PDA

View Full Version : Феминизъм



Adorable Sunshine
08-31-2014, 13:12
Не знам дали правилния раздел е тук.
Винаги съм се чудила защо мъжете мислят, че феминизмът е нещо лошо, че феминистките са мъжемразки?
Какво против феминизма имате? Идеята за равенство плаши ли ви?
Феминизма- не, не е с цел жените да превземат света и да господстват на земята..
feminism=equalism
Какво е мнението ви по въпроса?

Auriss
08-31-2014, 14:06
не са само мъжете тези, които намират феминизма, в сегашния му вид, за пълна гавра.
Точно както ПОКРАЙ ЛГБТ движенията се навъртят някакви извратеняци и дебили, така и покрай феминистките такива е пълно с тъпи и комплексирани чапли. Като се почне от зора да пробутват закони против проституцията, които уж трябва да защитават правата на жените, а всъщност влошават положението, инкриминирайки плащането за секс и по този начин пресичайки всякаква възможност 'клиент', осъзнал, че е е при 'бяла робиня', да подаде сигнал в полицията. Така впрочем се извършват болшинството арести, а подобна мярка ще остави полицията без 'очи' в този така да го наречем сектор. И т'ва им е най-малкото провинение. Гняс и цирк - фанатизирани олигофрени, без образование или с някакво смешно такова със соц. насоченост ; без опит и достатъчно познания, но с тълпата зад гърба си. И т'ва се случва в държави като Канада и Швеция, смятай.
Същото и с ЛГБТ.
Принципно няма да ме чуеш да говоря подобни неща, тъй като смятам, че в дългосрочен план ползите са далеч повече от негативите, но реалността е, че тези движения съществуват поради некомпетентността и/или незаинтересоваността на властите, а не защото има някаква преднамерено установена социална неправда. Жените са с по-ниски заплати чисто и просто защото в болшинството случаи са по-некомпетентни в професиите си или работят неща, които не са толкова добре заплатени. Лобирането в случая е неоправдано и меко казано вредно. Примерно

yakuza_
08-31-2014, 14:29
Феминистките обикновено са тия жени, на които мъжете не пускат. /thread

Adorable Sunshine
08-31-2014, 14:51
Феминистките обикновено са тия жени, на които мъжете не пускат. /thread
И сега, Auriss.. ето пример за по-голямата мъжка компетенция.
"Nothing in the world is more dangerous than sincere ignorance and conscientious stupidity"

Не, аз не обвинявам мъжете само, но мъжете сравнително по-често реагират негативно.
Ти казваш, че жените по-често са некомпетентни за разлика от мъжете, защо мислиш така? В семействата (повечето) възпитават един определен модел на поведение за мъжете и жените, на жените им се втълпява, че трябва да си намери хубав и осигурен мъж, който да се грижи за семейството, а на мъжете, че трябва да са добре осигурени, за да могат да издържат жена си и семейството като цяло, от там идва модела на семейство, в който мъжът бачка като луд, а жената си върти къщата.
Или пък че жената трябва да следва един определен модел на поведение, а мъжът друг. От това нещо страдат и двете страни, защо мъжът трябва да е доминантен, да се държи "на ниво", да не се лигави и прочие, а когато жена се държи така тя е маниак на тема контрол, пък когато мъжът не е с толкова "тежък характер" е лиглио или мъж "под чехъл" ?
И от кога приерно "биеш се като момиче, плачеш като момиче т.н." е обида?
Винаги тези стереотипни модели са ме притеснявали. Какво означава едно нещо да не е присъщо за момиче или момче.
Защо осакатяваме психиката на момичетата като им казваме, че не са по-добри от момчетата, че не могат да вършат мъжка работа? Защо караме момчетата да се чувстват комплексирани само защото харесват "момичешки работи" като мода, прически, готвене и прочие? Защо мъжете трябва да са емоционално "стабилни" да не си позволяват лигавешки като изразяване на различни лигави емоции, защо трябва да възпитават момчетата, че ако не изкарват много пари не са достатъчно "мъже".. ужас.
Винаги съм мислила, че момчетата израстват по-уверени от момичетата именно заради това, че им е втълпено, че са по-добри. Дори в училище като по-малка съм била потърпевш, учителите винаги натякваха как по-принцип момчетата са по-добри по математика или физика или изобщо науките, затова да не се притесняваме ако не се справяме, то е просто природно! Бях възмутена, вместо да поощряват момичетата да се опитват по-усърдно те ги осакатяват, да не говорим, че в класа ни винаги момичетата бяха отличнички и повечето момчета преписваха от тях (повечето, не всички).
Аз не се определям като жертва на дискриминация в семейството си, но съм забелязала как някои неща по време на израстването ми са ме афектирали.
Като забележките на майка ми как едно момиче трябва да се държи сравнено със забележките към брат ми, или каква част от домакинската работа трябва да върша аз и каква той. Естествено с течение на времето и понеже моите родители са много разбрани изяснихме кое ме възмущава и цялото отношение беше поправено. Това е само прост пример от ежедневието, но има хора, които не мислят, че трябва да се поправят и пак имам база за сравнения със семейства на приятели и дори роднини, но примерите са толкова много, че цял ден да пиша пак няма да свършат.
Но тук не говорим само за България или за развитите страни, в които проблема е сравнително нищожен с този на жените примерно в Малави, Индия, Азия,Африка т.н., но все пак продължава да влияе на психиката на децата.

