PDA

View Full Version : Чувства към две дами



Тромбоцит
08-29-2014, 19:47
Привет, не е по моята част да пускам сърцераздирателни теми. Напоследък мисля, за едно момиче (първата ми сериозна връзка и така наречено влюбване). Разделихме се преди повече от 4 години, но все още като видя снимка/чуя името й се усмихвам леко. Даже днес открих някакви общи и любовни снимки в шкафа, които майка ми е запазила. (^.^)

Сега също имам връзка, доста комплицирана от странични фактори, но с наистина страхотна жена - зряла, умна, преуспяла, красива. За жалост и в двата ми случая няма как да има "хепи евър афтър" - първата отдавна е в чужбина, а за жалост с текущата също нямам много блестящо бъдеще (нищо, че сме повече от година заедно), поради простата причина, че е значително по-възрастна и зряла от мен.

Оплеснах се, затова ще си задам въпроса. Случва ли ви се да сънувате бивш ваш партньор, с който сте имали поне наченки на сериозна връзка?
Поздрави, меланхолично ми е.

Aeternal
08-29-2014, 19:54
Случвало се е. Не мисля, че означава нещо или носи някакво послание.

Smrazqvashta
08-29-2014, 20:04
Не искам да прозвуча грубо, но защо си с "текущата", щом смяташ, че нямате бъдеще и има различия, които са спънка между вас?

А и щом се връщаш назад, явно в тази връзка нещо ти липсва. Замислял ли си се?

Тромбоцит
08-29-2014, 20:13
Защото стимулира мисленето ми по начин, по които N други не са успявали и към момента се чувствам спокоен в тази връзка и ми е, смея да кажа, доста приятно.
Та, отново - случва ли ви се през определени периоди от време да се замисляте за хора от вашето минало? Пак казвам, нямам предвид да започнете нова връзка, а просто какво се случва с тях.

Smrazqvashta
08-29-2014, 20:18
Защото стимулира мисленето ми по начин, по които N други не са успявали и към момента се чувствам спокоен в тази връзка и ми е, смея да кажа, доста приятно.
Та, отново - случва ли ви се през определени периоди от време да се замисляте за хора от вашето минало? Пак казвам, нямам предвид да започнете нова връзка, а просто какво се случва с тях.

Относно въпроса ти - на мен не. Но аз се основавам на убеждението, че точно заради това е минало.

pifiella
08-29-2014, 20:20
На мен не ми се е случвало,защото нямам бивши, за които да мисля,НО!
АКО човекът до теб разбере по някакъв начин,че търсиш/изравяш неща за бившите,докато си в настояща връзка с него,повярвай ми ще му причиниш болка. :) Колкото и силен да се изкарва един човек,това е способно да го срине за доста време.Всичките въпроси,ама аз за какво съм му, не съм ли еди какво си за него, последвани от срив в доверието ще тръгнат от някаква такава глупост.

AliceSw
08-29-2014, 20:56
АКО човекът до теб разбере по някакъв начин,че търсиш/изравяш неща за бившите,докато си в настояща връзка с него,повярвай ми ще му причиниш болка. :) Колкото и силен да се изкарва един човек,това е способно да го срине за доста време.Всичките въпроси,ама аз за какво съм му, не съм ли еди какво си за него, последвани от срив в доверието ще тръгнат от някаква такава глупост.

това е безумно за мен...не бих била с човек, оставил всякакъв контакт с предишните си приятелки, рисуват ми се страшни картини в главата...за да познаваш добре някого, трябва да познаваш и защо обича/ би обикнал/ е обичал човек, интересно е и защо и как спира да обича, и е важно, но се оценява на много по-късно ниво...не вярвам в хората, които затварят миналото зад заключена врата...удобният вариант е да е затворена...

сривовете в доверието идват от ниско самочувствие и лошо общуване, не от факта, че някой има бивши...на моите години, ако партньорът няма такива и/или не говори за/с тях си е за сериозно притеснение...

за бивши се сещам, говоря, питала съм...смятам, че щом някой е бил важен за теб са нормални неща...има някаква част от характера ти, за която е виновен определен човек...предпочитам да знам защо е така, отколкото просто да ми кажат "такъв съм, приеми го, не знам защо/ искам да говоря затова"...мда, в общи линии приемам най-добре общуването като далечни познати след раздяла, на по пиене веднъж/ два пъти в годината, чуване за празници, обикновено цивилизовано общуване...

pifiella
08-29-2014, 21:25
сривовете в доверието идват от ниско самочувствие и лошо общуване, не от факта, че някой има бивши...на моите години, ако партньорът няма такива и/или не говори за/с тях си е за сериозно притеснение...


