PDA

View Full Version : проблеми :(:(:(



ive0808
09-07-2014, 19:37
Имам два проблема. Ако може ми помогнете или ми дайте съвет:
1. Косата ми все мазна дори и ако съм излязла от банята. Също и ми е много рядка
2. Искам да имам дълги и хубави нокти. Нооо те само се чупят и разделят на две.
Предварително ви благодаря :) :) :) :) :)

marilyn
09-08-2014, 10:25
Смени си козметиката за коса, отиди при дерматолог, ако не можеш да се справиш с омазняването и те притеснява, че косата ти е рядка.

Грижиш ли се за ноктите си? Слагай заздравител, на Перфект са хубави и евтини. Никога не слагай лак без да имаш база отдолу.

strawberry88
09-08-2014, 10:34
Ако не се храниш правилно и не приемаш достатъчно течности (вода!), е напълно нормално да си така.

nonameart
09-10-2014, 11:57
Ако не се храниш правилно и не приемаш достатъчно течности (вода!), е напълно нормално да си така.


Вода, задължително! Също и наблегни на храни, които са богати на калций - сусам, слънчогледови кълнове, мляко, сирене..и т.н.

ive0808
09-14-2014, 14:16
Смени си козметиката за коса, отиди при дерматолог, ако не можеш да се справиш с омазняването и те притеснява, че косата ти е рядка.

Грижиш ли се за ноктите си? Слагай заздравител, на Перфект са хубави и евтини. Никога не слагай лак без да имаш база отдолу.

ами смених шампоана купих някакъв италиански за мазна коса а за рядката ми коса ми май ще ми прави майка ми цяла година пак плитки и воала Обем и няма да си личи рядкоста
А за лака имам на перфект заздравител за меки нокти но все едно него ползвам

ive0808
09-14-2014, 14:20
Ако не се храниш правилно и не приемаш достатъчно течности (вода!), е напълно нормално да си така.

може да е заради всичко това което си изброила. Мисля че не се храня правилно и не пия много вода. А и от скоро станах анемична

baby_baby
09-17-2014, 09:18
1 За омазняването на косата смени шампоана може от това да е

2 а за ноктите преди мойте много се чупеха и не можеш да ги пусна дълги обаче отидох на гел лак и след него вече не ми се чупат даже сега съм с много дълги нокти ползвай и заздравител за нокти аз редовно го използвам

ive0808
09-18-2014, 11:16
1 За омазняването на косата смени шампоана може от това да е

2 а за ноктите преди мойте много се чупеха и не можеш да ги пусна дълги обаче отидох на гел лак и след него вече не ми се чупат даже сега съм с много дълги нокти ползвай и заздравител за нокти аз редовно го използвам

Ми сигурно е от шампоана сега цяла седмица ми издържа като си купих един професионален от италалия ми пратиха
А за ноктите къде и колко струва гела

baby_baby
09-18-2014, 12:38
За ноктите при мене стана от гела но при теб може да не стане от това а слагай секи път когато се лакираш заздравител за нокти

Hayashi
09-18-2014, 16:10
Ако имаш проблеми и с двете, най-вероятно ти липсва нещо в диетата. Козметиката няма да ти помогне в случая. Витамини A, C и няколко от B имат ключова роля в изграждането на косата и ноктите. Провери, в кои храни се съдържат и дали хапваш достатъчно от всяка.
Косата може да се омазнява отново от неправилна диета и приемане на много мазни храни, както и от гадна вода и неподходяща козметика.

ive0808
09-19-2014, 14:29
Az витамини от A до Z приемам чрез хапчета
А за заздравител ползвам винаги преди лак

ive0808
09-19-2014, 14:33
Az витамини от A до Z приемам чрез хапчета
А за заздравител ползвам винаги преди лак

Hayashi
09-20-2014, 18:01
Хапчетата не ги брой за витаминини изобщо. Нищо не може да замени прясно извлечените витамини от храната. За синтетичните витамини има доста мнения, че всъщност не са ефективни.

ive0808
09-21-2014, 14:25
Хапчетата не ги брой за витаминини изобщо. Нищо не може да замени прясно извлечените витамини от храната. За синтетичните витамини има доста мнения, че всъщност не са ефективни.

Не знам дали е така но аз мисля че действат малко по-малко ноктите ми стават по-здравички

wiiwa
09-21-2014, 17:20
Яж много салати от сезонни зеленчуци и пий вода.

Smilee..
09-22-2014, 13:49
Храни се здравословно,смени си козметиката.

fifince93
09-27-2014, 17:04
За мен това е за лекар. Щом и косата и ноктите са проблеми определено на организма му липсва нещо. Пий вода поне 1,5 литра на ден, но иди и на лекар. За да се омазнява косата и липсва хидратация и може би някой друг витамин. Най-добре ще ти каже специалист и най-вероятно ще се наложи да си устроиш някакъв режим на хранене, за да приемаш всички нужни вещества косата да е хубава и ноктите здрави. Иначе за хапчета бих препоръчала бирена мая (и не при всеки се отразява в храненето, лично аз нямам по-голям апетит, от както я пия)

А и още нещо. Ползвай по-мек шампоан, нещо с неутрално pH :)

ive0808
12-26-2014, 05:51
За мен това е за лекар. Щом и косата и ноктите са проблеми определено на организма му липсва нещо. Пий вода поне 1,5 литра на ден, но иди и на лекар. За да се омазнява косата и липсва хидратация и може би някой друг витамин. Най-добре ще ти каже специалист и най-вероятно ще се наложи да си устроиш някакъв режим на хранене, за да приемаш всички нужни вещества косата да е хубава и ноктите здрави. Иначе за хапчета бих препоръчала бирена мая (и не при всеки се отразява в храненето, лично аз нямам по-голям апетит, от както я пия)

А и още нещо. Ползвай по-мек шампоан, нещо с неутрално pH :)

ок ще отида на лекар

JuStElly
12-28-2014, 13:25
Не знам защо никой не се е сетил да попита това нещо скоро ли се случи или попринцип имаш рядка коса и крехки нокти, защото ако е така, това си е ген, няма как да го промениш. Ако е станало в последствие, значи на организма ти нещо му липсва. Може да се получи и от много стрес...

zuzimuzivdeistvie
01-04-2015, 19:00
Пробвай в другия живот
или ...
дай обява за конкурс за здрава коса и нокти, което момиче ти пише от тази обява, заключи я в стаята си, изтръгни ноктите й, скалпа й .. И поздравления, ти ще имаш най- хубавите коса и нокти!
Други въпроси ако имаш насреща съм!
Обичам те :*