yakuza_
08-31-2014, 15:09
Кажи ми 5 известни готвачи, жени. А това за математиката няма нищо общо. Във ВИНС-а (икономически уни Варна) примерно бала за момичета е по-висок от този за момчета, защото се очаква момичетата да знаят повече, да са по-дисциплинирани и да са вложили повече време да учат. Това значи ли, че момчетата трябва да се чувстват тъпи? Факта, че забелязваш някакви такива разлики, означава, че се чувстваш дискриминирана. Нямам идея как е в семейството, аз нямам дори братовчедка, че да имам база за сравнение.

Adorable Sunshine
08-31-2014, 15:19
Кажи ми 5 известни готвачи, жени. А това за математиката няма нищо общо. Във ВИНС-а (икономически уни Варна) примерно бала за момичета е по-висок от този за момчета, защото се очаква момичетата да знаят повече, да са по-дисциплинирани и да са вложили повече време да учат. Това значи ли, че момчетата трябва да се чувстват тъпи? Факта, че забелязваш някакви такива разлики, означава, че се чувстваш дискриминирана. Нямам идея как е в семейството, аз нямам дори братовчедка, че да имам база за сравнение.


Блажени са невежите, в челната десетка за най-добри готвачи има поне 2 жени. Бала за момичетата е по-висок, защото момчетата са дефицит, не защото се очаква момичетата да знаят повече. Защо си мислиш, че трябва момчетата да се чувстват по-тъпи? Не само момичетата могат да страдат от подобен тип дискриминация.

Auriss
08-31-2014, 15:58
Виж сега, мило момиче. Отговорих ти защо немалко хора гледат с лошо око на феминистките движения. Мога да седна да ти вадя статии, но съм сигурен, че и двамата го намираме за излишно.
Съгласен съм с всичко, което написа във 2-рия си пост, но това не оневинява въпросните дами, които агитират за простотия след простотия.
Какво да кажа, като със същите аргументи, които изложи във втория си пост, в Норвегия принуждават малките момченца да пикаят седнали ? Не ти ли се вижда нелепо ?

Пък и в крайна сметка един осъзнат индивид, независимо от пола си, е способен сам да взема решения за образованието и живота си въпреки социалния натиск. Жените да не сте по-лабилни психически или какво ? Както има мъже фризьори и маникюристи, така може да има и жени, занимаващи се с математика и физика.

defender
08-31-2014, 18:08
Жената може да бъдат равна с мъжа само когато мъжа и позволи. Такава е реалността.
Просто природно мъжа е по-силен и физически и умствено стига да не го мързи да се развива.
Не мога да разбера, защо на някой му трябва да се меси в природните закони.

Най-добре жените да се стараят да не дразнят мъжете си, а мъжете да се стараят да уважават жените си, а не да се опитваме да казваме на черното, че е бяло

anonymous895156
08-31-2014, 18:16
И от кога приерно "биеш се като момиче, плачеш като момиче т.н." е обида?


това е нещо напълно естествено, какъв е проблемът с него


Дори в училище като по-малка съм била потърпевш, учителите винаги натякваха как по-принцип момчетата са по-добри по математика или физика или изобщо науките, затова да не се притесняваме ако не се справяме, то е просто природно!

значи това не е така? колкото и да не им се иска на борците за абсолютно равенство, мозъците на хората не са еднакви и такива разлики съществуват не само на ниво пол, а и на раса

anonymous895156
08-31-2014, 18:19
https://www.youtube.com/watch?v=OFpYj0E-yb4

Adorable Sunshine
09-01-2014, 15:18
Явно тук няма да се получи смислена дискусия. Много жалко, няма смисъл да си хабя времето за изгубена кауза като някои от вас. Вие сте живо доказателство, че се нуждаем от това движение.. наречено феминизъм.

an7raks
09-01-2014, 15:35
По-скоро ти си живо доказателство, че поддръжниците на такива движения са с психични отклонения...
Никой нищо не ви забранява, ама се вживявате на ощетени...

