PDA

View Full Version : Според вас по какъв начин влияе домашното насилие на децата?



Лилаво_дупе
08-26-2014, 17:06
Според вас по какъв начин влияе домашното насилие на децата, т.е. тези които са свидетели на домашното насилие? По какъв начин влияе на психиката им и отношението им към другите пол в бъдеще? Питам от любопитство, защото аз съм го преживяла на собствения си гръб и някои сцени от поредния скандал между майка ми и бащи ми, които сега са разделени, никога няма да се изтрият от съзнанието ми. Като например как аз лежа до майка ми в леглото, тя се е завила през глава и баща ми като обезумял я рита в главата с всичка сила...

FunkyPie
08-26-2014, 17:17
сто про ти променя психиката
предполагам че ставаш по-чувствителен и евентуално не си толкова социален

Лилаво_дупе
08-26-2014, 17:25
сто про ти променя психиката
предполагам че ставаш по-чувствителен и евентуално не си толкова социален

Според теб на какво се дължи по-голямата чувствителност, проблема със социализирането?

FunkyPie
08-26-2014, 17:40
нямам идея, не съм психолог
така го чувствам че става просто
смис като цяло тва са мои празни доводи

FAKE IT
08-26-2014, 17:42
Мен лично подобни сцени ме научиха как да НЕ се държа с жената до мен, още повече при наличието на деца.

Чак необщителен и несоциален едва ли, но със сигурност си имаш едно на ум и си по-предпазлив след тия сцени.

EinGutesKind
08-26-2014, 18:13
Неприятно е, за щастие аз не съм бил свидетел на никакво насилие. Но едва ли в конкретния случай майка ти си е стояла и си е гледала кротко телевизия, и баща ти е почнал без причина да я рита. 100% го е предизвикала, макар и да не одобрявам точно тоя метод за решаване на семейните проблеми. Виж за децата е друго - не играе ли шамарената фабрика, растат без страх и уважение към нищо.

FunkyPie
08-26-2014, 18:17
Виж за децата е друго - не играе ли шамарената фабрика, растат без страх и уважение към нищо.

и заради тва трябва да те е страх от баща ти ли? говоря от личен опит
тея шамари бяха придружени от такава ярост даже и за най-малките неща

Лилаво_дупе
08-26-2014, 18:20
Неприятно е, за щастие аз не съм бил свидетел на никакво насилие. Но едва ли в конкретния случай майка ти си е стояла и си е гледала кротко телевизия, и баща ти е почнал без причина да я рита. 100% го е предизвикала, макар и да не одобрявам точно тоя метод за решаване на семейните проблеми. Виж за децата е друго - не играе ли шамарената фабрика, растат без страх и уважение към нищо.
Риташе я в главата...оттам нататък няма да ти коментирам аналоизлиянията...

EinGutesKind
08-26-2014, 18:25
и заради тва трябва да те е страх от баща ти ли? говоря от личен опит
тея шамари бяха придружени от такава ярост даже и за най-малките неща

По-добре така, отколкото като едно комшийче - като направеше беля, все "дете било", а сега на 16 години с 1 аборт и техните вдигнаха ръце.

Stoqn_Trakiev
08-26-2014, 18:25
Влияе перфектно. свикваш с кютека и един ден си новия Кубрат Пулев. тогава си благодарен на баща си за якия лабул и с умиление си спомняш яките бащини шутове и шамари, които са те направили не чоек а стомана,
http://iconomicabg.blogspot.com

KumchoValcho
08-27-2014, 06:54
Ако имаш желание и интерес ми пиши ЛС да разменим контакти, мога да ти предложа няколко техники за работа с негативни спомени, с които да излекуваш тези травми. И да помогнеш на майка си, ако има желание. :)
Може да работим и по Скайп ако не можеш сам/а.

FunkyPie
08-27-2014, 07:56
По-добре така, отколкото като едно комшийче - като направеше беля, все "дете било", а сега на 16 години с 1 аборт и техните вдигнаха ръце.

Насе не казвам, че въобще не трябва да се "раздава правосъдие", но я има и тази крайност. Просто трябва да се внимава в коя крайност ще отидеш

nIkEnCeTy_bE
08-27-2014, 08:13
Абе мисля, че има голяма значение в каква възраст са децата. Аз не съм била свидетел на такива побоища в семейството ми, но пък е достатъчно скандалите и обидите. Бях малка и някакси съм го изтласкала от себе си това. Сестра ми тогава е била по - голяма и може би при нея е било различно. На мен не ми е повлияло на психиката или на общуването. Не казвам, че не го помня, но пък смятам, че във всяко семейство ги има тези скандали. И ВСЕ ПАК винаги може да се избегнат. Отдавна не вярвам в щастливото семейство, където всичко е цветя и рози, хармония и любов. Няма такива филми. Дори и най - богатите семейства с възможности са нещастни. Дори те най - вече.

