PDA

View Full Version : Дупки на ушите



Katrin_01
08-24-2014, 08:59
Здравейте! Незнам дали пиша на точното място но се надявам на малко помощ. Та направих си 2-ра и 3-та дупка на едното ухо на 21 авг. От тогава минаха 3 дена и още ме боли, малко е затекло и ме е страх да спя на нея страна. Още съм с мед. обица. С нищо не съм го мазала и гледам да не пипам, но като свалям блузите понякога закача. Направих си ги в златарски магазин, там са ме водили като съм била бебе. Казаха ми да не пипам и да не мажа с нищо и че въобще не затича. Нормално ли е още да ме боли и какво трябва да правя?

Smilee..
08-24-2014, 11:21
Здравей,на мен ми пробиха ушите на 12 (незнам защо толкова късно),както и да е,казаха ми да си мажа ушите с алергозан ,но не си спомням колко време най-малко 3 дни,най-много 5 .

Katrin_01
08-24-2014, 14:08
Здравей,на мен ми пробиха ушите на 12 (незнам защо толкова късно),както и да е,казаха ми да си мажа ушите с алергозан ,но не си спомням колко време най-малко 3 дни,най-много 5 .

Хей! Днес си полях ухото (там където са обиците) с малко кислородна вода. За момента спря да боли, но после болката пак се върна. Имам алергозан ще пробвам и ще видим какво ще стане. :)

tori
08-24-2014, 14:18
Алергозан?! Какво, по дяволите?! Гентамицин да не искаш да кажеш?
Иначе е напълно нормално авторката да я боли, то тва си е дупка, кво очакваш? Нормално е и да текат, нищо отчайващо. Виж, вече ако ти пари все още и ти е подуто ухото, най-добре смени с медицинска/хирургическа стомана, щото тия позлатените могат да се излющят откъм покритие и да ти се възпаляват дупките. Общо-взето не мога да кажа повече без по-обстойно обяснение.
За закачането просто го караш по-внимателно и дотам.

Katrin_01
08-24-2014, 14:41
Алергозан?! Какво, по дяволите?! Гентамицин да не искаш да кажеш?
Иначе е напълно нормално авторката да я боли, то тва си е дупка, кво очакваш? Нормално е и да текат, нищо отчайващо. Виж, вече ако ти пари все още и ти е подуто ухото, най-добре смени с медицинска/хирургическа стомана, щото тия позлатените могат да се излющят откъм покритие и да ти се възпаляват дупките. Общо-взето не мога да кажа повече без по-обстойно обяснение.
За закачането просто го караш по-внимателно и дотам.
Благодаря за съвета. Ами само болка и понякога лек сърбеж усещам, има отток и е зачервено. Ще пробвам с гентамицин (четох че много хора го ползват).

tori
08-24-2014, 15:34
Пробвай и смени обецата със медицинска стомана, в На тъмно са разумно добри обеците, около 7-10 лева ще ти излезе едната. Иначе пробвай най-напред с Оксикорт, че той е по-добрия вариант.

Smilee..
08-24-2014, 15:38
Олеле,извинявай много гентамицин е било,страшно се извинявам.

tori
08-24-2014, 18:37
Аз за тва се учудих, щото Алергозан и Гентамицин имат балкан разлика в нещата, за които се използват.

Katrin_01
08-24-2014, 19:56
Добре значи гентамицин запомних. :) само да попитам тези обеци от медицинска стомана по-различни ли са от моите? Smilee.. Няма проблем! :)

tori
08-24-2014, 20:02
Зависи от обецата. Има халки, подкови и прав барбел. Общо-взето най-добре си вземи прав барбел с топче, изтъркай я със памук със кислородна вода и бутай в ухото.