Adorable Sunshine
09-01-2014, 16:35
Не става въпрос само за нас, българите или европейците, мисли глобално. Отделно аз не обвинявам конкретно мъжете, а обществото! По-горе в коментара ми да сте видели такова нещо? В поста ми се обръщам към мъжете, като въпрос - защо масово не харесват нещо, което НЕ познават, но женската част във форума също може да се включи, разбира се. Във коментара си разглеждам и двата пола като жертва на социалната "норма", а в отговор какво получавам? Казах вече какво за мен е феминизма - feminism=equalism
И на какви основания твърдиш, че съм с психични отклонения?

Auriss
09-01-2014, 17:01
което НЕ познават
ако държиш да си похабя 2 часа от живота във вадене на линкове колкото да окалям каузата пред целия форум ... ми добре.

Пробвай наживо да наречеш някой отчаяна кауза, намеквайки, че му липсва интелектуалният потенциал да достигне до 'възвишените' ти прозрения за обществото и после се чуди защо те вземат за хахава четящите тук. Миришат ти на злоба и комплексарщина постовете (в духа и на движението, да уточня).

Adorable Sunshine
09-01-2014, 17:44
ако държиш да си похабя 2 часа от живота във вадене на линкове колкото да окалям каузата пред целия форум ... ми добре.

Пробвай наживо да наречеш някой отчаяна кауза, намеквайки, че му липсва интелектуалният потенциал да достигне до 'възвишените' ти прозрения за обществото и после се чуди защо те вземат за хахава четящите тук. Миришат ти на злоба и комплексарщина постовете (в духа и на движението, да уточня).

Значи мнението на defender е напълно приемливо за теб? Веднага щом чуят феминист и те приемат за хахав, не се притеснявай. Не е нещо, с което могат да ме учудят или обидят, исках да видя гледни точки, видят някои доста тревожни и други, като теб, които не искат да похабят 2 часа от живота си. И коя кауза по-точно ще "окаляш" ? Аз не съм тук с някаква кауза, аз зададох няколко прости въпроса.

defender
09-01-2014, 18:07
Че какво ми е на мнението, реалността е такава!
Природно мъжете са по-силния пол, но също не е и нормално мъжете да използва силата си за да подтискат жените, а за градивни неща, както и жените не трябва да злоупотребяват с уважението на мъжете към тях.

Феминизма може би се е образувал като отговор на неправилното и надменно отношение на мъжете над жените.

DoctorSatan666
09-01-2014, 19:26
https://salvationoftheblacksun.files.wordpress.com/2014/08/10346198_655131764593687_4851779515212255647_n.jpg

PYMPEL
09-03-2014, 02:23
не мисля че е хубаво нещо

an7raks
09-03-2014, 11:41
Не става въпрос само за нас, българите или европейците, мисли глобално. Отделно аз не обвинявам конкретно мъжете, а обществото! По-горе в коментара ми да сте видели такова нещо? В поста ми се обръщам към мъжете, като въпрос - защо масово не харесват нещо, което НЕ познават, но женската част във форума също може да се включи, разбира се. Във коментара си разглеждам и двата пола като жертва на социалната "норма", а в отговор какво получавам? Казах вече какво за мен е феминизма - feminism=equalism
И на какви основания твърдиш, че съм с психични отклонения?
Какво има да мисля глобално? За какво ти е равенство, когато двата пола са добри в различни неща? Защо трябва мъжа да търка чиниите и да пуска прахосмукачка, а жената да ходи да копае в мината? Кому е нужно подобно "равенство"?

Blab
09-03-2014, 12:11
Жената може да бъдат равна с мъжа само когато мъжа и позволи. Такава е реалността.
Просто природно мъжа е по-силен и физически и умствено стига да не го мързи да се развива.
как си оцелял не знам;Д