Deadlock
08-27-2014, 11:21
Ако имаш желание и интерес ми пиши ЛС да разменим контакти, мога да ти предложа няколко техники за работа с негативни спомени, с които да излекуваш тези травми. И да помогнеш на майка си, ако има желание. :)
Може да работим и по Скайп ако не можеш сам/а.

Сподели на всеослушание!

KumchoValcho
08-27-2014, 11:23
Много е дълго/сложно. Може да потърсиш в гугъл за "техника за емоционална свобода", въпреки че аз лично не съм доволен от нея и не я ползвам, но някои хора постигат страхотни резултат. Има много по-добри методики, но ТЕС е най-достъпна и лесна.

Цялата система на Healing Codes е страхотна и ми е любима, въпреки че струва няколко стотин долара. Но аз си я свалих безплатно от пиратски сайт 8-)

Като цяло най-добри ефекти се постигат като се чистят/неутрализират/обръщат конкретни негативни спомени, тъй като всеки психологически проблем е породен от спомен. Но аз обичам да работя с генерални проблеми и ефекта е по-бавен, но просто така обичам да работя.

Обучен съм и в някои методи, които изискват около 2 часа приложение, и могат да чистят няколко спомена наведнъж, отделно да се работи с генерални проблеми. Но е много трудно да си ги прилагам сам и мисля като се преместя в София да започна да консултирам хора.

Deadlock
08-27-2014, 11:42
Много mumbo-jumbo звучат тези работи. Четох преди години една тънка книжка на български за ТЕС и не ми допадна. Имаше тогава и форум, в който ми приличаха на поставени лица. :Д The healing code e пак с потупване + афирмации, така ли?

А какво стана с холотропното дишане?
Интересуваш ли се какво казва google scholar за тези техники?

KumchoValcho
08-27-2014, 11:50
Да, определено звучат така, затова избягвам да ги коментирам толкова свободно и мисля, че всеки сам избира какво да прави. The Healing Codes са още по-шантави и отнесени, защото не се потупваш, а само държиш ръцете на определени позиции, а отделно има и друга, дихателна техника, към тази методология, която е най-доброто нещо, на което съм попадал и я ползвам със страхотни резултати. :)
В крайна сметка аз не знам как действат тези неща (чел съм обяснения, но никой не може черно на бяло да ми посочи защо и как действат, дори при хора, които не вярват в техниките. Т.е. отричам и плацебо ефекта)

Холотропното дишане ми омръзна. Не е за мен, не ми харесва, че не можеш да селектираш върху коя сфера от живота си искаш да 'чистиш'.

Във форума не са поставени лицата, познавам голяма част от тях, въпреки че не пиша вътре. Но може да изглежда натрапчиво, със сигурност. :)

tori
08-27-2014, 11:52
Влияе, при това на всеки по различен начин. Много зависи от това какъв човек си. Обикновено оставя някакви спомени и не го правиш на хората около себе си. Понякога пък, ако това всичкото насилие е започнало в много ранна детска възраст, е възможно да постъпиш/постъпваш точно като въпросния насилник.
Ако си тъпигьоз като мен обаче, се ебаваш с тези спомени, за да прикриеш поне малко какво чувстваш и такива работи. Все пак баща ми ме е учил да чупя носове, нали? Хах.

an7raks
08-27-2014, 11:56
Ти си го изпитала, а питаш нас?

FAKE IT
08-27-2014, 16:49
Насе не казвам, че въобще не трябва да се "раздава правосъдие", но я има и тази крайност. Просто трябва да се внимава в коя крайност ще отидеш

По-скоро си има определена възраст. Малко преди хлапето да влезне в пубертета е безсмислено и даже противопоказно.

FunkyPie
08-27-2014, 16:53
По-скоро си има определена възраст. Малко преди хлапето да влезне в пубертета е безсмислено и даже противопоказно.

Тогава започва да се насажда страха

Blab
08-27-2014, 17:06
Според вас по какъв начин влияе домашното насилие на децата, т.е. тези които са свидетели на домашното насилие? По какъв начин влияе на психиката им и отношението им към другите пол в бъдеще? Питам от любопитство, защото аз съм го преживяла на собствения си гръб и някои сцени от поредния скандал между майка ми и бащи ми, които сега са разделени, никога няма да се изтрият от съзнанието ми. Като например как аз лежа до майка ми в леглото, тя се е завила през глава и баща ми като обезумял я рита в главата с всичка сила...
темата ме засяга лично, но не мисля, че тук е мястото, на което можем да развием каквато и да е смислена дискусия.
ако решиш, пиши ми на лично мейл/скайп; събирам материали за документална пиеса, която се занимава именно с родителството и формите на насилие, които оставят, за съжаление, трайни отпечатъци в (под)съзнанието на подрастващите...
................................
целта ми е да достигна до универсалното чрез личното.
иначе, към момента мога да говоря единствено за себе си.
повлияло ми е до толкова, че не обичам да ме докосват много-много. винаги се съмнявам в добрите намерения на някого и, малко или много, очаквам рано или късно да ме нарани (не физически). другите неща са по-скоро вътрешни и нямат кой знае какви проявления, но ако искаш да ги назова, част от тях са - дълбока неувереност, алиенация, циклични периоди на депресия, достигане на някаква извратена форма на самодостатъчност, постоянно задълбаване в емоционалните рани - общо взето, по-голямата част от сериозното ми творчество се занимава с темите за насилието, болката, абдикиралото родителство, неизживяното детство, напускането, бягствата, етц. та да, спирам дотук, ако решиш, ми пиши))