Не, не казвам,че буквално бившите са виновни за недоверието. Имах предвид,че едно премълчаване на истината, умишлена лъжа на тема бивши/контакти с бивши/мисли за бивши/минало/въпроси без отговори и пр.,довеждат до недоверие...

NambyPamby
08-30-2014, 02:25
Ами, някои връзки приключват зле, независимо колко силни са били чувствата, някой път хората са несъвместими. Просто ти оставят рана, преодоляваш го някак, щото си млад и животът не свършва все пак, обаче дълго време нямаш желание да обсъждаш връзката си/конкретния човек, защото има риск пак да отвориш нещо, което тъкмо е заздравяло.

Прекаленото питане пък е резултат от нездраво любопитство. И през този етап съм минала, общо-взето сама съм си виновна, че питах, пък бях неспособна да понеса отговорите. Защото и аз си мислех, че кратките отговори на въпросите ми са сигнал за някакво премълчаване/прикриване на истината, та ровичках постоянно. Бях зелена във връзките като цяло, сега пак съм, но съм една идея по-зряла примерно и знам къде и кога мога да се опаря. Изобщо, колкото по-малко се знае и говори за бивши с настоящи/бъдещи партньори - толкова по-добре. Единствените важни въпроси са колко време продължи и преди колко време е приключило. Дори не е важно кой е бил инициатор на раздялата, за да се стигне дотам, и двамата са били виновни.

Иначе се сещам за бившите си, да. Доста често, всъщност. За всичките се сещам, че и се интересувам от тях, хахахахаха. 8-) Бившият с главно Б ми е тема със сладко-горчив-кисел привкус, липсва ми по някакъв начин и си го обичам, сещам се за него, даже наскоро го бях сънувала, но той не знае за сложните ми емоции, щото се държа хладно и резервирано с него, ако по някакъв начин контактуваме. 8-) За него се сещам по-често, ама там е дълго и сложно, не е като съвсем да нямаме някакви отношения, чуваме се някой път по телефона, ако на някого му трябва някаква информация/услуга, ама не се виждаме и гледаме да не се засичаме на места, където ходи другия. На сърце ми е още, та гледам много-много да не контактуваме под никаква форма, много мило ми става, като намеря някакви общи/негови снимки на лаптопа си или някакви мили подаръчета от него.

И при другите ми е интересно какво става, фейсбук е машина за сталкване, та ми е доста удобно да разбирам. 8-) Единия от бившите ми е доста приятно момче, пишем си все още по някакви поводи, шегуваме се, има възможност да се видим, както има и нежелание от моя страна. 8-) Мисля, че ще се получи доста конфузно. Наскоро даже научих, че има нова връзка и много се радвам за него, защото между нас не се получи, най-вече, защото не бяха споделени чувствата от моя страна, та се надявам този път да е улучил момичето и да е много щастлив и обичан. Имали сме много забавни моменти заедно и си спомням с умиление.

RapExotic
08-30-2014, 17:30
Оплеснах се, затова ще си задам въпроса. Случва ли ви се да сънувате бивш ваш партньор, с който сте имали поне наченки на сериозна връзка?


Нормално е да сънуваш бившите си партньори особено след като си намерил предмети напомнящи ти за тях. Това до някаква степен е събудило спомена за емоцията, която си преживял с нея, а сънят е точно отражение на мислите ти от изминалия ден. Всичко това обаче не променя факта, че те са бивши. Всякакъв опит да тълкуваш такива сънища като знак за това, че трябва да потърсиш отново бившата си са откровена глупост.

KristaY
09-02-2014, 07:09
Май всеки си има бивш/а, който е като десетгодишно петно върху някоя блуза. От време те жегва такова, но това не значи, че още искаш да си с този човек, или че си влюбен в него. Гадно е, ама се свиква.

LadyDi
09-02-2014, 08:07
Винаги съм се интересувала какво се случва с бившите ми. Това са хора, с които съм делила много неща, които са ми дали много и са взели много от мен. Били са важна част от живота ми и макар връзката ни да е затворена страница, това не значи, че са ми безразлични. Интересува ме какво се случва, добре ли са и т.н.
Дори ми се е случвало да обсъждам със сегашната си половинка някоя новина около бивш. С някои от тях той се познава и те са останали в живота ми, макар да не сме близки приятели.
Но за мен е признак на лош вкус, ако щете, да отритнеш тотално някого от живота си, само защото между вас не се е получило. Да, има раздели и раздели, но ако успеете да се разделите като нормални хора, не виждам защо да е лошо да се поздравите, да се чуете и дори да се видите някога. Стига всички да са наясно, че онова, което е било, е приключило.

Ewok
09-02-2014, 08:39
много се извинявам за офтопика

Лейди, ще копираш ли мненията? Мерси :)

LadyDi
09-02-2014, 08:41
Йеп