Аурис, братле, радвай се, че не си момиче;
Само това ще кажа и ще си отмина, че е много потно тук;

npp
09-03-2014, 19:20
феминизмът е отражение на вече хилядолетната традиция мъже(те) да доминират над жени(те), която за съжаление малко или много ощети доста жени под формата на един или друг вид подтисничество, но да се работи за равенство между половете във вярата, не означава, че трябва жената да владее над мъжа на Св. Място, понеже не случайно е писано, че мъжът е глава на жената във вярата (защото и не мъжът се подведе пръв, но жената(1 Тимотей 2:14)) (освен че дори и по отношение на половите взаимоотношения няма как размяна(та) на местата да бъде по-естествена), понеже проблемите започнаха с упражняването на окултизъм(-ма), когато лукавият подведе жената, че ако започнат да "ядат" от "дървото за познаване на доброто и злото"(Битие 2:16-17), ще им се отворят духовните сетива (уж), чрез което ще станат равни по власт, знание и могъщество на самия Бог(Битие 3), но забраненият "плод" се оказа, че превръща човека в горделив осквернител на Божието създание/творение, понеже има само един системен Администратор на вселената, Бог, и не може да има повече от един, докато другите могат да бъдат само потребители и в частност Негови духовни служители, затова забраненото "дърво" е окултизъм и идолопоклонство за човеците, защото Бог избра глупавите, слабите, долните и въобще нищожните неща на света да бъдат приоритет(а) във вярата на човека(1 Коринтяни 1:27-31), докато останалите: мъдрите, силните, възвишените и въобще чрезмерните, се оказаха във властта на лукавия, поради тази причина "яденето" от забранения "плод" винаги води човека в направлението на окултното и идолопоклонството вместо в Божието Царство, където владее единствено Св. Дух, докато духът на лукавия е, който владее над (по)знанието като направление във вярата(Римляни 8 ), по което ева и адам, както и всички други наказани грешници посочени в Библията, вървейки са осквернявали плътта, дори и до ден днешен имаше много духовни/религиозни човеци, които, дори подобно на ева и адам, (по)вярваха в това че сексът, останалите физически сетивни дейности и дори цялото физическо творение са сами по себе си нечисти поначало, а да вярваш по този начин е равностойно на това да вярваш, че високата температура е причината за болестта, когато вирусът на грипа е причинителят, така и вследствие на духовното беззаконие, което човеците вършиха досега, злите духове успяха да влезнат в света и (да) осквернят много от аспектите на Божието създание/творение чрез духовните беззаконници, засягайки неблагоприятно много хора по този начин, понеже същинската причина обикновено е невидима, тъй като злите духове са по принцип невидими, затова и е писано за истинските Светии, че Те не съдят за нещата според онова, което виждат с очите си, и въобще според всичко онова, което възприемат с възприятията/сетивата си (Исая 11), ето защо не трябва да има духовно беззаконие на света, за да бъдат отмахнати злите духове от човеците, защото само така проклятието(осквернението) може да се отмахне, иначе ето как много мъже подтиквани от зли духове на горделивост могат да продължат да подтискат и угнетяват жени(те), и много жени водени от зли духове на слабост могат да останат ощетени в омагьосания кръг на тяхната безпомощност

Suupernaturalbro
09-03-2014, 19:34
Feminism. ..we are equal already men ezcell and succeed in one while women in other...if you suppert feminism and your a woman why dont you then sign up for military service and go to war? Do that and then comeback andbsupport feminism.

Fisherman
09-03-2014, 21:03
http://hughhoo.com/wp-content/uploads/2013/05/fembitch-300x254.png

Fisherman
09-03-2014, 21:04
https://i.ytimg.com/vi/2bjzsliH_yk/mqdefault.jpg

defender
09-03-2014, 21:33
как си оцелял не знам;Д


Ако някога света попадне в ситуация на противопоставяне на мъже срещу жени, просто давам до 2 седмици и жените ще изчезнат от лицето на земята, точно толкова има трябва на мъжете.

Просто не знам, кой ви е излъгал, че жените са равни на мъжете, може би поредната световна пропаганда.

Те са равни, но по достойнство на човешки същества, а не по възможности.

Auriss
09-03-2014, 21:56
Дифендър, мяра някаква нямаш ли ? Как не съзнаваш, че са дразнещо тесногръди изказванията ти ?

Аз сипах на движението, 'щото действително правят глупости, ама това твоето отношение вярно си е доказателство за необходимостта от подобни глупости.

defender
09-03-2014, 22:03
Добре, жените са равни на мъжете по възможности - физически и ментални.

Всъщност изобщо не трябва да има концепции мъже и жени, щом са еднакви трябва да им викат хибриди - от това по-голямо равенство здраве.


Дори и емоционално са еднакви.


Скапаната ти квази-толерантност изкривява реалността.

ПП: всъщност има сфери където жените са по-добри, но излезем ли от системата и попаднем в законите на джунглата мисля,че жените нямат шанс. Жените са равни на мъжете само тогава, когато мъжете са съгласни да спазват правилата на създадената цивилизационна система.

