PDA

View Full Version : Колко пъти в седмицата правите корем?



evilgirl95
08-30-2014, 21:26
?

Rakshy
08-30-2014, 22:49
1-2

nqmaznacheniee
08-31-2014, 22:41
корем правя всеки ден - чипсове, бургери, дюнери, бира и един куп боклуци, които ям :D

snatural
09-01-2014, 21:43
Това лято почти не съм правила корем. Като стана по- сериозна в тренировките гледам да правя през ден или просто когато отида да тренирам. Гледам и различни упражнения да правя.

::NeVeR*eNd:::
09-01-2014, 21:49
2-3

Rakshy
09-02-2014, 01:41
А като питате по колко пъти на седмица, за какъв тип тренировка става въпрос? Директно трениране на мускула чрез 100+ сгъвания с или без тежест или се има в предвид и непряката тренировка, която представлява балансирането при изпълнението на "големите" движения?

AngelBelchev
09-02-2014, 06:57
1, най-много 2 пъти.

evilgirl95
09-02-2014, 07:43
А като питате по колко пъти на седмица, за какъв тип тренировка става въпрос? Директно трениране на мускула чрез 100+ сгъвания с или без тежест или се има в предвид и непряката тренировка, която представлява балансирането при изпълнението на "големите" движения?
A? :D:D:D
Питам, защото на мен все ми казват, че го правя (3-4 пъти) повече, отколкото е нужно и ми стана интересно другите колко пъти правят изобщо каквито и да е упражнения за корем.

GEMBI
09-02-2014, 08:10
корем правя всеки ден - чипсове, бургери, дюнери, бира и един куп боклуци, които ям :D

:D

girlwithblueeyes
09-02-2014, 08:41
корем правя всеки ден - чипсове, бургери, дюнери, бира и един куп боклуци, които ям :D

Похвално:D

по темата -2 пъти

Rakshy
09-02-2014, 11:29
A? :D:D:D
Питам, защото на мен все ми казват, че го правя (3-4 пъти) повече, отколкото е нужно и ми стана интересно другите колко пъти правят изобщо каквито и да е упражнения за корем.

Ок, не разбра какво написах. Питах какво приемаш за тренировка на корема. Изглежда не си напълно наясно к'ва е основната идея на мускулната група, и не, не е за да се кефят минетите, че имаш плочки.

BonnieandClyde666
09-02-2014, 17:35
Rakshy, не се опитвай да обясняваш. Момето нема те разбере! Важно е да лъснат плочките на едно ултра зле тренирано телце с измъчени розови гирички и никакви познания в сферата на фитнес индустрията!

evilgirl95
09-02-2014, 17:49
Rakshy, не се опитвай да обясняваш. Момето нема те разбере! Важно е да лъснат плочките на едно ултра зле тренирано телце с измъчени розови гирички и никакви познания в сферата на фитнес индустрията!

Извинявай, че не се вманиачавам по това да стана мускулеста. Това не ми е основната цел и никога няма да бъде. Да, тренирам си с розовите гирички и поддържам хубаво ЖЕНСКО тяло. Или отговаряй на въпроса или не се дръж като инфантил. Въпроса беше много ясен. Не питам колко лицеви опори, тяга или др. правите, че да ви се натоварва непряко корема и не знам си още к'во. Питам колко често правите упражнения за КОРЕМ. Благодаря на останалите за отговора!

Rakshy
09-03-2014, 05:57
Първо: теорийката на относителността е твърде ъндъррейтед в нашето общество. Това, че ТИ мислиш нещо за правилно и естетически приятно за окото, не значи че АЗ или НЯКОЙ ДРУГ би го видял по същия начин.
Второ: И не, въпроса не беше "много ясен". Ако беше "Колко пъти седмично тренирате пряко корема си?", да. Аз се опитвам да ти налея малко акъл в мутрата.


Не съм и тръгнал да отговарям колко от какво правя.

Искам да ми кажеш каква е основната идея на коремните мускули. Само това и няма да се заяждам, но без да го гугълваш.

CoockieMonster
09-03-2014, 13:49
Два или три :)

girlwithblueeyes
09-03-2014, 17:13
Два или три :)

Защо толкова много ?:)

Admirala7
09-03-2014, 23:48
7 дена 1 ден почивка , 4 пъти корем , натоварване на макс .

Rakshy
09-04-2014, 00:10
7 дена 1 ден почивка , 4 пъти корем , натоварване на макс .

Ебати тренировките правиш щом тренираш 7 и почиваш 1...

ararat
09-04-2014, 02:07
Мисля, че е очевидно, че се имаше в предвид прякото наторване. По темата - веднъж на 1-2 седмици.

Rakshy
09-04-2014, 13:21
Очевидно е, защото и на теб ти е толкова акъла.

girlwithblueeyes
09-04-2014, 13:32
7 дена 1 ден почивка , 4 пъти корем , натоварване на макс .

Едно не разбирам какъв смисъл виждаш да правиш корем толкова много .Много ми е интересно какви упражнения правиш ?

