PDA

View Full Version : ПРОБЛЕМ С БУФЕР... ИЛИ НЕ!?



CupcakeKitty
08-29-2014, 12:04
Така значи купих си нов буфер защото стария се развали
тоест работеше си но дори когато не слушах музика се чуваше нещо като тракане и удряне сякаш си поддържа баса но беше дразнещо и когато гледах филм винаги намалях баса на минимум защото звука на филма предизвикваше още по- дразнещо тракане но когато си слушах музика си беше окей като изключим че баса беше доста по- слаб от това което беше когато си го купих
•••
та така... вчера си взех новия и бях супер доволна и щастлива от звука и от всичко и днес докато намествах тонколоните се доближих до буфера и чух същото тракане като при стария но много по- леко и то само защото си доближих ухото и следователно сега след като знам за този звук вниманието ми е насочено само там и си мисля че го чувам
звука му когато слушам музика сякаш си е както беше и вчера
и съм си набила филма че и този буфер се е развалил като предишния
•••
та въпроса ми е дали е нормално това съвсем слабо тракане както например колоните дори когато няма музика издават лек шум... леко пращене

socareless
08-29-2014, 12:16
normalno e spored mene
i az kato se doblija go chuvam, inache vyobshte
drugiqt variant e neshto sound-kartata da ti e precakana nz

CupcakeKitty
08-29-2014, 12:22
Не е от компа със сигурност защото изключвам всички кабели оставям само захранването и пак се чува

socareless
08-29-2014, 12:43
znachi e normalno probably
mnogo li se chuva ili samo kato se priblijish

CupcakeKitty
08-29-2014, 12:49
znachi e normalno probably
mnogo li se chuva ili samo kato se priblijish

на предния се чуваше много на този е само като се приближа ;д също както колонките ако се доближиш чуваш пращене съвсем леко

socareless
08-29-2014, 13:22
em ako ne go izpolzvash za slushalki nqma kvo da go mislish

npp
08-30-2014, 10:38
каква марка беше старият и каква марка е новият?, има вероятност нещо с източника да не е наред

CupcakeKitty
08-30-2014, 10:41
стария беше genius новия е nansin

npp
08-30-2014, 12:34
genius е тайванска компания с фабрика в китай, а nansin - изцяло китайска, така че може и те самите да допринасят за лошия саунд, но може и самият източник да подава лош сигнал, било то cd/mp3 player или компютър

CupcakeKitty
08-30-2014, 12:54
Звука си е чудесен просто се притеснявах от това леко тракане но го преместих на пода и сега сякаш не се чува
а и да се чува няма значение така или иначе го чувах само като си доближа ухото :D мързи ме да го нося да го видят дали е ок а и май няма смисъл вади доволен звук всичко е ок предпочитам да вярвам че е ок :D

npp
08-30-2014, 14:16
те по принцип субуферите от този клас са такива, аз също съм срещал такъв проблем при различни модели, увеличиш ли звука много, тогава започва да изкривява звука с пукане/плющене, пробвай да слошиш нещо тежко отгоре върху него, например някаква голяма и тежка книга, и провери дали неприятният ефет ще намалее или изчезне

tndrrr
08-30-2014, 14:51
Буфера ти към компютъра ли е свързан и пробвала ли си да го включиш към друг компютър, за да пробваш дали пак ще се чува този шум?

skatew
08-30-2014, 14:53
ми аз оня ден си взех буфер и сега се приближих да чуя дали трака ма не трака, смени го трябва да имаш гаранция ;д

RapExotic
08-30-2014, 17:52
Може да е от магнитните смущения в стаята. Виж дали около него няма мобилен телефон, рутер, някаква антена с усилвател или нещо подобно. Най-добре пробвай в друга стая и виж дали пак ще има такъв шум. Попринцип е нормално да има лек шум особено при по-ниския клас говорители, но да е в рамките на нормалното.

MaGuSs
08-31-2014, 00:58
те по принцип субуферите от този клас са такива, аз също съм срещал такъв проблем при различни модели, увеличиш ли звука много, тогава започва да изкривява звука с пукане/плющене, пробвай да слошиш нещо тежко отгоре върху него, например някаква голяма и тежка книга, и провери дали неприятният ефет ще намалее или изчезне

Върху говорителя ли O_o? Ти добре ли си? Искаш да скъса, изкриви и протрие мембраната и да не му/ѝ покрие гаранцията ли?


