PDA

View Full Version : Разликата между BB крем и CC крем



buffynka_98
08-29-2014, 20:20
Напоследък често започнах да посещавам козметичните магазини и до сега бях чувала само за BB крем, но на щандовете забелязах и CC крем. Не съм много запозната и с двата вида, особено със CC крем, но ми е най-любопитно каква е разликата между тях. И ако може, някой да сподели мнението си относно някои марки и от кои са най-доволни. :)

Hayashi
08-30-2014, 04:07
Много зависи от къде си го купуваш. На европейския пазар и без друго разликата между BB крем и фон дьо тен е минимална, а мен ако питаш европейските CC-та са си чисти фон дьо тени под друго име. Азиатските са различни, повечето са повече база без реално покритие, от колкото грим за лице. Ползвам този на Missha Signature White Pure Complexion CC BB Cream, който е с много висок фактор и много леко покритие. Много съм доволна от него, цветът е супер светъл и стои много естествено, прекрасен е за лятото. Другият, който имам е на Sampar Crazy Color Cream, който е с никакво покритие и някакъв (но незнаен) UV фактор. Него използвам само като база и не съм супер впечатлена.

R_922
08-31-2014, 06:03
Накратко казано BB крема служи да хидратира, прикрире и освежи кожата. Идва от Beauty balsam, което означава балсам за красота. Color Correcting или така наречения CC крем има функцията да прикрива зачервявания и петна по лицето и да му придават бляскав вид много натурално. И за мен разликата между тях е минимална. По скоро ВВ кремовете са доста тежки и биха могли да свършат работа вместо фон дьо тен, докато СС крема прикрива недостатъците и кожата остава в по-естествен вид.
Но като извод мога да кажа, че нито единият от кремовете не може да замени функциите на хубав хидратантен крем или фон дьо тен.

Hayashi
08-31-2014, 06:08
Ама то няма и нужда да замества нито от двете. Много хора нямат нужда от ненормалното покритие на повечето фон дьо тени, които те правят супер 2D. BB-тата с лъскав завършек са много по-добре решение за суха кожа от колкото повечето дрогерийни фон дьо тени.
BB кремовете изобщо не са тежки, освен това.

R_922
08-31-2014, 07:09
Определено са по-добро решение за сухата кожа. Няма спор за това, но явно думата тежък е относителна и всеки я разбира по различен начин. Ще обясня, какво искам да кажа. За мен ББ крема седи по- неестествено ( седи малко като маска на лицето ми). Затова казвам,че се допира до фон дьо тена. Докато сс крема седи натурално. Поне такава е разликата външно и за нея говорих. Иначе ако трябва да обсъждаме текстурата съм съгласна, че са с мека текстура. ББ крема дори овлажнява, съдържат и защитен фактор. СС крема пък като формула е бързо абсорбираща. Дори доколкото съм чувала съдържат и някакви частици, които разсейват светлината. Имат си своите разлики все пак, но общо взето не са големи.

seki den
09-01-2014, 12:45
Аз имам фотореди на ревлон и супер много ми харесва,както и този на гарниер за мазна кожа.А СС крема на максфактор на мен не ми допада особено,но мама го обожава :D