PDA

View Full Version : СЪВЕТ /лентички за лице/



потребител77
08-25-2014, 07:47
Здравейте! Може ли да споделите как мога да предотвратя появата на бели пъпчици и зачервяване след ползване на депилиращи лентички за лице? Как махате лепкавите остатъци и има ли значение кога се прави процедурата- вечер или през деня?

RainbowGirl
08-25-2014, 10:49
Пробвай с пинсета, с нея не се появяват пъпчици. Зачервяването няма как да се избегне, затова ползвай лентичките вечер, за да се успокои кожата до сутринта. Лепкавите остатъци можеш да ги махаш със зехтин или олио.

selenaa56
08-25-2014, 10:58
Нанеси крем за чувствителна кожа.Аз ползвам този на авен: http://avene.bg/Product.aspx?id=101...Лепкавите остатъци можеш да ги махнеш с специални кърпички след депилиране.Не във всички,но в повечето комплекти с депилиращи лентички има такива кърпички.Например в тези на ДЕВА : http://static1.framar.bg/product/depil_lenti_lice_deva.jpg.
Най добре процедурата я прави вечер,за да може зачервяването да мине до сутринта.

Smilee..
08-25-2014, 11:44
Аз ползвам на Елеа,купувам си една кутия ,защото вътре има ,,крем,, (в кавички,защото може да не се казва така),който маха това лепкавото,което остава.

Hayashi
08-25-2014, 12:21
Аз ползвам кола маска и никога не ми се получават пъпчици. Зачервяването минава за няколко часа, затова и обикновено го правя вечер.

InnocentFuck
08-25-2014, 15:52
Някой ползвал ли е крем депилатоар за над горната устна ?

Иначе аз ползвам пинсета и вече почва да ми омръзва защото отнема повечко време .. сякаш си нямам друга работа :D

sramejlivkaa
08-25-2014, 16:10
Някой ползвал ли е крем депилатоар за над горната устна ?

Иначе аз ползвам пинсета и вече почва да ми омръзва защото отнема повечко време .. сякаш си нямам друга работа :D

Ако искаш след време да бръснеш мустак давай, защото върши същата работа. :D

tori
08-25-2014, 19:17
Ако искаш след време да бръснеш мустак давай, защото върши същата работа. :D
Я пак? :о

sramejlivkaa
08-25-2014, 19:37
Я пак? :о
Какво не разбра?

tori
08-25-2014, 20:22
Цялото изказване всъщност.

Smilee..
08-26-2014, 11:33
Някой ползвал ли е крем депилатоар за над горната устна ?

Иначе аз ползвам пинсета и вече почва да ми омръзва защото отнема повечко време .. сякаш си нямам друга работа :D
Не,не,не не ползвай,действа като бръсненето!!

потребител77
08-28-2014, 09:51
а тези лентички не може ли да се ползват повече от веднъж / или са си за еднократна употреба/

DragonLady
08-28-2014, 14:26
а тези лентички не може ли да се ползват повече от веднъж / или са си за еднократна употреба/

Поне на тези, които аз имам ( на Victoria ), пише, че може да се използват и повторно - "докато се напълнят с косми", но не ти го препоръчвам! Поне на мен ми се вижда нехигиенично. Пък и не виждам смисъл. Едни лентички за косми над горната устна са около 3 лева ( поне тези, за другите марки нямам информация ), и са 10 двойни, тоест 20. За една депилация, стига и половин листче. Тоест вземаш 1 двойна лента, режеш я посредата, затопляш между ръцете си, отделяш ги една от друга, слагаш си ги там, където искаш да махнеш космите, чакаш малко, и дърпаш рязко, и по посока срещу косъма.
Най-общо казано един пакет, може да те изкара и с месеци, зависи колко бързо ти никнат косъмчетата.