Може да е от магнитните смущения в стаята. Виж дали около него няма мобилен телефон, рутер, някаква антена с усилвател или нещо подобно. Най-добре пробвай в друга стая и виж дали пак ще има такъв шум. Попринцип е нормално да има лек шум особено при по-ниския клас говорители, но да е в рамките на нормалното.

Ти си много зле ^^ Мен пък ме боли левия бъбрек на дясното стъпало на горната глава в мозъка от зарядното за телефона, че пуска извънземни сигнали и ме манипулират онез от УСА-то :D... Май ши тря се оперирам...

==============

Колко пари се изръси за субуфер и само субуфер ли си взе или цяла система? Ако е само субуфер това може да са проблеми със захранването на изходното стъпало, лоша връзка, лош ток и т.н... Ако е цяла система виж дали се чува и от другите тонколони този звук. Ако наподобява на леко бучене постоянно и като го излючиш от тока спира това си е напълно нормално.

Домашни системи за под 600лв. силно не препоръчвам !!! Повечето могат да се чуват качествено, но чуе ли ги профисионалист ще се засмее. За тези пари препоръчвам да си вземеш едно 4 канално усилвателче и двуканално стъпало. някъде около 250-300лв. излизат двете чисто нови. Купуваш си 4 тонколонки среден размер цена около 200лв. може и по-евтини да се намерят, важното е да са качествени и един нискочестотен говорител за 100-120лв. 8" или 10" ще ти свърши работа. Ако си фен/ка на басовите 12-ка. 200W RMS за вкъщи ще ти стигне да дрънчат прозорци и врати. Купуваш си една кутийка за говорителя около 40-50лв. ако не знаеш как да си направиш и изчлислиш кутията /т.е. има готови, аз предпочитам да си направя, собсвенa, излиза по-евтино към 20лв за силикон, кабели, рефлектор, видийки и конектор - само трябва да си намеря дървен материал, плоскости/ и Ето супер система за вкъщи за около 470-500лв.

Китайски боклуци не препоръчвам. Повечето хора се залъгват то евтино красивичко свири добре - е да ама не...

Това е моят говорител за колата и тежи 20кг. специално съм го мерил ...

http://prikachi.com/images/213/7323213j.jpg
http://prikachi.com/images/204/7323204S.jpg

А това ми е кутията пак аз съм си я правил...

http://prikachi.com/images/436/7266436g.jpg

RapExotic
08-31-2014, 07:40
Ти си много зле ^^ Мен пък ме боли левия бъбрек на дясното стъпало на горната глава в мозъка от зарядното за телефона, че пуска извънземни сигнали и ме манипулират онез от УСА-то :D... Май ши тря се оперирам...

А случайно да ти е познат този звук https://www.youtube.com/watch?v=h1mlponX_jw ? Електромагнитните вълни винаги оказват влияние върху този тип техника.

MaGuSs
08-31-2014, 14:08
А случайно да ти е познат този звук https://www.youtube.com/watch?v=h1mlponX_jw ? Електромагнитните вълни винаги оказват влияние върху този тип техника.

Съмнява ме да е такъв звук. Кой ли не би се сетил. Пък и това едва ли ще е постоянно и не могат да развалят техниката, единствено я смущават...

socareless
08-31-2014, 14:24
Ти си много зле ^^ Мен пък ме боли левия бъбрек на дясното стъпало на горната глава в мозъка от зарядното за телефона, че пуска извънземни сигнали и ме манипулират онез от УСА-то :D... Май ши тря се оперирам...

==============

Колко пари се изръси за субуфер и само субуфер ли си взе или цяла система? Ако е само субуфер това може да са проблеми със захранването на изходното стъпало, лоша връзка, лош ток и т.н... Ако е цяла система виж дали се чува и от другите тонколони този звук. Ако наподобява на леко бучене постоянно и като го излючиш от тока спира това си е напълно нормално.

Домашни системи за под 600лв. силно не препоръчвам !!! Повечето могат да се чуват качествено, но чуе ли ги профисионалист ще се засмее. За тези пари препоръчвам да си вземеш едно 4 канално усилвателче и двуканално стъпало. някъде около 250-300лв. излизат двете чисто нови. Купуваш си 4 тонколонки среден размер цена около 200лв. може и по-евтини да се намерят, важното е да са качествени и един нискочестотен говорител за 100-120лв. 8" или 10" ще ти свърши работа. Ако си фен/ка на басовите 12-ка. 200W RMS за вкъщи ще ти стигне да дрънчат прозорци и врати. Купуваш си една кутийка за говорителя около 40-50лв. ако не знаеш как да си направиш и изчлислиш кутията /т.е. има готови, аз предпочитам да си направя, собсвенa, излиза по-евтино към 20лв за силикон, кабели, рефлектор, видийки и конектор - само трябва да си намеря дървен материал, плоскости/ и Ето супер система за вкъщи за около 470-500лв.

