PDA

View Full Version : Уважение??



Sc&Co
09-06-2014, 15:36
Здравейте!
Имам проблем и имам нужда от съвет/мнение.
Момиче съм (от името не личи :D) та на въпроса...
Преди няколко дни бях на гости в приятеля си, но го извикаха и му се наложи да излезе за известно време. И къде от скука, къде от любопитство, му поразгледах компютъра и видях, че си е писал с момичета.. с едната си пишеха някакви простотии,тя му казваше, че отива да се преоблича, а той и беше отговорил, че има огромно желание да дойде да и помогне O_o аз в шок и ужас.. но продължих да чета. С другата знаех, че се познават отдавна, но той я канеше да дойде в тях, да пият по нещо, ако можело да остане и за повече, щял да бъде кротък, но нищо не обещавал.... От разговора подразбрах, че и преди е идвала и знае той къде живее. Тя го питаше има ли си приятелка, а той беше отговорил, че да, но чуждото винаги е по-хубаво... отделно видях, че в разговори с приятели никога не ме нарича по име, а оная или мойта...
не знам какво да си мисля, аз съм хлътнала и не преценявам трезво, донякъде съм склонна да приемам нещата с момичетата на шега, но да ме нарича така пред приятели...
Надявам се да ми помогнете с по някое обективно мнение, защото много скоро ми се струва, че ще има ситуации от рода на "ти мене уважаваш ли ме..." (както в случая май не...)

nIkEnCeTy_bE
09-06-2014, 15:51
Остави приятеля си. Не си заслужава да бъдеш с този човек, няма какво да ти предложи.

ShtrudeL
09-06-2014, 17:22
Много си зле. И каТ се вика 'Айде да не се гоним, че да не се хванем.'
И приятеля ти е ебати бастуна, че те е оставил сама с компа си.
Но ти пак си зле. И той. Но има вариант, в който да ви устройва това и да сте ебати пичовете.

Little Monster
09-06-2014, 18:36
За мен това държание, не е нормално. Ако приятелят ми, ме нарече "оная" или "мойта", охх, какъв шамар го чака. Аз на твое място бих му казала, че знам какво и с кой си пише. Може много да го обичаш, да си хлътнала и т.н., но не допускай някой, да се държи с теб, все едно си му играчка. Явно миличкият не знае какво иска, какво има и какво ще изпусне. Зарежи го, ще си намериш някой по-достоен.

Ewok
09-06-2014, 21:11
селтак
а ти нямаш работа да ровиш в компютъра му

draid
09-06-2014, 21:41
Много си зле. И каТ се вика 'Айде да не се гоним, че да не се хванем.'
И приятеля ти е ебати бастуна, че те е оставил сама с компа си.
Но ти пак си зле. И той. Но има вариант, в който да ви устройва това и да сте ебати пичовете.

Не се нарича бастун, а ниско интелигентен и несъобразителен субект.


За мен това държание, не е нормално. Ако приятелят ми, ме нарече "оная" или "мойта", охх, какъв шамар го чака. Аз на твое място бих му казала, че знам какво и с кой си пише. Може много да го обичаш, да си хлътнала и т.н., но не допускай някой, да се държи с теб, все едно си му играчка. Явно миличкият не знае какво иска, какво има и какво ще изпусне. Зарежи го, ще си намериш някой по-достоен.

Мхм нека пък да опита да ми посяга да видим какво ще се случи. Виж ся "оная" звучи много зле, ама мноооого мъже използват "мойта" особено в разговори с други мъже.

Извън тези неща, по-добре го остави тоз изобщо не му пука за теб и би ти изневерил при първа удобна възможност.

xoxi
09-06-2014, 21:48
Само не разбрах какво всички се хванаха за това "мойта"... Все едно ние не наричаме приятелите си "моя"...???!!!
Не виждам нищо... хм, неуважително (?!) в начина, по който я е нарекъл. Единственият проблем тук е в това, че на момчето просто не му пука чак толкова за нея, щом за него не представлява проблем да води такива чатове с други момичета.
А това, че тя си вре носа където не й е работа, т.е. нарушава му личното пространство, сигурно е друга тема.

