PDA

View Full Version : 1000 стипендии 2014-2015



Just.me
08-27-2014, 13:24
Здравейте, приятели! Реших да направя нова тема за 1000 стипендии, тъй като не намерих такава за сегашната година. Участвахте ли? С какъв предмет? Минавате ли напред? Вече има обявен срок за интервютата по литература и езикознание. Аз лично кандидаствах с литература и чакам да ми се обадят да изберем дата. За първи път участвам и не знам какво да очаквам.. Според мен е много тъпо това, че с всички, които са посочили някакъв специфичен социален или здравен статус, ще се проведат интервюта.. Едно момче от моя клас продължава напред с литература, а не умее да чете, но пък е в дом за деца.. и всичките му приятели (на същото ниво) минават...Както и да е, те си знаят как да си провеждат конкурса.. И така.. Споделяйте мнения :)

ameli
08-27-2014, 18:12
Аз също бях със социален статус и не минах, но това беше миналата година и получих доста смотано обяснение защо ме бяха резнали. Но успех на останалите :)

pifiella
08-28-2014, 10:03
Какво,какво са измислили,ако си си със статус няма интервю ли? Пф,гледай ти,а едно време какво беше......

Just.me
08-29-2014, 15:42
Не, не.. има си интервю за всички. Но тези, които са със статус директно минават за интервю - без значение какво са написали в есето.

mein
08-29-2014, 18:55
Аз също минах тази година с литература и съм много разочарована от факта, че излиза, че едва ли не съм тъпа, а съм минала само защото живея в село, както и всичките ми приятели, които участваха. Все пак така или иначе чакам обаждане за дата за интервюто. Успех на всички!

Just.me
08-30-2014, 08:49
Познато ми е.. Сега не знам наистина ли са ме харесали или минавам ей така си... и чувствам как съм на същото ниво с тези, които сричат, а "пишат есета" и имат 2-ки по предмета в училище..

ani_banani
09-08-2014, 15:58
Аз също минах тази година с литература и съм много разочарована от факта, че излиза, че едва ли не съм тъпа, а съм минала само защото живея в село, както и всичките ми приятели, които участваха. Все пак така или иначе чакам обаждане за дата за интервюто. Успех на всички!
Аз лично не мисля, че има някакво значение дали си от село или град. Ако си наясно с материала и есето ти е било на ниво не виждам причина да се съмняваш в себе си ;) Моето интервю е утре (аз съм с биология) и ужасно се притеснявам, но в никакъв случай не мисля да позволя на притеснението да ме провали ;)

ive_177
09-10-2014, 10:44
Здравейте! Тази година кандидатствах за първи път и то с История. В края на седмицата ми е насочена датата за интервюто. Може ли някой, на когото вече са се обадили да сподели какви въпроси задават? Няма значение дали е по История.. :)

century20
09-10-2014, 13:09
Аз лично не мисля, че има някакво значение дали си от село или град. Ако си наясно с материала и есето ти е било на ниво не виждам причина да се съмняваш в себе си ;) Моето интервю е утре (аз съм с биология) и ужасно се притеснявам, но в никакъв случай не мисля да позволя на притеснението да ме провали ;)

Как мина интервюто ти? Какви въпроси ти зададоха? Притесняваше ли се?

Effy Stonem
09-11-2014, 13:00
Здравейте и от мен! Аз кандидатствам за първа година с ИТ :). Ще се радвам тези, които вече сте били интервюирани да споделите впечатленията си. :)

Lyubomir97
09-20-2014, 17:14
Моето интервю е в края на седмицата. Кандидатствах с Литература. В интерес на истината много се притеснявам. Може ли някои, ако има информация да пише какво горе- долу са го питали. Или поне да ми каже как се е подготвял за интервюто. Надявам се притеснението да не ми изиграе лоша шега...