Китайски боклуци не препоръчвам. Повечето хора се залъгват то евтино красивичко свири добре - е да ама не...

Това е моят говорител за колата и тежи 20кг. специално съм го мерил ...

http://prikachi.com/images/213/7323213j.jpg
http://prikachi.com/images/204/7323204S.jpg

А това ми е кутията пак аз съм си я правил...

http://prikachi.com/images/436/7266436g.jpg

момичето иска да не й трака буфера не да си прави звукозаписно студио

CupcakeKitty
09-01-2014, 00:45
момичето иска да не й трака буфера не да си прави звукозаписно студио

Точно...
спуках се от смях докато четох за някви 600 лева сякаш ще отварям дискотека :D
110 лева ми е само буфер с две колонки

JDeel
09-02-2014, 12:02
Ако е някое малко буферче, вероятно говорителчето е на предела на физическите си възможности => мембраната достига максималното си положение и пляка. Или се чува движението на въздуха през дупката. Или ако е пластмасово му вибрират стените и каквото още има вътре.

CupcakeKitty
09-02-2014, 17:27
Ако е някое малко буферче, вероятно говорителчето е на предела на физическите си възможности => мембраната достига максималното си положение и пляка. Или се чува движението на въздуха през дупката. Или ако е пластмасово му вибрират стените и каквото още има вътре.

максималното му положение без да има пусната музика ли :D :D :D
дървено е
не е много малко
http://i.imgur.com/Gb17p25.jpg

MaGuSs
09-03-2014, 05:46
Точно...
спуках се от смях докато четох за някви 600 лева сякаш ще отварям дискотека :D
110 лева ми е само буфер с две колонки

И да си дойдем на думата ето ти определение за буфер, че да се понаучим малко на български език. Научи точното название на устройстово, което си си взела и пак се пробвай...

Буфер
от Уикипедия, свободната енциклопедия
Понятието се използва в редица сфери:
Буфер - група разтвори с определени качества;
Буфер - памет за междинно съхранение на данни в компютър;
Буферен усилвател - електронен усилвател;
Буфер - метални накрайници на вагон;
Буфер - приспособление в края на железопътни релси;
Буферна зона - територия, която разделя, две най-често враждуващи страни.

Обичам да се смея не за друго :D

Като чуеш цената за озвучаване на дискотека тогава мисля, че ще изпаднеш в оргазъм... според мене едни 600лева са добра инвестиция за качествена домашна музика. Докато боклуци от 100лв. са пълен ужас, но щом се задоволяваш с тях мен не ме бърка... Предполагам и ако беше купила нещо качествено едва ли щеше да имаш проблем и да се мъчиш в тийн форум. Използвай специализирани форуми за аудио... Аз ползвам този: https://bgaudioclub.org/


Сега да видим кой ще се пука от смях. В момента съм си пуснал 4 тонколони на всеки ъгъл в стаята ми с един субуфер до мен и ми е супер яко и приятно да случам чист звук от всеки ъгъл на стаята ми, а баса просто да прави масаж на стола ми, а тебе те дразни некво пръщене... :D Боже помогни ми ...



Ако е някое малко буферче, вероятно говорителчето е на предела на физическите си възможности => мембраната достига максималното си положение и пляка. Или се чува движението на въздуха през дупката. Или ако е пластмасово му вибрират стените и каквото още има вътре.

Съмнява ме говорителя да е на предела, а предусилвателя да има защита да изключва, че да се чува това "плякане" както го описваш. Даже ме съмнява дали само субуфера има 30W RMS. За предположенията за вибриране вътре не се и учудвам да се окажат верни ама това трябва да го чуя или да се чуе от по-опитен. Ама за китайски боклуци падам от смях :D


П.П. А може би това тракане да си е нормално от ел. инсталацията да получава смущение предусилвателя. Както казах евтини работи -> големи боклуци. Нямат защити, нямат филтри нямат почти нищо. 2 потенциометъра за усилване намаляне на нещо и другото е усилвателя с трансформатора от 220 на там колкото ватове му трябват за транзисторчетата..

