PDA

View Full Version : Съвет при закупуване на 8-инчов таблет



Red_Devil
08-29-2014, 18:14
Здравейте,

Досега не съм ползвал таблет, но искам да си купя. Възнамерявам да го ползвам най-вече за гледане на клипове в youtube, четене на книги, facebook и скайп, разбира се ще ползвам и някое друго приложение, но игри не мисля да играя. Готов съм да дам около 500лв общо със всички необходими аксесоари, като калъф например.
Държа да е нов, да има поне 1 година гаранция, спрял съм се на Андроид, то всъщонст iOS за тези пари и размер на екрана трудно мога да си купя май :D, да има 3G задължително. Пробвах като усещане различни размери на екрана и сякаш 7ин са ми малки, докато 10 са ми големи, 8 като че ли най-ми пасват. Ето един таблет, който ми хареса и като цена, и като параметри: http://www.technopolis.bg/b2c/details/569134/P11010701~2/Tablet-LENOVO-A5500H-3G-16GB-A8-50-BL.

Очаквам вашите предложения, като ако е по-скъп от този да е или с по-качествен дисплей и/или по-добър процесор. Не съм привърженик на някоя марка, важното е да върши работа :)

mgxpower
08-30-2014, 00:29
Идеален е!
Виж това ревю
https://www.youtube.com/watch?v=cC8vEatC-WY

Red_Devil
08-30-2014, 06:16
ем че той този същия :D

mcfe
08-31-2014, 15:03
За парите си, таблета не е хубав, 1ГБ рам, ниска резолюция, а съм сигурен, че има малка плътност на пикселите, няма авто-фокус на камерата, няма и NFC.

Препоръчвам ти да изчакаш Google Nexus 8, 8 инчов таблет разработен заедно с гугъл и който друг си изберат, висока резолюция, високо PPI, чудовищни характеристики, най-новия Android за поне 2 години напред.

И най-вече, гледай ревютата в YouTube, гледай за интерфейса дали е лагава, дали като отварят менюта, интерфейси всякакви, има някаква забавяне или не. Андроид е лагава OS, затова също се гледа и кой таблет има най-малко подобен лаг.

Kaljbsdtfdf
08-31-2014, 16:27
Щом ти трябва само за тези работи, защо не си вземеш някое китайче, и без това са много по - евтини от тези 500лв, които можеш да дадеш.

Red_Devil
08-31-2014, 18:51
Можете ли да ми предложите някакъв конкретен таблет до 500лв, който да е с пълна гаранция в България или този, който съм споменал е най-доброто за парите си?

Относно Нексуса, да, вероятно ще е много добър, но първо-не е ясно кога ще излезе и второ-едва ли ще е под 600лв, а на мен ми трябва таблет най-късно до 2 седмици.