PDA

View Full Version : Приет на неправилното място



infamous333
08-24-2014, 05:43
Здравейте!Ще Ви разкажа накратко как се объркаха нещата при мен след като завърших 12-ти клас.Приеха ме във Военоморското във Варна, без изпити, много лесно, но преди време осъзнах, че съм допуснал голяма грешка с този мой избор.Въпроса ми е, дали мога да влезна някъде септември месец евентуално/с оценките от матурите или с изпит/, ако се откажа от Варна.Става въпрос за ТУ София, УНСС, някъде в София-психология.Кажете ми все още възможно ли е това или съм закъснял прекалено много и трябва да чакам до другата година.

nIkEnCeTy_bE
08-24-2014, 08:06
Мисля, че не можеш. Не е както в училище, пък и за университети си имат специални изпити. За УНСС мога да ти препоръчам да питаш във форума, защото там има редовни и запознати хора. За ТУ и СУ не знам дали им е активен форума.

RapExotic
08-24-2014, 08:38
Каква специалност си?

Тази година със сигурност не можеш, защото отдавна си изпуснал сроковете за подаване на документи. Ако същата специалност я има в другия университет, който искаш има шанс да те приемат, но ако искаш различна специалност трябва да започнеш пак от първи курс.

teenems
08-24-2014, 08:58
Споко,аз искам да уча театър в НАТФИЗ,приета съм в НБУ,но ще уча туризъм във Варна.
Някои неща стават с причина....

infamous333
08-24-2014, 09:27
Работата е там че животът ми тръгва в съвсем нова посока и напоследък си мисля че не съм избрал правилния път за мен.Не ми пречи да ида да видя за какво става въпрос в това училище, обаче усещам че няма да мога да издържа до края, ако е толкова строго, колкото го изкарват.Общежитието стъжнява още повече обстоятелствата, както и това че започваме след по-малко от 1 седмица.Ученето е най-малкия ми проблем, но идеята, че животът ми един вид свършва като ида там да уча, малко ме притеснява.Все още би трябвало да има места където приемат, за да запълнят бройката си в София.В най-лошия случай ще пропусна 1 година и доста пари ще отидат на вятъра, но повярвайте ми, щом Ви пиша в този форум, значи работата не е на добре :)

nIkEnCeTy_bE
08-24-2014, 09:38
Военноморското не е хапка за всеки. Набляга се най - вече на математиката. Повечето го избират, поради факта, че всички знаем как са заплатени професиите. Или просто заради ранният прием./което е адски тъпо, actually/ Ако смяташ, че наистина не е това, което искаш да учиш, изчакай годината или прекъсни.

marilyn
08-27-2014, 11:30
За психология, например в СУ на дали ще се получи, защото там има много кандидати и местата се запълват бързо още на първо класиране. В НБУ вероятно все още можеш да се запишеш. За ТУ нямам идея, както и за УНСС. Спомням си, че една позната реши в последния момент, че иска да учи нещо друго и с матура кандидатства в Свищов. Там явно става по-лесно и имат допълнителен прием.

Гледам, че в УАСГ имат допълнителен прием май за всички специалности без Архитектура.

Тромбоцит
08-27-2014, 12:02
Що пък много пари на вятъра? Нито за изпити си давал, нито учебници си купувал. Отивай да се отписваш, може и да ти възстановят част от заплатеното за първия семестър (повечето унита в България възстановяват около 60% ако се отпишеш преди започването на учебната година).

Малко се превземаш с това, че не е за теб без дори да си прекарал 1 ден там.

Ryuko
08-27-2014, 13:18
Имаш късмет, в ТУ-София има допълнителен прием: http://tu-sofia.bg/newsEvents/80/Popalvanе-na-nеzaеtitе-mеsta-slеd-vtoriya-еtap-na-klasiranе

infamous333
09-01-2014, 10:13
В крайна сметка се преместих в Техническия във Варна - Софтуерни и интернет технологии.Взех си дипломата от Военоморското и се записах там още на същия ден.Един приятел от моя град, с който щяхме да бъдем заедно на общежитие, във ВВМУ, и той постъпи като мен.След като му казах, че са ме приели в ТУ-то и той решил да се отпише от Морското.