Елементарно е, но едва ли момиченце на 14 ще разбере ко му говоря и вместо това ще се "спука от смях" доакто чете това, което пиша...

Вече не се и учудвам :D

an7raks
09-04-2014, 17:23
MaGuSs Един стар транзисторен усилвател Sony или Denon втора ръка + две качествени озвучителни тела пак втора ръка, ще стъпят на около 400-500лв и ще знаеш какво слушаш..
Относно проблемът... Не е тракане, а бучене и се нарича брум. Ако в началото го е нямало, а сега го има/както при старият ти буфер/, проблемът са изсъхнали или избили електролитни кондензатори около захранването. Ремонтът ще ти струва не повече от 20-тина лева. Ако е фабрично/както при новият/, е от лошо изчислен филтър и/или окабеляване в кутията на усилвателя. Или го връщаш, или се примиряваш.
Извънземните са отговорни за много неща, но тук нямат касателство...

JDeel
09-04-2014, 22:16
максималното му положение без да има пусната музика ли :D :D :D
дървено е
не е много малко
http://i.imgur.com/Gb17p25.jpg

Вътре има нещо наречено "високоговорител", което трепти напред-назад. Колкото повече го дупиш, толкова по-големи движения му се налага да прави. Само че движенията му напред-назад са физически ограничени :)

Баса като звук е доста ограничен, идеята на буфера е да ти прави буу буу, обаче много лесно можеш да прихванеш други звуци ако се заслушаш специално. По принцип мястото на това нещо е някъде на земята, най-добре в някой ъгъл на стаята, т.е. далече от ушите ти ловки. При това положение едва ли ще чуваш странични звуци. А пък двете колонки следва да са от двете ти страни, но като гледам каква е теснотия при тебе... :)

an7raks
09-05-2014, 14:36
Защо не четете, бе, хора?!

дори когато не слушах музика се чуваше нещо като тракане
Няма нищо общо с движението на мембраната и "дупенето". Всяка една система се изчислява така, че усилвателят да е по-слаб от озвучителните тела, за да не ги претоварва. Стига сте търсили под вола теле!

JDeel
09-05-2014, 16:02
Е, това че мацката не може да обясни проблема много добре не значи че не четем. За мен има коренна разлика между "тракане" и "пращене", и не съм много сигурен дали за нея "няма музика" не означава "гледам филм с много бас". Аз възприемам, че проблема се появява когато буфера работи, когато има движение и нещо вибрира.

Ся, ако има странни звуци когато буфера само е включен, ама няма ни филм, ни музика, значи няма за какво да обвиняваме говорителчето, ще говорим за кофти захранване, смущения по кабеляците и всякакви такива чисто електронни проблеми.

an7raks
09-05-2014, 16:17
По-ясно от това, здраве му кажи!

Не е от компа със сигурност защото изключвам всички кабели оставям само захранването и пак се чува

MaGuSs
09-05-2014, 23:23
MaGuSs Един стар транзисторен усилвател Sony или Denon втора ръка + две качествени озвучителни тела пак втора ръка, ще стъпят на около 400-500лв и ще знаеш какво слушаш..

Еми аз ко съм казал. Само, че говоря да си направиш 5.1 домашна система. Предни лява(1), център(2), дясна(3) и задни лява(4), дясня(5) +1 субуфер. Това ти стъпва на не повече от 600лв. Само говорителя за субуфера ти е минимум 120лв. Говоря за 400W RMS... И като добавиш по 60W за другите тонколони това са 700W озвучение в 1 стая. Можеш да си го усилваш като луд и да нервиш съседите както си пожелаеш или да си го слушаш на нормал и да е адското качество.


Иначе по темата още от началото съм казал, че проблема е от захранването на системата... Авторката има 4 варианта.
- Връщане на системата докато е още в гаранционен период за поправка
- Занасяне на електрончик ^^ дет да ѝ вземе 30лв. минимум за поправка.
- Да отвори буфера, да намери предусилвателната платка да провери за надути кондензатори около захранващата част, да провери за някой изгорял елемент и да го смени с поялника. Естествено докато презапоява ще се потне бая от топлинката особено ако няма опит и да и елементите да и излязат не повече от 5лв. или
- Да свикне с бученето.

