PDA

View Full Version : Компютърът ми не иска да се пусне...



IWannaBeSedated
08-25-2014, 08:28
Здравейте! Направо към проблема - сутринта пускам компютъра и близо половин час стоя на welcome. Реших да го рестартирам, но този път зацепи на зареждането на windows. Може би моята грешка беше да го изключа от контакта (панирах се) и след третото пускане ми се появи избор дали да го пусна нормално или да търси грешки. Избрах първото и накрая ми се показа това: http://alfa.kachi-snimka.info/vij.php?id=viu1408951659h.jpg
И вече съвсем не знам какво да правя, затова моля за помощ.

npp
08-25-2014, 12:07
какво си правил преди това?, инсталирал ли си нещо?, или правил ли си промени по настройките на windows, видеокартата, или др.?

IWannaBeSedated
08-25-2014, 12:29
Лично аз нищо не съм правила, вчера като го изключвах нямаше проблем.

JDeel
08-25-2014, 15:06
Може да е софтуерен или хардуерен проблем, или комбинация от двете.

Въпреки това наскоро оправях една щайга на приятел с подобни проблеми - при всяко зареждане реагира различно. С регенериране на няколко бед сектора по харда и откачане-закачане на някои джаджи се закрепи без да му правя преинсталация. Главния проблем се оказа, че RAM паметите не правят добър контакт - това никога не съм предполагал че е възможно, особено пък на машина която изглежда отвътре като нова.

Викай някой съсед-разбирач да се занимава :) Ако е относително стара машината е добре изпърво да се мине с HDD Regenerator. Ако никога не е отваряна и вече не е в гаранция, откачане-закачане на разни кабеляци и изчистване от прах няма да е излишно. И ако тия неща не помогнат, значи проблема е софтуерен и трябва преинстал :)

IWannaBeSedated
08-25-2014, 15:48
Благодаря за изчерпателния отговор. (: Дано да е софтуера, че хард дискът, на който е инсталиран windows, е на един месец...

*_nikito_*
08-25-2014, 15:51
Само преинсталация ще ти помогне :)

npp
08-26-2014, 10:22
ако не може да стартира дори и в safe mode, тогава можеш да тестваш и сканираш хард диска с hd tune (tab-ове health, error scan и benchmark) през hiren's boot cd, ето линк: https://www.kaldata.com/modules.php?modid=1&action=show&id=1175

или го записваш на cd бланка или на usb flash-ка, и трябва да boot-неш с него

AngelBelchev
08-27-2014, 10:35
Сложи втори хард с операционна система и го направи Master. Сегашния го направи Slave. Пусни някакъв бенчмарк, би трябвало да ти изкара какъв е проблема. Друг вариант е спираш компа, влизаш в биоса и избираш да boot-неш инсталационен уиндоус от някъде, инсталираш и си готова. Ако обаче имаш bad cluster sectori (което е малко вероятно щом е нов харда) трябва да направиш low level format преди инсталацията на новия уиндоус.
Или го носи в сервиз да го погледнат преди да му видиш сметката ти :)

IWannaBeSedated
08-27-2014, 10:44
Вече се оправих с преинсталация, но благодаря на останалите за мненията. :)