PDA

View Full Version : Защо масово българите са на принципа



KumchoValcho
09-07-2014, 08:38
'да ударя кьоравото'.
Иначе казано, коя е причината в народопсихологията ни толкова силно да се проявява тарикатлъка, мързела и омразата към всичко и всички, защото не са ни дали нещо. И вечния стремеж чисто и лесно да ударим келепира

Според мен голямо влияние е оказал комунизма, защото комунистическото поколение все пищят, че някой не им е дал нещо, че някой е откраднал от тях. А в същото време хората са финансово НЕграмотни, изобщо не умеят да управляват малкото парички, с които разполагат (и в този смисъл мисля, че българите не заслужават силна икономика, защото финансовата им дисциплина и неграмотност пак ще ги доведе до мизерия).
Защо българите масово си 'инвестират' парите в пасиви като скъпи коли, айфони и какао бийч, или пък си правят цялостен ремонт на къщата на село, за да впечатлят съседите, а същевременно са тъпи, духовно бедни, необразовани и нямат елементарна култура?
Забелязал съм, че най-големите прошляци пушат скъпи цигари и карат скъпи коли. Ума не ми го побира, приятели.

Ewok
09-07-2014, 09:00
http://i.imgur.com/PMFiQtX.png

не е много по темата, но пък показва защо повечето не си мърдат пръста да си оправят живота

nIkEnCeTy_bE
09-07-2014, 09:04
а същевременно са тъпи, духовно бедни, необразовани и нямат елементарна култура?


Мисля, че си отговори сам. От всичко най - много не понасям (не мразя и не обичам тази дума) тарикатлъка, шмекерството и тази нагла пробивност. Направоооо не мога да понасям такива хора! Айде пробивността е важна, за да успееш в работата, най - вече. Трябва да си нахален и постоянен. Аз все още се уча, де. Ама то някой направо прекаляват. Свикнали всичко да им се дава и вече тъпчат другите, само за да успеят и да са отгоре. Как може да има такива хора, честно?!

hey.mistery
09-07-2014, 10:34
Повечето хора смятат, че не трябва да помагат на другите, а да гледат себе си, защото може би никой на тях няма да помогне при нужда. Другото е, че има много алчни хора и такива, които се радват на чуждото нещастие. Не мисля, че комунизма е виновен, може би факта, че държавата ни е бедна и това някак си ги озлобява и смятат, че ако не е на чужд гръб или ако не прецакат някого, няма да успеят, за каквото и да било.

anonymous908491
09-07-2014, 15:42
'да ударя кьоравото'.
Иначе казано, коя е причината в народопсихологията ни толкова силно да се проявява тарикатлъка, мързела и омразата към всичко и всички, защото не са ни дали нещо. И вечния стремеж чисто и лесно да ударим келепира

Според мен голямо влияние е оказал комунизма, защото комунистическото поколение все пищят, че някой не им е дал нещо, че някой е откраднал от тях.

Според мен е хубаво да седнеш и прочетеш произведенията на Елин Пелин, който не е писал по комунистическо време, може би сам ще си отговориш на въпроса.

EinGutesKind
09-07-2014, 18:24
Не са само българите, в целия свят е така. Просто едно от несъвършенствата на човечеството.

troll4
09-08-2014, 03:52
Къде се буташ между българите, нали си призна, че си циганин?

Fisherman
09-08-2014, 22:35
Къде се буташ между българите, нали си призна, че си циганин?
ole

galaxy29
09-09-2014, 11:15
http://i.imgur.com/PMFiQtX.png

не е много по темата, но пък показва защо повечето не си мърдат пръста да си оправят живота
:lol:

yakuza_
09-09-2014, 11:26
Нямаш идея какво е пасив в икономиката нали? :(

sifon4o
09-09-2014, 14:41
Браво, Жори, много проницателно и мислещо момче си, само така, надявам се някой ден да ме поканиш на парти на яхтата ти!

DoubleDMG
09-09-2014, 17:57
v tozi smisal ti se izdyrjash chrez vashte a te sa gledali tehnite na twoite godini.

Minwu
09-10-2014, 22:32
Тези, които хитруват лъжат само себе си. Всичко се връща рано или късно... каквото дадеш - това ще получиш.