FAKE IT
08-27-2014, 18:03
Тогава започва да се насажда страха

Страх, несигурност, недоверие, отчуждение от родителите и комплекси. Комбинацията може да е брутална ^^

FunkyPie
08-27-2014, 18:37
същото :)

nIkEnCeTy_bE
08-27-2014, 20:55
винаги се съмнявам в добрите намерения на някого
meh...

Deadlock
08-29-2014, 10:27
KumchoValcho, благодаря за споделеното. : )

KumchoValcho
08-29-2014, 10:47
нп bitch ;p

Deadlock
08-29-2014, 11:01
защо bitch, бе bro ;D

KumchoValcho
08-29-2014, 11:09
ми лигавя се 8-)
ти момче или момиче си бтв, мислех, че си момиче

Deadlock
08-29-2014, 11:10
момиче съм си

pifiella
08-29-2014, 20:59
Като цяло всичко,което съм понесла ме е направило силен човек. От малка трябваше да застана и да отнесе аз шамарите,а не хората,които обичам.Спря да ме е страх от него,когато разбрах,че аз съм много по-силна, не на юмруци,а на други качества. Наложи ми се да порасна много бързо и да стана голям човек в малко тяло... Разклатило ми е бая психиката,но и е възпитало в мен някакви ценности. Принципно вярвам,че всичко,което човек преживява трябва да му се случи...
Като малка слагах емоционална бариера между мен и човека срещу мен...На едната ми ръка се броят хората,които знаят какво съм преживяла и в техните очи изглеждам силна и си казват"евалата",ама това е за пред тях... изобщо за пред непознатите.
Преди известно време разказах на един (непознат-тогава за мен) човек всичко,без да спестявам подробности и после бях като премазана с валяк. Изобщо не съм осъзнавала какво съм затваряла в себе си и защо съм си го причинявала, чувайки го от себе си се почувствах не жертва,а някак си човек,които е бил много нещастен в живота си. Боя съм го забравила отдавна,но това,че нито веднъж не съм чула "браво" от него и психологическият тормоз,който е много по-страшен,няма как да се забравят. Едно малко дете няма как да забрави,че трябва да си легне рано,за да заспи,че да не го бият....Тва е пълна пародия на живот,никога,ама никога няма да позволя да се случи на децата ми или на деца около мен.
В личен план във всеки виждах некъв ненормален,без значение какви са били-добри,свестни-винаги ми е било страх,че ще ми се случи нещо подобно,че ще трябва да понеса отново същото.Беше ме страх,че никога в тоя живот няма да мога да бъда слаба пред някой и че няма да има на кой да се доверя... Сега като има човек до мен на моменти се усешам как говоря за шамари и как ще го пребия,изобщо,изобщо не го мисля, просто това е като вроден навик и толкова се мъча да го изкореня. Като нещо се скараме и той викне,което се е случвало 1-2 пъти,аз ставам наплашена и после ми трябват 1 -2 часа да да се успокоя, а той да ми казва за пореден път,че няма да ме удари... Като наплашена сърничка съм на моменти... Преди няколко месеца се боричкахме нещо и аз тръгнах да падам върху едно бюро, а той да ме хване ме стисна силно и аз изпищях и му шибнах един.Защо ли?Защото независимо от това,че живея отделно и вече нямам особени допирни точки с миналото, то продължава да бъде част от мен... Затова, мили момчета,ако не искате да гледате деца или мислите,че не ставате за бащи -не създавайте деца, просто е!

yakuza_
08-29-2014, 21:30
Зависи от детето, вкъщи повече от викане един на друг, не е имало, но мисля, че е нормално.

tori
08-29-2014, 21:56
Преди няколко месеца се боричкахме нещо и аз тръгнах да падам върху едно бюро, а той да ме хване ме стисна силно и аз изпищях и му шибнах един.Защо ли?Защото независимо от това,че живея отделно и вече нямам особени допирни точки с миналото, то продължава да бъде част от мен...
Преди време развивах една такава тема за страха от близост. Нещата са малко по-разместени от твоя случай, но при желание от твоя страна, бих потърсила.

pifiella
08-29-2014, 22:02
Нищо не разбрах,днеска не ми е ден,какво да търсиш? :D

tori
08-29-2014, 22:18
Тема, развивана заради мой проблем. Относно страха от близост, който изпитвах от бившият си приятел.

pifiella
08-29-2014, 22:24
;) Не си прави труда, ще се оправим някак, нали сме живи!

tori
08-29-2014, 22:29
Нда, и аз преодолях проблема в някакъв аспект.