PDA

View Full Version : ПОМОЩ!!



Pandaa
08-28-2014, 11:17
Здравейте .. Живея в град близо до София .. Сега ще бъда 9 клас, но не искам да продължавам да уча тук .. Проблемът е, че кандидатствах след 7 клас и ме приеха в училището което учех и преди в града. Исках да уча Тоха в София, но нашите не разрешиха .. Профилът ми тук е Информационен с разширен Английски език. Сега и аз и родителите ми съжаляваме, че уча тук. Училището ни е добро както и учителите, но класът ми е най-лошия клас в училището. И сега искам да се преместя. Идва края на лятото, а аз не искам да чувам за училището си. Просто искам да не уча тук. Родителите ми са съгласни, но след като не съм учила Биология, Химия, Физика, География и История в 8 клас без преравнителен изпит не мога да се преместя. Ако не се преместя сега, няма да мога, защото няма училище с прием след 9 клас.
Въпросът ми е дали може сега да се преместя в училище с подобен профил на моя без да държа много изпити и да не повтарям 8 клас. Ако знаете подобни училища моля споделете ги с мен, ще ви бъда много благодарна!

OMGOMG
08-28-2014, 11:43
Късно ......

RapExotic
08-29-2014, 08:40
Не можеш. С прием след 7ми клас не могат да те вземат в 9ти, дори и с приравнителни изпити, защото си изпуснала цели 2 години. Можеш да се преместиш само в непрофилирана паралелка.

MarieBella
08-29-2014, 19:23
В 8 клас не си учила разказвателните предмети, ок. Сега ще си девети клас, така ли?
Според мен има вариант да се преместиш в някое СОУ, в което се учи интензивно Английски език и Информационни технологии, ще държиш изпит само по езика. В тези соу-та също в подготвителният 8 клас, не се учат Биология, Химия, Физика и т.н.
Все пак виж училищата с такъв профил и се обади да попиташ дали можеш да се преместиш, че друг проблем е, че в повечето училища няма свободни места.

pifiella
08-29-2014, 19:48
Може. Един съученик се премести от някво СОУ с китайски ли беше при нас в ПГ в Своге. Това беше в 10-ти клас. Държа обаче всички изпити,които ние сме имали в 9-ти клас(специални предмети) + изпити за оценки от 8-ми клас по общообразователните.Ебе адски тегавата работа,от всичките тия изпити,които държа, му падна дипломата много. Замисли се дали си заслужава,не се лъжи,че децата в София са по-добри от тези в твоя град.

blackeagle
08-31-2014, 13:46
Можеш да се преместиш, но държиш приравнителни изпити по всички предмети. Имам познати, които се преместиха в 11-ти клас, но мисля, че това зависи от наличието на свободни места в паралелките.