PDA

View Full Version : Местене от училище в училище



spork33
08-30-2014, 21:48
Имам проблем завърших 8 клас в езикова гимназия но не ми се даде удостоверение за
завършено основно ,а искам да се преместя в друго училище и се опасявам че няма да мога.Моля
помогнете ми или ще трябва да чакам до 9 клас .

OMGOMG
08-31-2014, 08:29
За какво ти е да се местиш?

spork33
08-31-2014, 10:05
Чесно казано бих искал като завърша 12 клас и да имам специалност по принцип е само това но не ми харесва и обстановката.Решението ми няма нищо общо с оценките ми защото завърших с 5,60 оценка за годината и все още се двоумя за това дали да се преместя. Така или иначе http://pgea.info/show.php?get=computer-technology това е училището и специалноста.
Ако може някакво мнение за специалноста и училището.

spork33
08-31-2014, 21:43
Чесно казано бих искал като завърша 12 клас и да имам специалност по принцип е само това но не ми харесва и обстановката.Решението ми няма нищо общо с оценките ми защото завърших с 5,60 оценка за годината и все още се двоумя за това дали да се преместя. Така или иначе http://pgea.info/show.php?get=computer-technology това е училището и специалноста.
Ако може някакво мнение за специалноста и училището.

RapExotic
09-01-2014, 05:00
Никакъв шанс да се преместиш точно в тази специалност. Ти си учил една година подготвителна предполагам, докато те вече са започнали да учат специализираните предмети по специалността. Можеш да се преместиш в друга езикова или непрофилирана паралелка с приравнителни изпити.

OMGOMG
09-01-2014, 07:14
В друга езикова няма да може , нямат прием след 8 клас

OMGOMG
09-01-2014, 07:20
Пък и училището което си си харесал нямар прием след осми клас ...

RapExotic
09-01-2014, 07:24
В друга езикова няма да може , нямат прием след 8 клас

Става въпрос с приравнителен изпит ако е учил същия език в 8ми клас.

Ewok
09-01-2014, 08:00
Никакъв шанс да се преместиш точно в тази специалност. Ти си учил една година подготвителна предполагам, докато те вече са започнали да учат специализираните предмети по специалността. Можеш да се преместиш в друга езикова или непрофилирана паралелка с приравнителни изпити.

Специалните предмети започват да се изучават в 9-ти клас :)

marilyn
09-01-2014, 13:40
Няма да можеш да се преместиш сега. Учил си вероятно в подготвителен клас, догодина ще ти дадат удостоверение за основно образование. Сега не можеш да се преместиш в друго училище, освен ако не е със същия профил и език.