PDA

View Full Version : моля за помощ с учнето на английски език



lilee
08-31-2014, 10:40
Много искам да науча английски език , но само с речници не става ( става , но по-трудничко) . Моля за помощ всеки , който знае поне малко английски , да ми помогне с каквото и да било - подкрепа , съвети , онлайн уроци ,каквото и да е . Ще съм ви много благодарна :) Имам желание да го научна , но не знам откъде да започна , аз съм на 16 години , но от училище не съм научила много и трябва да си наваксам , защото ще ми трябва за напред да знам поне един чужд езика нали ? :) Благодаря ви предварително !:)

Sisi Doncheva
08-31-2014, 10:51
Здравей! Както е казал един мъдър човек - знанието на човека минава през молива - това ще рече, че ако искаш да знаеш даден език трябва да започнеш да пишеш много думи и изрази. Аз сега съм за 6 - ти клас и лятото не мързелувам, а пиша на ден по три думи или три израза и си сметнах, че за едно лято ще съм научила 240 нови израза и думи на англ. език. Ако ти е много спешно можеш да започнеш интензивен курс по английски. Това ще ти помогне малко или много, колкото да се оправиш в чужда държава, но казвам, че тези курсове в повечето случаи са скъпички. Ти си прецени как искаш да го научиш, ти се познаваш най - добре, и само ти можеш да си прецениш има милиони варианти за научаването на език, аз само дадох идеи! Дано съм ти помогнала поне малко!:D

feel_me19
08-31-2014, 11:06
Най-лесно език се учи, като общуваш с хора, които го говорят. Ако ли не, запиши се на уроци.

dobi01
09-01-2014, 20:18
Аз съм на 13 и до четвърти клас бях в частно училище по изобразително изкуство и чужди езици (в четвърти клас ходих и на уроци по АЕ). В пети клас се преместих в държавно, но тук първи език на класа ми е италиански, т.е. те започваха за първа година английски и тогава вече изостанах много. След като свършихме започнах да гледам много клипове от английски/американски влогъри и това много ми помогна. В началото не разбирах всичко, но сега от един клип да не разбирам 2/3 думи, но като знам значението на предходните се ориентирам по-смисъл

fanton1
09-01-2014, 20:25
гледай филми с англ аудио и се опитвай да си ги превеждаш колкото можеш тези думи и изрази който не знаеш ги търсиш в речника и ги научаваш
иначе най-много се запомня с писане макар, че аз не съм писал много, а трябва говоря англ език много добре ама писането малко ми куца така, че съчетавай гледането на филми с писането на 3-4 (думи по 20) на ден и ще се оправиш :)

MsMiracle
09-03-2014, 19:55
Отиваш на курсове, няма как да стане иначе. Щом сама казваш, че не знаеш много, значи със сигурност има неща от граматиката които ти куцат - първо се оправят те, а после се надгражда със ученето на думи и изрази.

Уроците /сериозните/ са скъпи, но само по този начин ще си на едно добро ниво, при все че си в България и около теб се говори на български.

slsamg
09-04-2014, 10:31
Заповядай :)

http://www.antimoon.com/how/howtolearn.htm

Петко
09-25-2014, 09:27
Действително с курсове става най-добре. Аз английския впрочем преди няколко години така го научих, като добавим и 1 година живеене в Англия. Ти спомена за онлайн курсове, които действително са най-удобни, защото никой не те кара да ходиш насам натам, при това в определен час. На този линк може да видиш информация за курсове по английски език (http://www.e-obuchenie.bg/kursove/ezikovi/angliiski-ezik/kurs-angliiski-ezik.html). Така като гледам, може да бъде платен и безплатен, само че трябва да ги питаш кое как става. Имай предвид, че вече без владеене на поне един чужд език трудно се намира хубава работа. Не ми се мисли занапред какво ще става.

Дано съм бил полезен

Kardashian
10-01-2014, 17:49
Гледай филми, предавания, сериали и т.н. на нанглийски. Аз така го научих :D .

prosto_chovek
10-02-2014, 11:16
С курсове е най - добре, но е и най - скъпо. Ще ти разкажа една история. Имам един познат, който на 20 години реши, че трябва да учи английски. Обаче нито имаше време, щото бачкаше, нито му се даваха толкова кинти. И какво направи той. Свали си от замундата rosetta stone всичките нива и си взе граматиката на мърфи - червената и синята. Като реши цялата червена, започна да слуша и да прави упражненията от програмата, докато не мина първото ниво. Научи наизуст неправилните глаголи, дето са 200 броя - всеки като го напишеш по 10 20 пъти и така. Започна да влиза в някакви общи чатове на английски, рани игри по фейсбук и да си пише с хората. Филмите по едно време ги гледаше без субтитри. И така за около година проговори английски даже със сносно произношение, може да се оправи, може да води разговор, знае вече доста думи. И така вече е решил да записва някакви нива да минава, чак сертификати да взима, но да не почва от АБ. Та пробвай. Иначе с курсовете - доколкото знам не се записвай в Британика, чувал съм кофти неща за там, ако решиш да ходиш на курс.