SHPAIdURmeN
09-05-2014, 23:43
ми аз оня ден си взех буфер и сега се приближих да чуя дали трака ма не трака, смени го трябва да имаш гаранция ;д

+

an7raks
09-08-2014, 22:31
Еми аз ко съм казал. Само, че говоря да си направиш 5.1 домашна система. Предни лява(1), център(2), дясна(3) и задни лява(4), дясня(5) +1 субуфер. Това ти стъпва на не повече от 600лв. Само говорителя за субуфера ти е минимум 120лв. Говоря за 400W RMS... И като добавиш по 60W за другите тонколони това са 700W озвучение в 1 стая. Можеш да си го усилваш като луд и да нервиш съседите както си пожелаеш или да си го слушаш на нормал и да е адското качество.


Иначе по темата още от началото съм казал, че проблема е от захранването на системата... Авторката има 4 варианта.
- Връщане на системата докато е още в гаранционен период за поправка
- Занасяне на електрончик ^^ дет да ѝ вземе 30лв. минимум за поправка.
- Да отвори буфера, да намери предусилвателната платка да провери за надути кондензатори около захранващата част, да провери за някой изгорял елемент и да го смени с поялника. Естествено докато презапоява ще се потне бая от топлинката особено ако няма опит и да и елементите да и излязат не повече от 5лв. или
- Да свикне с бученето.
Това е напълно излишно/поне според мен/... 400W са ненужни, да не говорим, че никакви детайли няма да чуваш, а само една какафония... Ако ще е 5.1, по-смислено е нещо от рода на 100W субуфер + център 20W и сателити по 10. Това, ако не говорим за китайските ватове. В нас системата е такава и си ми е предостатъчна... Според мен, музика се слуша на такова ниво, каквото би било, ако изпълнението е на живо без усилватели.

MaGuSs
09-12-2014, 22:27
Това е напълно излишно/поне според мен/... 400W са ненужни, да не говорим, че никакви детайли няма да чуваш, а само една какафония... Ако ще е 5.1, по-смислено е нещо от рода на 100W субуфер + център 20W и сателити по 10. Това, ако не говорим за китайските ватове. В нас системата е такава и си ми е предостатъчна... Според мен, музика се слуша на такова ниво, каквото би било, ако изпълнението е на живо без усилватели.

Аз съм манияк на тема озвучаване и силен бас, и силна музика. Обичам баса да ми прави масаж. Може би за това се изхърлям толкова много с ватовете...

koko95
09-12-2014, 23:50
Звуковата карта на пс-то/лаптопа ти е прецакана сигурно. Звука може да е от микрофония от тела/рутер и т.н. Моя субуфер не издава такива звуци. Магусс виж си лс-то ;)

JDeel
09-13-2014, 10:36
Микрофония е когато звука дето излиза през говорителите влиза обратно в микрофона и се получава положителна обратна връзка => усилвателя става генератор. Това от телефона са смущения, електромагнитни вълни попадат вътре в усилвателя (особено ако е нещо пластмасово), индуктират се в жиците и се усилват :)

CupcakeKitty
09-13-2014, 23:56
И да си дойдем на думата ето ти определение за буфер, че да се понаучим малко на български език. Научи точното название на устройстово, което си си взела и пак се пробвай...


Обичам да се смея не за друго :D

Като чуеш цената за озвучаване на дискотека тогава мисля, че ще изпаднеш в оргазъм... според мене едни 600лева са добра инвестиция за качествена домашна музика. Докато боклуци от 100лв. са пълен ужас, но щом се задоволяваш с тях мен не ме бърка... Предполагам и ако беше купила нещо качествено едва ли щеше да имаш проблем и да се мъчиш в тийн форум. Използвай специализирани форуми за аудио... Аз ползвам този: https://bgaudioclub.org/


Сега да видим кой ще се пука от смях. В момента съм си пуснал 4 тонколони на всеки ъгъл в стаята ми с един субуфер до мен и ми е супер яко и приятно да случам чист звук от всеки ъгъл на стаята ми, а баса просто да прави масаж на стола ми, а тебе те дразни некво пръщене... :D Боже помогни ми ...




