PDA

View Full Version : Несправедливо е учител да преподава на детето си в училище



Blueiv
09-07-2014, 09:30
Здравейте, аз съм ученичка в една езикова гимназия в Бургас. И ето ме дни преди последният първи учебен ден научавам, че по съответния език, който изучавам ще ми преподава учител, чийто син учи в класа ми. Проблемът е, че това ми е последна година, година през която всички ще дадат всичко от себе си да получат високи оценки и не мисля че е редно някои хора да имат привилегии. Въпросът ми е дали трябва да се обърна към инспектората и няма ли закон, който действа
ства срещу подобни случаи...[/u]

nIkEnCeTy_bE
09-07-2014, 09:44
Не мисля, че има за какво да се оплакваш. Още не сте почнали и не знаеш как ще се държи баща му към него и как ще се държи с вас. Може да е много добър преподавател и това, че ще преподава на синът си да не е фактор за това какви оценки ще пише. Майка ми също ми преподаваше и нито за един момент не съм имала някаква привилегия.

hey.mistery
09-07-2014, 10:30
Не знаеш как ще се държи, не говори предварително. Не смята,че трябва да правиш нещо по въпроса. По-високостоящи хора от теб са преценили, че няма проблем. Ти си гледай ученето, старай се да си изкарваш оценките и да научаваш материала, не ги мисли другите. ;)

Dagichka
09-07-2014, 11:12
:lol: ти намери за кво да се хванеш, сигурно накрая дипломата ти, ако е ниска ще обвиняваш този учител нали?
майка ми е даскалка, за щастие никога не ми е преподавала на мен, но наистина е ужасно принципно и по-скоро съчувствам на съученика ти, отколкото на целия клас.

ani_banani
09-07-2014, 14:16
Майка ми е учителка и аз се чувствам ужасно неловко в училище. Мен лично ме третира като всички останали и ако си мислиш, че е хубаво родителите ти да ти преподават в училище ужасно грешиш ;)

sashinka95
09-07-2014, 15:01
Не мисля,че на съученика ти ще му е по-лесно. Дори е възможно да стане обратното. Казвам го от опит. Имах учител, който ми беше близък и когато започна да ми преподава вече ме познаваше много добре. Това, обратно на очакванията, не ми помогна, защото той имаше по-високи изисквания спрямо мен= Дори съучениците ми ме питаха защо се заяжда и какво иска.

ani_banani
09-07-2014, 15:04
Не мисля,че на съученика ти ще му е по-лесно. Дори е възможно да стане обратното. Казвам го от опит. Имах учител, който ми беше близък и когато започна да ми преподава вече ме познаваше много добре. Това, обратно на очакванията, не ми помогна, защото той имаше по-високи изисквания спрямо мен= Дори съучениците ми ме питаха защо се заяжда и какво иска.
Аз съм попадала в същото положение -.-

xoxi
09-07-2014, 16:03
Ти си гледай в собствената купичка, вместо да броиш залците на другите.
Учи здраво, изкарай си добрите оценки, вземи хубава диплома и отивай да следваш. Problem solved.
На мен ми е преподавала много близка съседка в гимназията. Непрекъснато се заяждаше с мен и беше цяла мъка в нейните часове. Към края вече беше война, всеки си използваше правата срещу другия. Това, че срещу теб ще стои познат, не означава, че ще е от твоя полза. Плюс това, никой себеуважаващ се учител, няма да допусне такова нещо в часовете му.

пп: просто за информация - с въпросната съседка вече не си говорим, дори на здравей-здрасти не сме... 8-)

RapExotic
09-07-2014, 17:48
Преди години в 5-6-7ми клас имах класна, чиято дъщеря учеше в нашия клас. Тя се държеше с нея в пъти по-строго от колкото с останалите ученици. Може би на моменти преиграваше, но никога не си позволи да покаже пристрастие към нея. Няма закон, който да забранява това. Ти така или иначе ще си изкараш такава оценка, каквато би изкарала и ако го нямаше въпросния син-съученик. Не виждам кое те притеснява.

CrazyD
09-08-2014, 08:07
Няма закон,който да забранява това,но може би не е етично.

MsMiracle
09-08-2014, 14:20
Гледай себе си.

marilyn
09-09-2014, 15:02
Още дори не сте почнали, а ти вече се чудиш как да се заядеш. Не знаеш какво отношение ще има към съученика ти. Освен това, не виждам какъв ти е проблема да имаш хубави оценки. Ако си учиш, вероятно няма да има проблем да имаш 6-ици.