Suupernaturalbro
09-03-2014, 22:13
A man and a woman are both human, however we are not the same (in plain words what defender was trying to say)

Auriss
09-03-2014, 23:40
дифендър, дори една бивша потребителка от тоя форум е повече 'мъж' от мен - технически е по-грамотна, социално е по-адекватна, а и емоционално е по-стабилна. Разбира се, само в скайп съм лафил 1-2 пъти с нея, та няма как да го знам със сигурност, но все пак да приемем, че е така.

Повечето момчета са доста по-лигави, тъпи, неосъзнати и безперспективни от мен.

Разбира се, както тъпите момичета, така и тъпите момчета, са продукт на средата. Но след като може да има 1 момиче, което да е 'мъж' и след като може да има мъже - 'жени' - не виждам как изобщо стигаш до заключението, че има стабилна разлика между половете. Разликата е социална и за съжаление предопределя това неравенство, за което ти говориш. Авторката го обясни във втория си пост.

Иначе да - естествено, че мъжете физически са по-силни. Само дето физическата сила е последното, което ще ти е в + в живота в наше време. И може би, само може би, мъжете са малко по-добри в сферите, изискващи абстрактно (разбирай математическо) мислене. Но тук вече опираме и до интелект, а при положение, че тези с 130 и нагоре са невероятно малцинство, не виждам смисъл да си чешем клавиетурите. Жена с IQ 120 и мъж със същото не виждам к'ва разлика ще имат в академично .. отношение ;д

defender
09-03-2014, 23:46
така е

Но да не забравяме, че колкото и да е умна една жена винаги търси в мъжа сигурност (ако ще и мъжа да е по-прост от нея).


Аз съм виждал силни жени и от тази тяхна сила и демонстрация на мъжкарство чак им порастват мустаци бе братче, те направо им се обърква хормоналния баланс. Изгубват си женствеността.

Fisherman
09-04-2014, 07:48
http://x2.fjcdn.com/comments/5281893+_b80a5638c818be1cd8c0ca7e79952e97.jpg

Fisherman
09-04-2014, 07:50
дифендър, дори една бивша потребителка от тоя форум е повече 'мъж' от мен - технически е по-грамотна, социално е по-адекватна, а и емоционално е по-стабилна.

и какво ти не си мъж ами един шушляк,може да е по-грамотна от теб,но не и от останалата част от мъжката популация,та ти си клекнал пред всякакви движения и нямаш собствено мнение защото си мекушав като срамна устна

defender
09-04-2014, 11:37
https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpa1/v/t1.0-9/1236487_677230912289448_667386209_n.jpg?oh=34250ec 9e1463bdb8e78fed446c024ff&oe=5481A322&__gda__=1415413841_a5f68008a7b3395fb88460a75c19ba6 6


Всеки да си знае мястото.

Suupernaturalbro
09-04-2014, 19:46
https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpa1/v/t1.0-9/1236487_677230912289448_667386209_n.jpg?oh=34250ec 9e1463bdb8e78fed446c024ff&oe=5481A322&__gda__=1415413841_a5f68008a7b3395fb88460a75c19ba6 6


Всеки да си знае мястото.
Im wondering if this is a sex position... I have to try it lmao

Adorable Sunshine
09-05-2014, 12:24
(ПРЕДИ да коментирате или критикувате, моля прочетете целия коментар)