PYMPEL
09-04-2014, 16:11
А непряката тренировка, която представлява балансирането при изпълнението на "големите" движения?
dats the shit залагам на многоставни упражнения клек, тяга ...

skatew
09-04-2014, 16:24
принципно 2 пъти, ма корема ми е най-омразното и ако мн ме мързи 1

ararat
09-04-2014, 19:54
Очевидно е, защото и на теб ти е толкова акъла.

Очевидно е, понеже като те питат колко пъти правиш крака, не включваш тренировката за гръб където си гребал с щанга или кардиото, което си правил и т.н. Ако въпроса беше за някоя друга мускулна група, щеше да включиш в отговора си само тренировките, в които си натоварил самата група директно, защо корема да е изключение? Освен да се правим на интересни, с факти, които автора като цяло не го интересуват изобщо. Част от това да помагаш на другите е да преценяш какво точно питат и да им даваш конкретна информация за случая, а не да се опитваш да "блеснеш" с колко знаеш.

Rakshy
09-04-2014, 20:13
Повдигнах въпроса, защото има хора, които не правят тренировки за корем, а разчитат на сложните движения за натоварване на корема. Първоначално отговорих с простите "1-2-3 пъти", после реших, че може да задълбочим темата по някъв начин, ама нямаше кой да откликне. Можех и материали да ви пратя за тренирането на корема и т.н. Ама с простотия ми убихте желанието за каквото и да било.
И да, корема е изключение.

ararat
09-04-2014, 23:16
после реших, че може да задълбочим темата по някъв начин, ама нямаше кой да откликне.

Може би никой не е откликнал, понеже нещата, които си писал не са по фокуса на темата? Не всеки, който каже нещо, което не ти харесва е простак, хейтър или там с каквото се заблуждаваш.

Rakshy
09-04-2014, 23:44
Не съм казал подобно нещо. Напълно по фокус на темата бяха. Ако автора беше отговорил на това, което питах можеше и да обясня за какво става въпрос, но ти като се изживяваш като адвокат няма как да стане. I'm out.

PYMPEL
09-05-2014, 11:08
Не съм казал подобно нещо. Напълно по фокус на темата бяха. Ако автора беше отговорил на това, което питах можеше и да обясня за какво става въпрос, но ти като се изживяваш като адвокат няма как да стане. I'm out.
аз мисля, че кръст и корем трябва да се тренират, ако изостават толкова, че пречат за изпълняването на базови упражнения с добра техника. Така, това искаш да кажеш нали?

Rakshy
09-05-2014, 23:57
Не е до изоставане или не.
Много е грешен подхода на адски много хора към тренировките като цяло. Проповядва се правенето на огромен брой коремни преси, което не е най-доброто. Навсякъде из интернет има "six pack abs workout","six pack shortcuts", etc... От там идва заблудата, че като видиш някъв "нацепен" да прави 500 коремни преси и 500 вдигания на краката, това ще ти направи преса като на Greg Plitt, което е абсурдно. От всичко най-много това ме дразни.

Целите на коремните мускули са няколко, но главните са 4: защита на органите, flexion на гръбнака и недопускането "да се пречупим назад" - extension на гръбнака(така най-лесно ще разберете за какво говоря) и разбира се, стабилизация.
От там 1вото няма как да се тренира, можем само да тренираме за увеличаване на размерите на коремните мускули чрез другите 2 - flexion и extension. Flexion се постига с крънчовете, да. Проблема е, че хората забравят за втората част - extension-a, тогава хората забравят за кръста си, от там идват болките в кръста при някои.
Когато правиш коремните преси е много важно и да се разтягаш назад като пускаш, а не само да стоиш напълно сгънат и да помпаш в супер малък range of motion.
Стабилизацията е това, което търсим при изпълнението на сложно съставните упражнения - клека, тягата, раменната преса(войнишка преса), дори и лежанката. Най-добре можем да го тренираме с планкове или тренирането на въпросните движения без колан.
Интересното е, че не е нужно да имаш огромни коремни мускули, за да постигнеш добра стабилизация.

Тъй като ararat каза, че корема не е по-различен от останалите мускулни групи трябва да спомена и че е нужна прогресия при тренирането на корема - добавяне на тежест, а не простото блъскане на коремни преси.

Няколко месеца си мислех, че може да не правя корем, а да разчитам само на сложните движения. Е, не е така. Нужни са и двете.


Да засегна и още една тема: Как да извадя преса?
Трябва да се постигне достатъчно нисък % телесни мазнини, при които коремните мускули да са видими. С малко мислене можеш да стигнеш до извода, че по-големите мускули ще са видими при малко по-висок %, остави че ще изглеждат много по-добре при по-ниския %.

Извод от всичко до сега: Нужна е работа за хипертрофия, нужна е работа за сила и стабилизация.



Ако някой има нещо да добави и промени може да се чувства свободен да го направи, нека си спретнем няк'ва дискусия.