PDA

View Full Version : Back to school - козметика и всякакви полезни съвети



nonameart
09-03-2014, 09:23
Здравейте! Понеже остава малко време до започването на ... училище, исках да попитам някои неща. Трябва да ставам доооста рано, а съня не ми достига и всяка сутрин съм като зомби - изглеждам уморена, имам подобия на кръгове под очите, подпухнала съм. Така че, ако ползвате нещо, което един вид ви прави свежи ранните сутрини, споделете.
Друго което ме интересува - през есента и зимата, особено през по-хладните дни докато стигна до училище кожата ми (с доста светла кожа съм) става на петна, дори и да сложа фон дьо тен. Можете ли да препоръчате нещо?
Това е, благодаря предварително. Ако някой има отговори или въпроси нека сподели тук.

fakesmiles
09-03-2014, 09:42
Ще ти дам няколко съвета, които работят за мен. :)
Сутрин ако ставам рано и аз имам твоите проблеми, затова обикновено използвам коректор за сенките под очите, околоочен гел за подпухването, лек фдт за добър тен.
Също така почти всеки ден гримирам и очите си. Не е нужно да го правиш естествено, но понякога по-светлите сенки правят очите да изглеждат по-отворени. Малко спирала и си готова.

За петната не можах да разбера - от студа ли ти се появяват, или от нещо друго?

strawberry88
09-03-2014, 09:59
Пий много вода и се опитай да спиш повече. Първо ще ти е трудно, но ще свикнеш.

nonameart
09-03-2014, 10:03
Благодаря много. :)
Аз се гримирам - нося доста светли сенки, почти незабележими, малко фон дьо тен, спирала, молив, молив за вежди.
Петната са по-скоро зачервена кожа, мисля, че е от студа, но в интерес на истината не пия много вода...ще опитам! А от кой коректор си доволна?

fakesmiles
09-03-2014, 16:16
Все още търся перфектния за мен, но повечето хора харесват Wake me up (Rimmel), Fit me (Maybelline) или някой от тези на Буржоа. Най-добре е да пробваш в магазина. Гледай да е по-течен, за да стои добре под очите. :)

dobi01
09-04-2014, 19:40
Rimmel Wake me up много го хвалят и го по-огледах доста обстойно в Лили и забелязах, че има много фини блестящи частици, които предполагам озаряват погледа, но на мен не ми харесва да има брокат или нещо лъскаво на лицето :D освен сенки или гланц, но дори в него не ми харесва кой знае колко. Аз все още не се гримирам, но се интересувам от козметика :D така че не мога да препоръчам фон дьо тен, Bb крем и т.н., но попринцим май Cc кремовете са точно за прикриване на червенина, така че може да пробваш :) и на мен ми се появяват такива зачервявания като е по-студено, ама аз попринцим съм с по-червени бузки

Hayashi
09-04-2014, 19:48
Sleeping packs и редовни маски за лице направо си ме спасяват! Ужасно трудно е да изглеждаш нормално при редовно недоспиване, обаче мисля, че се справям добре. Пилинг по-честичко също ми се отразява добре през стресовите периоди.
А зимата и сутрин и вечер си наслагвам няколко вида продукти върху кожата за по-добра хидратация. Тип корейска рутина, моята е нещо от сорта на тоник, емулсия, околоочен, крем, гел, серум/масло.
Любимото ми BB в момента е Elishacoy Always Nuddy BB 24. Иначе за зимата препоръчвам на всички със суха кожа Skin79 Lovely Girl, който е много мазничък и с лъскав ефект. Само той не ме правеше сбръчкосана когато е супер студено.

А естествено е много добре да приемаш достатъчно витамини под формата на различни плодове и зеленчуци всеки ден.

anonymous708973
09-04-2014, 22:16
Силна хидратация през нощта - дори да изглежда прекалена. Аз съм с на Микса глицеринов крем с 8% съдържание, мазничък е, но това е добрата основа за всеки фон-дьо-тен, иначе дори течните ще ти изсушат лицето.
Блестящи светли сенки във вътрешния край на окото - няма да повярваш колко много ще ти променят физиономията, тъкмо получих комплимент за вида си в ден, в който бях сууупернедоспала и уморена.
Цвят на бузите.

Hayashi
09-04-2014, 22:40
Хаха, аз постоянно получавам запитвания от колежки как може да изглеждам толкова добре в 7 сутринта, но гримът му е майката. С правилна грижа за кожата стават чудеса, дори и в супер натоварените периоди.

ayaska
09-05-2014, 11:10
Стана ми интересно за тези Sleeping packs. Какво представляват и за каква кожа са? :)

Hayashi
09-06-2014, 11:17
О, ами това са нещо като супер хидратиращи маски, които се слагат след всички останали продукти като последна стъпка. Те попиват за 10-15 минути и после си лягаш с тях. Сутрин по принцип трябва да се измие, но аз не го правя. Аз съм с нормална кожа и по принцип почти нищо, което си намажа по лицето не ми омазнява, така че ми се отразяват чудесно. Сутрин винаги кожата е супер мекичка и свежа.

ayaska
09-06-2014, 13:55
Май ще ми дойдат тежички. Аз съм със смесена кожа, през зимата даже става мазна.

love1234
09-07-2014, 10:00
О, ами това са нещо като супер хидратиращи маски, които се слагат след всички останали продукти като последна стъпка. Те попиват за 10-15 минути и после си лягаш с тях. Сутрин по принцип трябва да се измие, но аз не го правя. Аз съм с нормална кожа и по принцип почти нищо, което си намажа по лицето не ми омазнява, така че ми се отразяват чудесно. Сутрин винаги кожата е супер мекичка и свежа.

А на каква цена са и на мен ми стана интересно :D

Hayashi
09-07-2014, 13:27
О, има много различни - нисък, среден, висок клас... Моите две любими са Etude House Collagen Moistfull Sleeping Pack и Tony Moly Dual Effect Intense Care Sleeping Pack. И двете са около 12 евро с доставката в eBay.

nonameart
09-07-2014, 15:02
И аз се интересувам, момичета. Случайно да знаеш дали ги има в БГ? :)

Hayashi
09-07-2014, 15:53
Може да се каже, че изобщо ги няма в Европа. Поръчват се по интернет.

Sirona
09-08-2014, 10:34
Hayashi според теб коя от двете е по-подходяща за смесена кожа?

Hayashi
09-08-2014, 19:22
О, ами не знам. Май тази на Tony Moly. Collagen Moistfull е по-скоро серия за суха или нормална кожа.

Sirona
09-08-2014, 21:02
Благодаря ти много :) А случайно да имаш някакви отзиви за BAVIPHAT Apple AC Therapy Sleeping Pack?

kaRamella
09-16-2014, 09:22
Силна хидратация през нощта - дори да изглежда прекалена. Аз съм с на Микса глицеринов крем с 8% съдържание, мазничък е, но това е добрата основа за всеки фон-дьо-тен, иначе дори течните ще ти изсушат лицето.
Блестящи светли сенки във вътрешния край на окото - няма да повярваш колко много ще ти променят физиономията, тъкмо получих комплимент за вида си в ден, в който бях сууупернедоспала и уморена.
Цвят на бузите.

Може ли някакъв линк да го видя този крем и на каква цена е?