Не разбирам някои от вас, на какви основания твърдите, че мъжете са по-добри от жените? ДА, мъжете и жените са различни, имаме различни хормони, различни полови органи, различни биологически възможности - жените могат да имат бебета, мъжете не могат (поне все още не :D) Биологически сме различни, неоспорим факт, мъжете имат тестостерон и по принцип са физически по-силни от жените, не че не е пълно с изключения, хаха. Може би това е единственото ви предимство, само че физическата сила е било водещо качество за оцеляването на човека преди много, много години. НО днес живеем в напълно различно време ,време, в което физическата сила не е лидерско качество номер 1, качествата са креативен, иновативен, интелигентен, а хормоните тук нямат нищо общо с тези атрибути. Мъжът, както жената могат да бъдат креативен, интелигентен, иновативен и т.н.. Ние еволюирахме, но според мен идеите за половете не са.
Всеки път, когато игнорираме жените те се чувстват невидими, разстроени, жените са също толкова хора колкото мъжете, могат да бъдат компетентни и начетени толкова колко и мъжете могат, we are just the SAME.
Може би за вас тези неща,проблеми днешно време са просто "малки незначителни проблеми" , но понякога малките неща са тези, които бодат най-силно.
Ние трябва да започнем да мечтаем, да планираме един различен свят - честен свят. И това е как трябва да започнем:
Трябва да възпитаваме синовете си по различен начин, също така трябва да възпитаваме и дъщерите си по различен начин, НО преди всичко трябва да убедим себе си в правилното. Правим лоша услуга на момчетата, когато ги възпитаваме в "мъжественост", ние "задушаваме" хуманността на момчетата, определяме мъжествеността по много ограничен начин. Мъжествеността става строга, корава, малка, ограничена "клетка" и ние слагаме момчетата в тази клетка. Учим момчетата да се страхуват от Страха, учим момчетата да се страхуват от това да си уязвим, слаб. Учим ги да "маскират" тяхната същност, защото те "трябва" да бъдат, както хората обичат да казват "истински мъж!"
Когато момче и момиче излязат навън, на среща се очаква от момчето да плати сметката, за да докаже своята мъжественост, какво ако момчетата и момичета бяха възпитани да не свързват парите с мъжествеността ? (Може би щеше да има по-малко "златотърсачки" и "батки") Какво щеше да е ако разбирането не беше "момчето трябва да плати", вместо това "който има повече трябва да плати" или просто да си разделят сметката (знам, че днешно време е честа практика хората да си разделят сметката, НО само ако един от 2та настоява, а този който трябва да настоява обичайно е момичето, защото мъжът, като "истински мъж" е длъжен да е осигурен и да настоява да плати сметката.
Естествено поради историческото предимство, е по-вероятно момчетата да имат повече днес, но ако започнем да възпитаваме децата си различно до 50-100 години този натиск над момчетата постоянно да доказват мъжествеността си няма да съществува. Най-лошото нещо, което правим за момчетата, когато ги учим, че трябва да са мъжествени е, че ги оставяме с много крехко его. Колкото повече мъжът бива принуден да бъде "истински мъж" толкова по-слабо е неговото его.
И тогава ние правим още по-голяма лоша услуга на момичетата, защото ги възпитаваме да се грижат за крехкото его на мъжа, да не го нараняват. Учим момичетата да се свиват, ние им казваме "можеш да имаш амбиция, но не прекалено много" , "трябва да бъдеш успешна, но не твърде много или ще заплашиш мъжа и мъжкото му его", ако си доминантна във връзката си с мъж трябва да се преструваш, че не си, особено публично, за да не застрашиш мъжествеността му пред обществото.
Но тогава идва големия въпрос, защо женския успех е заплаха за мъжа? Възпитаваме у момчетата, че ако бъдат по-неуспешни от жените те "падат" на тяхното ниво и са неспособни.
Хората казват - "но жените просто могат да кажат не на всичко това, просто да го игнорират, не им е нужно ничие мнение", да, но тук е най-големия проблем, игнорирането на даден проблем Е най-големия такъв. Реалността е много по-сложна.
Замислете се, как щяхте да се чувствате ако постоянно ви се НАЛАГАШЕ ДА ДОКАЗВАТЕ способността си пред обществото само , защото сте жена?
Използваме думата "респект" за да определим нещо, което жената предлага на мъжа, но често НЕ каквото мъжът предлага на жената.
Учим момичетата да бъдат съперници, но не за работа или постижения, а за мъжко внимание. Учим момичетата, че не трябва да бъдат сексуални същества по начина, по който момчетата могат да бъдат. Ако имаме синове няма нужда до знаем за техните приятелки, но ако дъщерите ни си имат приятел "Бог да му е на помощ" :D Хвалим момичетата за това, че са девствени, уважаваме ги заради това, но не хвалим момчетата, защото са девствени, дори обратното. Учим момичетата на срам, "покрий се", "прибери си краката".
ПРОБЛЕМЪТ с половете е това, че ПОЛЪТ ОПРЕДЕЛЯ КАКВИ ТРЯБВА ДА БЪДЕМ, а не кои сме всъщност. Представете си колко свободен и индивидуален човек би могъл да бъде ако не бяха половите очаквания. Момчетата и момичетата са различни биологически, но обществото ПРЕувеличава различията и тогава това се превръща в самоизпълняващ се процес.
Да вземем готвенето например, днес от жените по-често се очаква да готвят и да се грижат за домакинската работа отколкото от мъжете, но защо е това? (Жените да не сме родени с някакъв готварски ген? :D) ...... или защото през годините обществото е виждало готвенето като тяхно задължение? Всъщност може да приемем, че жените са родени с такъв ген, но после се сещаме, че повечето световно известни готвачи са именно мъже.
Днес отношението към жените естествено е по-либерално, поради политиката, закона, но преди всичко от значение е отношение на хората, именно отношението, начина на мислене е по-променен, в какво вярваме и каква е стойността,значението на половете.
Какво ако вместо докато отглеждаме децата си се фокусираме върху способностите им, а не полът им? Какво ако се фокусираме върху интересите им вместо върху полът?
Жената може да работи колкото мъжът, да изкарва колко мъжът (айде +,-), но когато се прибере тя е длъжна също така, ако не всичко то поне по-голямата част от домакинската работа.
Не съм се изчерпала още, но се надявам да се разбрали идеята.
Феминист може да бъде всеки, независимо от пола. Това не е движение, в което участват само жени. Феминист може да бъде всеки, вярващ в половото равенство, феминизмът няма за идея да защити само жените от социалните норми и половите очаквания, феминизмът има за идея да се бори за половото, социалното и икономическото равенство на двата пола.
Феминист е всеки, мъж или жена, който казва "да, има проблем днес и сега, и ние трябва да го поправим."

