PDA

View Full Version : Малко помощ с 3G?



beyond#girl
09-07-2014, 13:46
Преди 1 седмица рутера ми вкъщи гръмна и останах без безжичен интернет, та реших да си активирам 3G.Тук обаче идва и проблемът, че идея си нямам с какво се хващам..До сега нито ми се е налагало ,нито съм проучвала нещата с 3G.Искам да попитам няколко неща..
1во. Може ли да го активираме към моя телефон, но на сметката на майка ми?
И 2..Знам, че имаш избор от някакви мегабайти, обаче аз идея си нямам за къде ще стигнат те..Така като ги гледам тея цифри, все едно куче ми лае....Та някой може ли да ми каже колко горе-долу мегабайта ще ми свършат работа, за средно потребление(до ниско) на 3G?

koko95
09-08-2014, 01:09
Може да се активира за 5 лв на месец 3г интернет 500мб или ако си в група(с много хора) 1000мб за около 6лв.Смисъл в твоя договор(твойта сим карта) да са тези 500мб и съответно тези 5лв за плащане всеки месец,тоест НЕ МОЖЕ мб-тите(3г-то) да са при тебе а 5-те лева да се начиславят на майка ти на симкартата. Така и така предполагам ваще ти плащат сметката , активирай си 500мб за 5лв или ако има промоции над 500мб, на мен 1000мб ми остават понякога, защото ползвам лай-фай.

pakostnica_18
09-27-2014, 12:17
Това с мегабайтите не е ли доста относително? До колкото знам различните мобилни оператори предлагат различни пакети..

JDeel
09-27-2014, 14:55
Има рутери сигурно за под 30лв, просто си вземи един и готово.

Вкъщи обикновено се гледат клипове, свалят филми и т.н. Един клип ако е 50-100 MB, значи 5-10 клипа като изгледаш и увисваш. Аз имам 3000MB към виваком (малко под 15лв на месец) и ако ги ползвам като домашен интернет както си го ползвам иначе, значи ще ми стигнат за няма и 5 дена. Ако се стискам обаче... абе за какво да се стискам като си има нормални читави интернети за вкъщи :)

Mindhack
09-30-2014, 13:11
Въпрос 1: Вкъщи използваш Wi-Fi, какво използваш, когато си навън (извън обхвата на рутера)?
Въпрос 2: За кой мобилен оператор става дума?