PDA

View Full Version : Хораааа, моля ви за помощ :D



wily.wasilewa
09-03-2014, 15:54
Тъй като уча в езикова гимназия и имам задача за лятото - да преведа една книга. Обаче има един израз, за който за рових къде ли не и не намирам значението му. Изразът е a day late and a dollar short. Ако някой знае, ще съм му много благодарна ако ми каже долу-горе какво значи. : ))

MsMiracle
09-03-2014, 20:21
The idiom "a day late and a dollar short" generally means that someone has both missed an opportunity and been inexcusably unprepared for it. A briefer translation of this saying could be "too late and too little." It can also refer to an unfavorable review of a person's efforts as poorly timed and too inadequate to make any improvements to a given outcome. This phrase is often characterized as one of the English sayings that place underlying importance on time and money. Preparation and organization are usually highly valued in cultures that use these kinds of idiomatic expressions.

wily.wasilewa
09-07-2014, 12:54
Благодаря, но аз обяснението на английски го знам. Не знам как точно да преведа идиома на български.

mimonte2
09-07-2014, 14:19
Тъй като уча в езикова гимназия и имам задача за лятото - да преведа една книга. Обаче има един израз, за който за рових къде ли не и не намирам значението му. Изразът е a day late and a dollar short. Ако някой знае, ще съм му много благодарна ако ми каже долу-горе какво значи. : ))
Че от езиковите гимназии чак цели книги ли ви дават? Кой клас ще бъдеш тази година, не е ли прекалено цяла книга да преведеш за една ванакция?