ForzaFelipe
09-06-2014, 23:00
Много хора тук прибързано го обвинихте в нещо за което може да не е виновен. Няма как да знаеш дали просто не си говорят така. И аз имам познати с който си чатим всеки ден и начина и нещата за който говорим...все едно сме селяците от кръчмата.Нещата се променят когато се видим и този тип разговори са колкото да се смеем. Имам и аз позната с която често си говорим такива глупости, но реално никога не бихме го направили. Това разбира се зависи от човека, приятеля ти може да е точно такъв, но може и да е пълен селяк, който би ти изневерил с всяка която му пусне. Без да го познаваме няма как да ти кажем, ти си човека който трябва да прецени, дали това са изолирани случай или той просто е такъв.

nIkEnCeTy_bE
09-07-2014, 08:46
Много хора тук прибързано го обвинихте в нещо за което може да не е виновен. Няма как да знаеш дали просто не си говорят така. И аз имам познати с който си чатим всеки ден и начина и нещата за който говорим...все едно сме селяците от кръчмата.Нещата се променят когато се видим и този тип разговори са колкото да се смеем. Имам и аз позната с която често си говорим такива глупости, но реално никога не бихме го направили. Това разбира се зависи от човека, приятеля ти може да е точно такъв, но може и да е пълен селяк, който би ти изневерил с всяка която му пусне. Без да го познаваме няма как да ти кажем, ти си човека който трябва да прецени, дали това са изолирани случай или той просто е такъв.

Даааа, извинявай. Реплики като "може да бъда кротък, ама не обещавам", "имам си приятелка, ама чуждото е по- хубаво", "искам да останеш за по - дълго". Сигурно с приятелките ти от женски пол си говориш точно така, когато си обвързан. Разбирам да се пошегуваш "знам колко си тиха" и етц., да. Но някакви такива тайни чатове, не мисля, че всичко е окей. Всички знаем, че не е редно да ровиш в личните неща на партньора си. За това има какво да се каже.

П.П Авторке, от колко време сте заедно?

hey.mistery
09-07-2014, 09:24
По принцип не е правилно да ровиш в личните неща на другите, но вече е свършен факт и не виждам смисъл да се коментира. От една страна е грешно, но от друга си разбрала какъв човек седи до теб. Поговори с него, може да намери разумно обяснение, което ми се струва малко вероятно, но поне ще се посмееш на оправданията, които ще се опита да изкара.
Не е първия, нито последния, няма смисъл да седиш с такъв човек, ще срещнеш по пътя си много други, този просто забавя процеса. :)

Sc&Co
09-07-2014, 09:34
Заедно сме от 8 месеца. Снощи го попитах какво означават тези момичета, тоѝ ми каза, че само се бъзикал с тях, нищо не означавали, обичал просто да се дрънчи. И каквото и да пишело, аз си оставам единствена, при което започна да ги обижда колко са грозни и как дори можело да си помисля, че може да има нещо с тях. А доколкото това как ме нарича пред фр-тата... твърди, че това може да се е случвало еднократно и то ако е бил мн ядосан на мен за нещо.. честно казано контекста на чатовете изобщо не показваше да има и капка яд. А поради факта, че другото момче веднага схваназа коя му се говори, си мисля, че доста често и то на живо ме нарича така..
Бях бясна, но в момента, в коѝто започне да ми се обяснява какво съмза него омеквам... Сама си се чудя колко съм наивна какво да правя с този човек?

nIkEnCeTy_bE
09-07-2014, 09:40
8 месеца?! Извинявай, но това негово поведение да те нарича "оная", когато е ядосан на теб, въобще не е извинение. И като цяло всичките му обяснения са толкова... плоски. Честно, не знам какво правиш с този човек.

Little Monster
09-07-2014, 10:20
Нещо ми намирисва в думите на приятелят ти. Има много кретени, които наистина само си говорят с момичетата по този начин, но да си имаш приятелка и да пишеш такива неща на всяка, хм.. извинявайте ама за мен не е нормално. 8 месеца сте заедно, а той не използва името ти, а местоимения, когато говори за теб. Да си ходи!! Аз не бих толерирала такова поведение.

Sc&Co
09-07-2014, 14:26
Много ми е трудно да го оставя. След случката не спира да ми говори колко ме обича, как никога нямало да предпочете друга пред мен и всичко с тези момичета е било шега. И че никога не би ми изневерил, каквото и да си говори с тях.. Но въпросът вече не опира до изневярата, а до това колко ме цени... не мисля, че някой, който наистина обича друг човек, ще го нарича с подобни местоимения :X и дори не знам да му вярвам ли, че всичко е майтап..кой сериозен човек си прави такива майтапи, колкото и да му е скучно?

