PDA

View Full Version : Какво да направя?



mimimihovska
09-01-2014, 18:15
Здравейте! Аз съм момиче на 17. Майка ми е учителка, а баща ми полицай, работят и на допълнителни места, но бих казала повече за удоволствие, не толкова за пари. Имам и по-малък брат. Така погледнато родителите ми имат доста добър доход, който би трябвало да бъде и в повече, но проблема е че имат много кредити и когато си внесат вноските не остава много. От нищо не сме лишени и не мога да кажа че не са направили нищо за нас, защото най-големия кредит бе за ремонта на къщата ни и който и да влезе в къщи няма да може да познае състоянието ни. Въпроса ми към вас е как мога да помогна на родителите си, защото се притеснявам за майка ми, само плаче и мисли какво да направи.

::NeVeR*eNd:::
09-01-2014, 18:28
Много позната история... за сега няма какво да направиш тъй като нямаш 18 за да работиш. Понеже и ние сме в същото състояние гледам да улесня майка ми с каквото мога (домакинската работа и грижите за брат ми) така поне не е толкова напрегната

RapExotic
09-02-2014, 05:00
^Не е вярно. След 16 може да работи нормална работа със съгласието на родител. Друг въпрос е дали ще си намери прилично платена такава и дали това няма да пречи на училището и кандидатстването и.

Smilee..
09-03-2014, 07:02
^Не е вярно. След 16 може да работи нормална работа със съгласието на родител. Друг въпрос е дали ще си намери прилично платена такава и дали това няма да пречи на училището и кандидатстването и.

+

aleksandra74
09-06-2014, 17:57
Майка ми е учителка, а баща ми полицай, работят и на допълнителни места, но бих казала повече за удоволствие, не толкова за пари.

Щом имате кредити, мислиш ли, че работят за удоволствие?

ani_banani
09-07-2014, 14:33
Хвани се и ти на някоя работа.

sevdaka1
09-11-2014, 13:03
почни да правиш секс, от това по хубаво нещо няма да можеш да направиш

mimimihovska
02-01-2015, 17:48
Работят на тях още преди да вземат заемите :)

Quarter
02-01-2015, 18:06
Работи и ти, очевиден е отговорът.

TheDeath
02-02-2015, 06:41
Опитай се да си намериш някаква почасова работа - примерно да раздаваш някакви листовки, евентуално да сглобяваш някакви бижута, опции има, просто трябва да седнеш и да помислиш в какво си наистина добра и как да изкараш пари от някой свой талант или умение. Аз докато бях ученичка ходех да чистя къщи из махалата, за много амлко пари, но поне за джобни си изкарвах, така не бях в тежест на родителите си, които също имаха бая кредити.
Можеш да пробваш да правиш някакви бижута и да ги продаваш в някой сайт. Просто измисли нещо, бъди креативна и запомни, че срамна работа няма (изключвам проституцията) :)