички който ми помогнахте!
Реших да си купя macbook air 11' 2014
Може да заключите темата.

anonymous908491
09-21-2014, 14:50
фотошоп и нотепад ++ не са 'видеообработка'.
Отвори Nuke на лаптоп, нареди 10-15 ноде-а и гледай как ти смуче по 1% от батерията на минута.


Хахахаха, само неук тъпунгер би смятал, че видеообработка се прави с NUKE, бройката нодове товарела, а не вида им, но като те знам как я разбираш, нищо чудно няма да пишеш за спорта, трудното е да пишеш за неща, от които разбираш, а ти не обичаш да се трудиш.

Auriss
09-21-2014, 16:56
хахахахаххаха само неук тъпунгер няма да е наясно, че всеки ноуд е математическа операция върху целия грид пиксели и дори най-елементарен гаус филтър изисква процесорно време и включва конволиране на матрици. Ти си вярвай иначе, че вдяваш нещо. Ама за 'спорта' отвори Нюк и нареди 15 трансформ или CC ноуда с различни стойности един след друг и гледай кво ти се случва с видеокартата и процесора. След т'ва смятай, че едно видео ще е поне 2000 кадъра и ела ми обясни как ползваш лаптоп за целта (то аз и затва го написах тоя коментар, ама нали ти е зорлем да се напраиш на много знаещ и пак да станеш за смях)

Неук тъпунгер.

anonymous908491
09-21-2014, 22:01
хахахахаххаха само неук тъпунгер няма да е наясно, че всеки ноуд е математическа операция върху целия грид пиксели и дори най-елементарен гаус филтър изисква процесорно време и включва конволиране на матрици. Ти си вярвай иначе, че вдяваш нещо. Ама за 'спорта' отвори Нюк и нареди 15 трансформ или CC ноуда с различни стойности един след друг и гледай кво ти се случва с видеокартата и процесора. След т'ва смятай, че едно видео ще е поне 2000 кадъра и ела ми обясни как ползваш лаптоп за целта (то аз и затва го написах тоя коментар, ама нали ти е зорлем да се напраиш на много знаещ и пак да станеш за смях)

Неук тъпунгер.

Напиши NukeX на български, много ме забавлява измисления ти език.

Не си заслужава да си губя времето с олигофрен, който ползва Nuke за неща, които стават с всеки аматьорски видео едитор, дори Paint върши работа.
http://www.youtube.com/watch?v=3Koy-7iTKCY ако някой вземе да помисли, че Transforms е нещо многото сложно,
а CC-colorcorection е ясно, че го има във всеки софт за видео едит.
Тия 2000 фрейма да не са снимане на геймплей, защото всеки имидж да е с по 5-10 канала и ще ги вкараш през гъза си, което предполага лесно влизане, а след това няма да ти се иска да излязат.
Кухата ти тиква си няма понятие как са написани инструкциите в Nuke, ще ползваш видеокарта за CC и transforms само в някоя твоя фантазия.
Достатъчно време ти четох глупостите, признавам те за майстор в писане на измишльотини, но нямам нерви да споря с някъв тотален амтьор.
Направи си услуга и не споменавай пред никой работещ с Nuke, за какво точно го ползваш, ще ти се подиграват, а и ще му загубиш времето също както направи с моето.

Auriss
09-22-2014, 08:07
Люлински шизофреник :lol:

http://en.wikipedia.org/wiki/Transformation_matrix - ако някой вземе да помисли, че тоя ретард, дето знае само да цъка бутони му вдява главата нещо от софтуер или хардуер.

MaGuSs
09-26-2014, 21:12
От няколко дена съм с Y50 и съм супер доволен. Препоръчвам :) (party)

hey.mistery
09-26-2014, 21:25
Аз съм с HP Pavilion със звук от Beats Audio и съм доволна от него, можеш да го добавиш като опция.

MaGuSs
09-26-2014, 22:13
Аз съм с HP Pavilion със звук от Beats Audio и съм доволна от него, можеш да го добавиш като опция.

Е па lenovo-то си е с JBL :) Иначе щях сиг. да си купя HP Envy 17-ката с i7, но се отказах, мн голяма ми е пък не ми хареса много като дизайн.

Мисля, че беше този http://store.hp.com/webapp/wcs/stores/servlet/us/en/hp-envy-17t-leap-motion-qe-e4s81av-1 .

Иначе аз съм с този: http://laptop.bg/laptops-lenovo-Y50-lenovo_y50_59432211

Единствения минус, но не е болка за умиране му е, че няма място за SSD... Въпреки това може да си сложиш само SSD вместо стоковия хард диск ама 512GB на мен няма да ми стигнат :|