PDA

View Full Version : Немога да намеря добри приятели...



vladimir.stamenov.1
08-30-2014, 22:04
Здравейте, аз съм един 14 годишен младеж.
Социалната ми група не ми доставя удоволствие и не споделяме еднакви интереси.
Населеното ми място не е твърде голямо и нямам голям избор от връстници с които да се срещам.
Чувствам се по комфортно около по големи от мен (16-17 годишни).
Наскоро по проект в който бях поканен поради успехите ми в училище в областта на информационните технологии, Английският език и математиката. Проектът е за обмяна на ученически групи с други държави. Преди няколко дни се завърнах от Ирландия където прекарах най-прекрасните 7 дни от живота си. Срещнах едни много приятни, отворени и мили хора с които се сприятелих. След завръщането ми излязох с местните си приятели и просто ми стана скучно.
Виждаха ми се детински, малоумни и несериозни. Имам предвид че като докоснаха на някакво момиче задните части се държаха сякаш докоснаха светия Граал. И преди пътуването ми се чувствах не толкова комфортно около тях но сега просто не мога да ги търпя. Не знам какво да правя, не искам да се превърна в някой анти-социален човек, но повече от всичко не искам да се превърна в един от тях. Не знам какво да правя, не се чувствам комфортно около връстниците си и няма с кого да прекарвам времето си. Моля помогнете, чувствам се самотен и депресиран.

diksi
08-31-2014, 11:36
Салам, стой си сам

sl1nceetoo
08-31-2014, 17:12
Все има хора около теб, с които ще си допаднеш, просто не си забелязал. От личен опит говоря. Докато не пообщуваш и с други няма как да разбереш. Първото впечатление често лъже.

IWannaBeUnSeated
08-31-2014, 18:31
--0--0000-

pinkblood
08-31-2014, 21:04
Понякога точно тези , с които не общуваш , са тези , с които имаш най-много общо. Имам предвид ,че sl1nceetoo е права. Просто трябва да станеш по-общителен и да потърсиш нови приятели , все ще има някой от твоя град ,когото не познаваш . А и всеки има такива моменти ,когато се чувства самотен и депресиран , но бъди спокоен :)
Защо не се опиташ да промениш , така да го кажа, интересите на приятелите си. Сподели им ти какво обичаш да правиш , предложи им нови места ,където да прекарвате времето си , започнете да се занимавате заедно с някакъв вид спорт или просто си намерете общо хобби . А и ти си на 14 , предполагам приятелите ти също . След 1-2 години вече ще мислите различно и ще сте доста по-зрели от сега , може тогава да им дойде акъла и да не се държат така детински.