PDA

View Full Version : Реалност за програмисти (текущи/бъдещи)



nikimoney
08-24-2014, 08:49
Добро утро! :) Не намерих по-добро място да постна темата, за това ако съм сгрешил се извинявам предварително :)
На кратко - Имам още 2 години до завършване на гимназия, и за момента не съм си набелязал нищо за бъдещето.
Близките ми предпоръчват да стана програмист, тъй като се сработвам със компютъра и ми харесва.
Във интернета, където и да напишеш "Най-добре платени работи" излизат програмисти и др. но винаги има "програмисти".
Но понеже това е само една дума за цялата технична сфера, бих искал да знам кои по-точно работи като "програмист" се заплащат добре. Ще дам пример за какво говоря: Майка ми изкарва 600 лв. на месец във ИТ отдела на ОББ. А един мой приятел работи онлайн за една фирма като преводач и други работи, и изкарва поне двойно повече (а на скоро стана на 21).. И така малко думата "програмист" е доста обширна. Аз лично мисля, че съм способен (малко или много) да се адаптирам бъзо към която и да е сфера на програмиране, но бих искал да знам коя колко лесно се намира, колко се плаща, къде и как се работи и тн. Ако има някой достатъчно щедър да ми даде пък и насоки, ще съм му крайно благодарен :)
Приятен ден и чакам отговори :)

crazybeba
08-24-2014, 11:00
I az sum s tazi specialnost i sushto kato teb se interesyvam :-) :-)

draid
08-25-2014, 22:33
Програмист далеч не е толкова широко понятие. Да работиш в ИТ сектора и да си програмист не са две еднакви неща. Да не говорим, че програмист не се получава от всеки. Програмист може да се нарече общо човек който създава приложения/части от такива посредством езици за програмиране. А това на какъв език ще програмира, каква платформа и технологии ще използва са отделни неща.

yakuza_
08-26-2014, 09:42
Аз мога да работя във фирма и да им слагам прозореца и офис пакет, но това няма да ме направи програмист.

AngelBelchev
08-27-2014, 13:32
За графичен дизайн се плащат луди пари. Зависи и за кой ще работиш де.