PDA

View Full Version : Баскетбол и тренировки за отскок и качване на маса



kinir2
08-23-2014, 16:35
Здравейте,
Напоследък, когато имам време, правя упражнения за качване на маса вкъщи, а след това излизам навън и играя баскетбол с доста бягане. Чудя се дали по този начин ефектът от упражненията, които съм правил преди това, не се губи и добре ли е да продължавам да правя така?
А някой по-запознат с баскетбола може ли да ме посъветва какво мога да правя, за да повиша отскока си, по възможност с колкото се може повече? Аз сега пробвам подскоци с тежести, но не правя по много, защото съседите отдолу може да се разсърдят. :D Иначе това добро упражнение ли е за тази цел?

Rakshy
08-27-2014, 23:32
Купи си тежести за краката, помагат. Прави адски експлозивни тренировки, ако са с ластици ще е най-добре.

ZackS
08-28-2014, 01:46
Аз съм баскетболист и искам да кажа за да си повишиш отскока скачай на въже на мен доста ми помогна и също така ако имаш някакъв лост или нещо което да е по високо от теб и се опитваш да отскочиш толкова колкото да погледнеш над него това упражнение също е много ефикасно но не мога да го обясня не си падам по обясненията дано да съм помогнал .