Съмнява ме говорителя да е на предела, а предусилвателя да има защита да изключва, че да се чува това "плякане" както го описваш. Даже ме съмнява дали само субуфера има 30W RMS. За предположенията за вибриране вътре не се и учудвам да се окажат верни ама това трябва да го чуя или да се чуе от по-опитен. Ама за китайски боклуци падам от смях :D


П.П. А може би това тракане да си е нормално от ел. инсталацията да получава смущение предусилвателя. Както казах евтини работи -> големи боклуци. Нямат защити, нямат филтри нямат почти нищо. 2 потенциометъра за усилване намаляне на нещо и другото е усилвателя с трансформатора от 220 на там колкото ватове му трябват за транзисторчетата..

Елементарно е, но едва ли момиченце на 14 ще разбере ко му говоря и вместо това ще се "спука от смях" доакто чете това, което пиша...

Вече не се и учудвам :D

Най- важното беше че разбрах че ти е много много смешно
* * *
Както и да е още като пуснах темата бях наясно че няма да го нося на поправка защото се чува само докато си доближа ухото но ми беше интересно дали е нормално
сигурно щях да прибегна до гаранцията ако с времето "тракането" се усилваше
• • •
та така
благодаря на
► тези които изказаха мнение защото искаха да помогнат
и на
► тези които изказаха мнение само за да видим че могат да изкажат мнение
също и на
► тези които изказаха мнение без да са прочели върху какво точно трябва да изкажат мнение

prosto_chovek
09-14-2014, 10:40
Та така. Най - напред, преди да кажеш, че трака, най - добре е да запишеш това "тракане" и да го пуснеш да го чуем. Според мен става дума за "пращене". RapExotic ти каза много правилно за смущенията. Пробвай да хванеш накрайника на аудио кабела, който включваш в компютъра с ръка да видиш как ще пращи. А ако се чува много слабо само, когато се доближиш, то е напълно нормално особено за непрофесионални аудио системи. Това, което виждам от снимката ти е, че пускаш от лаптоп музиката вероятно. Много скоро имах проблем с пращене и се оказа, че просто няма маса, тоест, понеже усилвателят не е от висок клас, разбирай евтин, напрежителните смущения нямат път към маса (земя), понеже лаптопът ми също не е замасен, понеже е със зарядно, което няма шуко, усилвателят също, и се отразяват в звука. Мисля, че не ти го обясних добре, но едва ли те и интересува. Проблемът се реши просто като свързах лаптопа с кабел с телевизора, който обра утечката и спря да пращи. Идеята ми е, пробвай като пращи просто да вземеш едно кабелче, оголено от двата края и с него да пипнеш (внимателно) която и да е открита метална част по входовете на компютъра/лаптопа (примерно RS 232 буксата за връзка с телевизор, онова синьото трапецовидно, дето има много дупки на 3 реда) и с другия край да пипнеш (още по - внимателно) ония медни рогца на контакта (без да бъркаш в никоя от дупките на контакта). Ако се оправи проблемът, ясно от какво е. Ако не се, пробвай да махнеш смутителните устройства като джи ес ем, таблет, рутер по - далеч от устройството, от което пускаш музиката. Третият вариант ти е да е прецакан буферът, само че тогава едва ли ще жужи, както ми се струва, че е при теб, а по - скоро при басовете ще трещи. Баси колко малоумно го написах.

skatew
09-14-2014, 10:53
бахти цикльорите:д

CupcakeKitty
09-14-2014, 11:19
Та така. Най - напред, преди да кажеш, че трака, най - добре е да запишеш това "тракане" и да го пуснеш да го чуем. Според мен става дума за "пращене". RapExotic ти каза много правилно за смущенията. Пробвай да хванеш накрайника на аудио кабела, който включваш в компютъра с ръка да видиш как ще пращи. А ако се чува много слабо само, когато се доближиш, то е напълно нормално особено за непрофесионални аудио системи. Това, което виждам от снимката ти е, че пускаш от лаптоп музиката вероятно. Много скоро имах проблем с пращене и се оказа, че просто няма маса, тоест, понеже усилвателят не е от висок клас, разбирай евтин, напрежителните смущения нямат път към маса (земя), понеже лаптопът ми също не е замасен, понеже е със зарядно, което няма шуко, усилвателят също, и се отразяват в звука. Мисля, че не ти го обясних добре, но едва ли те и интересува. Проблемът се реши просто като свързах лаптопа с кабел с телевизора, който обра утечката и спря да пращи. Идеята ми е, пробвай като пращи просто да вземеш едно кабелче, оголено от двата края и с него да пипнеш (внимателно) която и да е открита метална част по входовете на компютъра/лаптопа (примерно RS 232 буксата за връзка с телевизор, онова синьото трапецовидно, дето има много дупки на 3 реда) и с другия край да пипнеш (още по - внимателно) ония медни рогца на контакта (без да бъркаш в никоя от дупките на контакта). Ако се оправи проблемът, ясно от какво е. Ако не се, пробвай да махнеш смутителните устройства като джи ес ем, таблет, рутер по - далеч от устройството, от което пускаш музиката. Третият вариант ти е да е прецакан буферът, само че тогава едва ли ще жужи, както ми се струва, че е при теб, а по - скоро при басовете ще трещи. Баси колко малоумно го написах.