defender
09-05-2014, 12:33
Не разбирам някои от вас, на какви основания твърдите, че мъжете са по-добри от жените? ДА, мъжете и жените са различни, имаме различни хормони, различни полови органи, различни биологически възможности - жените могат да имат бебета, мъжете не могат (поне все още не :D)

Че кой ти забранява да се чувстваш така, освен собствената ти малоценност.
Феминизма трябва да бъде насочен не срещу мъжете, а срещу собствените ви комплекси да се чувствате цени и значими.
Сега се замислям дали феминизма не е плод на някаква дълбоко заключена депресия.

Blab
09-05-2014, 13:10
Adorable, дет' се вика, к'во се хАбиш?
Интелектът и телесната долница са на 1 и съща ос в координатната система на еволюционното развитие;

Suupernaturalbro
09-05-2014, 20:36
http://m.youtube.com/results?q=alexander%20celuvash%20losho&sm=3http://m.youtube.com/results?q=alexander%20celuvash%20losho&sm=3
(ПРЕДИ да коментирате или критикувате, моля прочетете целия коментар)

Не разбирам някои от вас, на какви основания твърдите, че мъжете са по-добри от жените? ДА, мъжете и жените са различни, имаме различни хормони, различни полови органи, различни биологически възможности - жените могат да имат бебета, мъжете не могат (поне все още не :D) Биологически сме различни, неоспорим факт, мъжете имат тестостерон и по принцип са физически по-силни от жените, не че не е пълно с изключения, хаха. Може би това е единственото ви предимство, само че физическата сила е било водещо качество за оцеляването на човека преди много, много години. НО днес живеем в напълно различно време ,време, в което физическата сила не е лидерско качество номер 1, качествата са креативен, иновативен, интелигентен, а хормоните тук нямат нищо общо с тези атрибути. Мъжът, както жената могат да бъдат креативен, интелигентен, иновативен и т.н.. Ние еволюирахме, но според мен идеите за половете не са.
Всеки път, когато игнорираме жените те се чувстват невидими, разстроени, жените са също толкова хора колкото мъжете, могат да бъдат компетентни и начетени толкова колко и мъжете могат, we are just the SAME.
Може би за вас тези неща,проблеми днешно време са просто "малки незначителни проблеми" , но понякога малките неща са тези, които бодат най-силно.
Ние трябва да започнем да мечтаем, да планираме един различен свят - честен свят. И това е как трябва да започнем:
Трябва да възпитаваме синовете си по различен начин, също така трябва да възпитаваме и дъщерите си по различен начин, НО преди всичко трябва да убедим себе си в правилното. Правим лоша услуга на момчетата, когато ги възпитаваме в "мъжественост", ние "задушаваме" хуманността на момчетата, определяме мъжествеността по много ограничен начин. Мъжествеността става строга, корава, малка, ограничена "клетка" и ние слагаме момчетата в тази клетка. Учим момчетата да се страхуват от Страха, учим момчетата да се страхуват от това да си уязвим, слаб. Учим ги да "маскират" тяхната същност, защото те "трябва" да бъдат, както хората обичат да казват "истински мъж!"
Когато момче и момиче излязат навън, на среща се очаква от момчето да плати сметката, за да докаже своята мъжественост, какво ако момчетата и момичета бяха възпитани да не свързват парите с мъжествеността ? (Може би щеше да има по-малко "златотърсачки" и "батки") Какво щеше да е ако разбирането не беше "момчето трябва да плати", вместо това "който има повече трябва да плати" или просто да си разделят сметката (знам, че днешно време е честа практика хората да си разделят сметката, НО само ако един от 2та настоява, а този който трябва да настоява обичайно е момичето, защото мъжът, като "истински мъж" е длъжен да е осигурен и да настоява да плати сметката.
Естествено поради историческото предимство, е по-вероятно момчетата да имат повече днес, но ако започнем да възпитаваме децата си различно до 50-100 години този натиск над момчетата постоянно да доказват мъжествеността си няма да съществува. Най-лошото нещо, което правим за момчетата, когато ги учим, че трябва да са мъжествени е, че ги оставяме с много крехко его. Колкото повече мъжът бива принуден да бъде "истински мъж" толкова по-слабо е неговото его.
