PDA

View Full Version : Приемник? Тунер? Буфер? Какво е?



maistorluk
08-24-2014, 09:34
Здравейте, наскоро се надъхах да си взимам едно от тея http://www.amazon.com/dp/B00B7X2OV2/ref=gb1h_img_m-7_2382_d3177d14?smid=ATVPDKIKX0DER&pf_rd_m=ATVPDKIKX0DER&pf_rd_t=101&pf_rd_s=merchandised-search-7&pf_rd_r=1BXR4BDJEVNB60SPT9H4&pf_rd_i=1266092011&pf_rd_p=1818122382 но не искам да поръчвам от чужбина, предпочитам да си е от България. Проблема е там, че и представа си нямам как се води това в България. И приемник пробвах както е най-буквалното наименование преведено от англиийски, и тунер пробвах, и буфер пробвах, но не мога да намеря същите или подобни продукти. Не ми трябват толкова екстри(5.1, 5 hdmi изхода), аудио система си имам и ми трябват само 2 hdmi изхода за компютър и PS4. Ще съм страшно благодарен ако някой сподели името на такъв род продукти в България или може да предложи някой HDMI сплитър който мога да използвам за да свържа компютър и конзола в 1 телевизор през 1 hdmi кабел.

JDeel
08-24-2014, 09:55
Ресивър се води, то си пише - Receiver. Това е усилвател + радио. Тунер ще е ако е само радио. Receiver = amplifier + tuner.

"Буфер", което е по-точно "Subwoofer" и няма нищо общо с истинското значение на думата "буфер" ти е оная специална "колона" дето вади бас.

И май ти трябват два HDMI входа, не изхода. Има разлика между изход (output) и вход (input). По принцип модерните телевизори имат по няколко HDMI входа, ама твоя ако има един... май нещо такова е за тая цел: http://www.konzoli.com/%D0%BC%D0%B0%D0%B3%D0%B0%D0%B7%D0%B8%D0%BD/100gadgets/3-port-in-1-out-hdmi-switch-switcher-selector-hub-1080p/?utm_source=shopmania&utm_medium=cpc&utm_campaign=direct_link

maistorluk
08-24-2014, 12:13
Мерси за бързия отговор и за полезната информация. С това устройство вкарвам примерно hdmi кабелите на компютъра и конзолата и с това копче просто сменям сигналите(дали ще е PC или конзола или тн.). Искам да съм сигурен защото поръчвам да не стане някаква обърквация :D

JDeel
08-24-2014, 14:11
Тука не съм много наясно, ама май HDMI hub, switch и switcher е едно и също (много HDMI към един), а обратното е HDMI splitter (един HDMI към много монитори) :)

maistorluk
08-26-2014, 17:56
Станах пишман, че го взех това чудо. Днеска ми го доставиха. Ръгам го в телевизора, всичко е ОК. След 10 минути работа екрана изведнъж стана черен. Изключвам включвам нищо не става. Викам да не нещо видеокартите да са се бъгнали. Ръгам компа и плейстейшъна във другия телевизор - всичко си бачка супер. Извода от ситуацията - китайска технология не купувайте. Само си преебах HDMI входа. Добре че телевизора е във гаранция, ама дали ще го оправят не се знае. Най-вероятно ще го пишат че аз съм го преебал и...

JDeel
08-27-2014, 02:17
Не разбрах пробва ли да ръгнеш компа или стейшъна в телевизора :) Denon си е марка с история, японска (нищо че всичко се прави в Китай), не бих казал че е от китайските ментета.

anonymous682486
08-27-2014, 09:56
Ми трябваше да четеш наръчника за телевизора ти преди да свържеш ресийвъра. Какъв ти е модела на току що прецаканият ти телевизор?

maistorluk
08-27-2014, 18:42
JDeel, пробвах и поотедлно да ги ръгна но не искат да тръгват. Пише че няма сигнал. Иначе за Denon знам. Страхотна продукти предлагат, няма какво да кажа повече.

stefan7202, какво да му чета наръчника? Как се свързва HDMI-кабел? :D Иначе телевизора е NEO, а модела е FHD LED-22135US.