PDA

View Full Version : Колежи в Пловдив



Tetteculo
09-04-2014, 12:25
Здравейте!
Искам да попитам дали сред вас има ли хора, които са завършили средното си образование в чужбина и са се завърнали да следват в България?
Аз уча в Италия и това ще е последната ми година, след което бих искала да се завърна, защото тук са всичките ми близки (майка ми, приятеля ми, брат ми и т.н.), но за съжаление тук в България системата за кандидатстване с чуждестранна диплома е много сложна и са доста големи разправии. Доколкото разбрах с колежите е малко по-лесно и исках да знам дали някой от вас е минал по този път и ще се радвам да ми помогне, разказвайки ми историята си. Надявам се да не се занимавам с комисии и приравнителни изпити и да ме разиграват, защото тогава просто ще се откажа. Също така какво е мнението ви за европейския колеж в Пловдив? Заслужава ли си? какви са таксите за обучение, защото навсякъде търсих и нищо не открих. Като цяло колко ни струва да учим в колеж в България?

TheRanger
09-05-2014, 12:38
а медицината колко е семестъра в колежите

Black Cat
09-05-2014, 16:40
Медицина? Колеж? O.o Я пак? Медицина има в Медицинските университети - София, Пловдив, Стара Загора, Варна и Плевен. Държавна поръчка - 475 лв. на семестър, платено - май 3 700 лв някъде. Ако вече си учил в някой университет държавна поръчка и си го завършил, след това само платено.

Тромбоцит
09-05-2014, 17:57
Т.Т