http://i.imgur.com/Lkwcg9f.png
това ме кара да те сложа при "► тези които изказаха мнение без да са прочели върху какво точно трябва да изкажат мнение "
-
-

npp
09-14-2014, 14:20
Идеята ми е, пробвай като пращи просто да вземеш едно кабелче, оголено от двата края и с него да пипнеш (внимателно) която и да е открита метална част по входовете на компютъра/лаптопа (примерно RS 232 буксата за връзка с телевизор, онова синьото трапецовидно, дето има много дупки на 3 реда) и с другия край да пипнеш (още по - внимателно) ония медни рогца на контакта (без да бъркаш в никоя от дупките на контакта). Ако се оправи проблемът, ясно от какво е. Ако не се, пробвай да махнеш смутителните устройства като джи ес ем, таблет, рутер по - далеч от устройството, от което пускаш музиката. Третият вариант ти е да е прецакан буферът, само че тогава едва ли ще жужи, както ми се струва, че е при теб, а по - скоро при басовете ще трещи. Баси колко малоумно го написах.

защо ли имам чувството, че това може да не завърши благополучно и да има нов проблем

http://2.bp.blogspot.com/-MYKxhCDx7Wk/UNVeus8Fd1I/AAAAAAAABb4/W8ZFn5EeXys/s1600/electric-shock.jpg

JDeel
09-14-2014, 21:17
Тоз буфер не се ли оправи вече? Марш в магазина за нещо по-качествено! :D

an7raks
09-14-2014, 21:36
Ама, вие не разбрахте ли, че момичето си пита просто ей така, за спорта? :D
Става въпрос за най-обикновен брум, който е наличен при всички системи от ниския клас.

Аз съм манияк на тема озвучаване и силен бас, и силна музика. Обичам баса да ми прави масаж. Може би за това се изхърлям толкова много с ватовете...
Ясно.. всеки луд с номера си... :D

prosto_chovek
09-14-2014, 22:04
http://i.imgur.com/Lkwcg9f.png
това ме кара да те сложа при "► тези които изказаха мнение без да са прочели върху какво точно трябва да изкажат мнение "
-
-
Ми именно де, като изключиш всички кабели няма къде да са замаси уредбата, което обикновено бачка и при електромагнитни шумове, замасяването става по кабел. Просто ако имаш възможност го свържи с телевизор и виж дали пак ти издава тоя звук, ако тогава спре, това е :)

JDeel
09-14-2014, 22:12
Аз й бих препоръчал другия път да гледа размера. За нещата дето издават по-басов звук размера е от голямо значение :D

CupcakeKitty
09-14-2014, 23:05
Ама не разбрахте ли че проблема ми не е с това колко мощен е буфера ми и колко съм доволна от звука който вади :D

JDeel
09-15-2014, 00:00
Е да де, проблема е че като е посредствен не са се постарали достатъчно да му вкарат качествени елементи... примерно. Малките на размер буферчета се предпочитат от непретенциозни хора, дето освен това търсят и нещо по-евтинко, та затуй не е бил голям зор да се направи много качествено. Пък и не трябва да е най-качествено, щото ако беше, нямаше да имаш желание за нещо дето да се справя по-добре.

При все, всичкото в тая тема са спекулации. Сигурно вече ти е все тая какво му е на твоя буфер, ама ако все пак искаш да достигнеш до някакви по-точни изводи - давай запис на звука и готово.

Но и без това мястото на буфера е по-далече от ушите. Ако го забуташ в някой ъгъл, под леглото или под масата няма да те притеснява някакво жужене от захранването му. Най-добре точно над леглото на съседите отдолу :)

koko95
09-15-2014, 13:30
Снимай клип и дай да го видим, как дрънчи субуфера ти . Ама качеството на видеозаписа да е поне hd и вържи някакъв микрофон в жака на тела ти , да се чува добре ;) .