И тогава ние правим още по-голяма лоша услуга на момичетата, защото ги възпитаваме да се грижат за крехкото его на мъжа, да не го нараняват. Учим момичетата да се свиват, ние им казваме "можеш да имаш амбиция, но не прекалено много" , "трябва да бъдеш успешна, но не твърде много или ще заплашиш мъжа и мъжкото му его", ако си доминантна във връзката си с мъж трябва да се преструваш, че не си, особено публично, за да не застрашиш мъжествеността му пред обществото.
Но тогава идва големия въпрос, защо женския успех е заплаха за мъжа? Възпитаваме у момчетата, че ако бъдат по-неуспешни от жените те "падат" на тяхното ниво и са неспособни.
Хората казват - "но жените просто могат да кажат не на всичко това, просто да го игнорират, не им е нужно ничие мнение", да, но тук е най-големия проблем, игнорирането на даден проблем Е най-големия такъв. Реалността е много по-сложна.
Замислете се, как щяхте да се чувствате ако постоянно ви се НАЛАГАШЕ ДА ДОКАЗВАТЕ способността си пред обществото само , защото сте жена?
Използваме думата "респект" за да определим нещо, което жената предлага на мъжа, но често НЕ каквото мъжът предлага на жената.
Учим момичетата да бъдат съперници, но не за работа или постижения, а за мъжко внимание. Учим момичетата, че не трябва да бъдат сексуални същества по начина, по който момчетата могат да бъдат. Ако имаме синове няма нужда до знаем за техните приятелки, но ако дъщерите ни си имат приятел "Бог да му е на помощ" :D Хвалим момичетата за това, че са девствени, уважаваме ги заради това, но не хвалим момчетата, защото са девствени, дори обратното. Учим момичетата на срам, "покрий се", "прибери си краката".
ПРОБЛЕМЪТ с половете е това, че ПОЛЪТ ОПРЕДЕЛЯ КАКВИ ТРЯБВА ДА БЪДЕМ, а не кои сме всъщност. Представете си колко свободен и индивидуален човек би могъл да бъде ако не бяха половите очаквания. Момчетата и момичетата са различни биологически, но обществото ПРЕувеличава различията и тогава това се превръща в самоизпълняващ се процес.
Да вземем готвенето например, днес от жените по-често се очаква да готвят и да се грижат за домакинската работа отколкото от мъжете, но защо е това? (Жените да не сме родени с някакъв готварски ген? :D) ...... или защото през годините обществото е виждало готвенето като тяхно задължение? Всъщност може да приемем, че жените са родени с такъв ген, но после се сещаме, че повечето световно известни готвачи са именно мъже.
Днес отношението към жените естествено е по-либерално, поради политиката, закона, но преди всичко от значение е отношение на хората, именно отношението, начина на мислене е по-променен, в какво вярваме и каква е стойността,значението на половете.
Какво ако вместо докато отглеждаме децата си се фокусираме върху способностите им, а не полът им? Какво ако се фокусираме върху интересите им вместо върху полът?
Жената може да работи колкото мъжът, да изкарва колко мъжът (айде +,-), но когато се прибере тя е длъжна също така, ако не всичко то поне по-голямата част от домакинската работа.
Не съм се изчерпала още, но се надявам да се разбрали идеята.
Феминист може да бъде всеки, независимо от пола. Това не е движение, в което участват само жени. Феминист може да бъде всеки, вярващ в половото равенство, феминизмът няма за идея да защити само жените от социалните норми и половите очаквания, феминизмът има за идея да се бори за половото, социалното и икономическото равенство на двата пола.
Феминист е всеки, мъж или жена, който казва "да, има проблем днес и сега, и ние трябва да го поправим."
my friend just showed me a good example of the type of men you want to be in the world

Adorable Sunshine
09-21-2014, 22:50
Че кой ти забранява да се чувстваш така, освен собствената ти малоценност.
Феминизма трябва да бъде насочен не срещу мъжете, а срещу собствените ви комплекси да се чувствате цени и значими.
Сега се замислям дали феминизма не е плод на някаква дълбоко заключена депресия.

Я пак? Кога феминизма е бил насочен срещу мъжете? Това е плод на твоето въображение.