Lyubomir97
11-10-2014, 11:13
Здравейте на всички!
Искам да попитам някой, който е участвал за т.нар. СИУ /Стипендия за изключителни умения/, която е степен над основната стипендия. та ще помоля всеки, който е участвал, най-вече с Литература, да пише.
Ще съм много благодарен!
Ако някой има нужда за информация за Основно стипендия да пише на имейл: lyubomirpetrov_97@abv.bg или на ЛС тук, или във форума!
Благодаря ви, предварително!!!

century20
12-12-2014, 19:26
Здравейте на всички!
Искам да попитам някой, който е участвал за т.нар. СИУ /Стипендия за изключителни умения/, която е степен над основната стипендия. та ще помоля всеки, който е участвал, най-вече с Литература, да пише.
Ще съм много благодарен!
Ако някой има нужда за информация за Основно стипендия да пише на имейл: lyubomirpetrov_97@abv.bg или на ЛС тук, или във форума!
Благодаря ви, предварително!!!

Аз бих искала да те попитам нещо. След като изпрати декларацията за дебитната карта, те пратиха ли ти някакъв e-mail?

chernatakotka
12-13-2014, 17:10
Да попитам какви са категориите ,за да се получат стипендии , а за спорт има ли такива стипендии, а за приложните изкуства?

mimonte2
12-13-2014, 21:24
Аз бих искала да те попитам нещо. След като изпрати декларацията за дебитната карта, те пратиха ли ти някакъв e-mail?
По принцип, ако си получила стипендия, ти изпращат едни документи. И от тях документи изпращаш декларация за дебитната карта. Но за да активираш картата, трябва да се обадиш на "1000 стипендии", за да активираш самата дебитна карта. Иначе парите по картата ще започнат да се превеждат от края на януари, а от самото начало на следващата година ще имаш вече кредита за книги. :)

century20
12-15-2014, 16:53
По принцип, ако си получила стипендия, ти изпращат едни документи. И от тях документи изпращаш декларация за дебитната карта. Но за да активираш картата, трябва да се обадиш на "1000 стипендии", за да активираш самата дебитна карта. Иначе парите по картата ще започнат да се превеждат от края на януари, а от самото начало на следващата година ще имаш вече кредита за книги. :)

Тоест след като им изпратя декларацията за дебитната карта, трябва да им се обадя ли? А самата карта от банката ли трябва да си взема или те ще ми я изпратят?

Lyubomir97
01-03-2015, 14:04
След като получиш плика с документи, вътре има подробна информация какво да направиш.когато ги изпратиш до фондацията,попълнени, не получаваш нищо. В началото на Януари имаш вече активиран електронен ваучер, аз вече имам. А сега през Януари, доколкото знам, би трябвало да дойдат отново по куриер дебитните карти. След като получиш картата си трябва да позвъниш на познатите телефони, за да съобщиш, че си я получила, за да я активират. Това е всичко. А относно парите не знам кога ще ги преведат предполагам всеки месец по определена сума

vladislavcheto
01-03-2015, 15:19
След като получиш плика с документи, вътре има подробна информация какво да направиш.когато ги изпратиш до фондацията,попълнени, не получаваш нищо. В началото на Януари имаш вече активиран електронен ваучер, аз вече имам. А сега през Януари, доколкото знам, би трябвало да дойдат отново по куриер дебитните карти. След като получиш картата си трябва да позвъниш на познатите телефони, за да съобщиш, че си я получила, за да я активират. Това е всичко. А относно парите не знам кога ще ги преведат предполагам всеки месец по определена сума

Как успя да си активираш ваучера?Аз днес се опитвах,ама ми изписваше,че не могло.

century20
01-08-2015, 09:46
И аз имам активиран електронен ваучер!

veroni78
04-03-2015, 13:18
Здравейте, имам въпрос.
Как трябва да бъде оформено есето? Смисъл шрифт, големина на буквите? И вярно ли е, че има лимит в рамките на 1100 думи?
Благодаря предварително.