RapExotic
09-07-2014, 18:59
Първо каква работа имаш в компютъра му? Сигурна ли си, че ако той седне да рови в твоя няма да открие подобни неща?

И второ.. Момичетата, които по-горе изразиха крайни мнения: В кой век живеете? Мога да се обзаложа, че и вашите гаджета ви наричат по подобен начин в мъжка компания, както и че вие ги наричате със съответните епитети, когато сте сред приятелките си. И всичко това е със съответната доза сарказъм, което не означава, че не се обичате или уважавате.

Не се хващай за всяка написана дума в някакъв си чат, а гледай какво е неговото отношение с теб в реалността. Това има значение, не другото.

marilyn
09-08-2014, 09:13
"Оная мойта" е пренебрежително. Аз лично пред приятелки не наричам гаджето си "оня моя". Но това е по-малкият проблем. Явно би ти изневерил при първа възможност. Това, че сега се държи мило и ти обяснява ти как си единствена и т.н, е защото знае, че ти си разколебана, опитва се да замаже положението. И е ясно, че всяко момиче иска да чуе именно тези неща от гаджето си. Просто трябва да ти ги казва постоянно, а не само когато го е страх, че ще го напуснеш.

Не му се връзвай. Остави го.

И да му ровиш в компютъра е долно, тия неща с изневерите си се усещат така или иначе.

anonymous708973
09-08-2014, 09:57
И приятеля ти е ебати бастуна, че те е оставил сама с компа си.

Е, как така? На всичките си гаджета съм им стояла на компютрите без надзор, егати.

Иначе пак безумните коментари. Как не разбрахте, че да ви намерят такива хрологии, а вие да имате наглостта да се карате защо, аджеба, ви се нарушавало личното пространство е напълно същото като да ви хванат на калъп и да кажете "ама не е това, което изглежда". Нагло. Той щото много я уважава, затова пише такива неща.

Авторке, приятелят ти е мухльо, такива евтини оправдания и обиди към други момичета не знам как му се събират в устата. Заеби го.

babity
09-08-2014, 10:13
В случая пича е мухльо. Малък оборотник. Толкова.

Но извън контекста на конкретната ситуация, т'ва с личното пространство е мно'о тънка линия. Например сегашният ми приятел (който не съм убедена дали ми е такъв всъщност) схваща моето пазене на личното му пространство като незаинтересованост. Кат' му звънне телефона постоянно ме пита кой е, а аз демонстративно всеки път го давам без да погледна, защото не е моя работа. Отделно не питам кога/къде/с кого до последния мини детайл, а и след като първата седмица му изядох нервите за т'ва, че в града има не повече от 30-40 броя негови връстници, които не е уважил, се спрях и за тия неща и пича просто си мисли, че ми е минал мерака и толкоз. Аз, кажете, к'во да направя за неговото лично пространство? :D

Sc&Co
09-08-2014, 12:42
Благодаря ви за отговорите! :) то "моята" даже звучи добре, но на повечето места бях "онаа".. Наистина се чувствам ужасно, че съм му пипала компютъра, но по-ужасно се чувствам от нещата, който прочетох. И както казва merylin, има и други знаци в поведението, които показват че нещо не е наред. На него доста често му се случва да не ме потърси цял ден, а вечер само да ми пожелае приятна нощ. Или да започне пред мен да обижда бившите си или някакви други негови познати момичета. Когато го питам защо се е разделил с тях ми казва, че не ги е обичал, просто бил с тях заради секса, аз съм първата която обича наистина. Нежен е с мен, мил, старае се когато дори случайно му спомена, че нещо ми харесва, да го направи за мен, но всички останали неща май показват едно негово лице, което той умело прикрива. Едва ли щом тях само е използвал точно мен ще заобича ... Аз съм много влюбена, пробвам се да потисна всички лоши знаци, но май не трябва...

GEMBI
09-08-2014, 13:00
Е, трябва да има и наивни хора.Нали? :(

v3lit0
09-08-2014, 14:18
Според мен не е важно какво ти казва или пиши на останалите! Когато излезнете забележи дали заглежда други момичета. Ако живеете в малък град ти вече знаеш с коя си е писал обърни внимание на държанието му към нея. А доколкото "моята" или "онаа" това няма нищо общо с уважението. То и аз в компания наричам гаджето ми "моя" и според мен това не е обидно и не показва нищо.