mru
10-02-2014, 13:27
Гледай филми, сериали и чети книги на английски език. Анимации от Дисней имат мног лесен език и можеш да започнеш с тях. Добре би било също да имаш някой за да говори с теб или си на някое международно форум за тинейджери или чат. Ако искаш, може да пишем на английски. Не съм гений по английски, но нямам проблеми с говорение. Изпрати ми съобщение на prv ако искаш :)

Петко
10-03-2014, 06:41
prosto_chovek, действително курсовете по английски език (http://az-moga-angliiski.com/) са скъпи, но има програма към Европейския съюз, с която можеш да минеш безплатни курсове. Разгледай този сайт, има повече информация, но винаги е било ясно - език се учи най-добре в естествена среда. В смисъл - ако отидеш в Англия, най-добре ще го научиш. И все пак - не всеки може да си го позволи

prosto_chovek
10-03-2014, 07:19
Има, да, ама не са ли само "Аз мога повече", за които трябва да си на трудов договор някъде, а тя е на 16? :)

Петко
10-03-2014, 10:09
Хм... май си прав. Поне доколкото пише за английски език Аз мога повече (http://az-moga-poveche.info/) наистина предлага за работещи лица... или поне не пише за ученици...

prosto_chovek
10-03-2014, 10:14
Аз се бях пробвал по тая програма, само че не за език, а за автомонтьор, щото по принцип ми беше интересно и не ме взеха, щото съм студент и не работех.

Петко
10-03-2014, 10:18
Е, значи излиза, че задължително трябва да си работещ, за да работиш... Всъщност аз доколкото знам за студентите има отделна програма за заетост към ЕС... поне когато аз бях студент се говореха някакви такива неща.

prosto_chovek
10-03-2014, 10:47
Излиза, че това се води допълнителна квалификация, която се покрива от бюрото по труда, тоест от държавата, която не обича като цяло да дава пари, под формата на ваучери за обучение, които се подписват от работодател и към тях се прилага копие от 600 000 документа, за да ти ги дадат. Има някакви такива неща за студентите, това са практиките от МОН, където имаш право, обаче, да участваш само един път по време на цялото си следване, задължително да си студент редовно обучение, трябва да НЯМАШ трудов договор, пак се прилагат сума ти документи, отиваш, бачкаш 240 часа (или се правиш, че бачкаш) под формата на стаж и ти дават 480 кинта накрая и кой откъде. И там, обаче, не те учат на езици, а просто караш нещо като стаж по специалността, който не е от задължителните ти стажове. :)

prosto_chovek
10-06-2014, 07:56
В тая връзка, някой може ли да ми препоръча добър и безплатен самоучител по италиански? :)

razmzk
02-11-2016, 12:42
Много искам да науча английски език , но само с речници не става ( става , но по-трудничко) . Моля за помощ всеки , който знае поне малко английски , да ми помогне с каквото и да било - подкрепа , съвети , онлайн уроци ,каквото и да е . Ще съм ви много благодарна :) Имам желание да го научна , но не знам откъде да започна , аз съм на 16 години , но от училище не съм научила много и трябва да си наваксам , защото ще ми трябва за напред да знам поне един чужд езика нали ? :) Благодаря ви предварително !:)

Това, че искаш е прекрасно! Можеш ли да поговориш с родителите си да отделям малък бюджет, с който да те пратят на уроци или курсове по английски? До колкото разбирам, на теб е ти свърши работа индивидуално обучение, а не в група. Ще трябва да имаш преподавател, който да работи персонално с теб и да те насочва. Принципно със самоучителните и безплатните уроци онлайн става, но бъди сигурна, че няма да си доволна от крайния резултат. Ценното, когато работиш с преподавател, е че той не е машина (първо) и може да създаде персонални задачи според степеннта ти на усвояване на материала. Ако вече родителите ти не разполагат с възможност, потърси начини или за степендия или за такива инциативи от МОН, кактко споменаха тук.

Ако в твоят случай родитителите ти имат бюджет за курсове по английски ти препоръчвам Davitoz, или пък ако си в София - Езиков център Елина или Lozenetz School. Ето тук са на Davitoz всички цени и информация за курсове по английски - http://www.davitoz.org/kursove%20po%20anglijski.html. Принципно те се намират в Бургас и Варна, но ако си в София например винаги можеш да вземаш онлайн уроци - те го предлагат. Другия вариант е да отидеш до другите два центъра и да видиш какво те пък предлагат. Направо, всъщност няма какво да ходиш, провери им сайтове и при желание им звънни. Ето ги и тях - http://lozenetz-school.com/individualno-obuchenie и http://www.elina-av.com/index.html.

Успех ти желая! Възхищавам се на хора, които ясно осъзнават ползата от образованието!