PDA

View Full Version : Премахване на белези от акне и премахване на черни точки?



Mrs.Unmistakable
09-08-2014, 00:47
Здравейте. Имам мазна кожа, склонна към акне, но успях да преборя акнето. Обаче след като го преборих ми останаха леко тъмни петънца и белези. Някои по светли, други по-тъмни. Можете ли да ми препоръчате продукти, маски за лице, домашни маски и всичко, което може да избели тези петна и белези?
Чувала съм, че маската с мая и мляко действа, но се отмивала с отвара от лайка не с вода. Как точно отвара от лайка? Сварено пакетче чай от лайка? Как по-точно? :D Ако някой я е правил или знае как се процедира с тази маска може ли да ми обясни :D ?
Другия проблем са ми черните точки. Премахвам ги на козметик, но кожата ми също така е и чувствителна и след козметик ставам на ранички и съм червена, и едва докосвам кожата си. А винаги след раничките ми остават белези и петна, което води до първия проблем, който обясних.
Съвети?
Благодаря предварително.

Make me
09-08-2014, 05:37
Пробвай някакъв избелващ крем за белезите, но когато излизаш ВИНАГИ нанасяй крем с висок фактор, че иначе се получават едни пигментни петна и много трудно се махат.
За черните точки си купи хубав измиващ продукт за лице според твоя тип кожа. Не и такива като Граниер, Нивея, Елеа и всякакви марки от този род. Виж нещо медицинско. Аз съм с чувствителна/мазна/ кожа и в момента съм с гела с морски водорасли на Алверде. Понася ми и съм доволна. С гела ползвам и такава гъбичка от ДМ http://prikachi.com/images/284/6148284s.jpg именно тя прави всичко.
Също си правя нещо като маска за черните точки с пяна за бръснене и малко сода като нанасям на мястото където са и масажирам с кръгообразни движение, оставям малко и отмивам.
Маските с хума и мед от време на време също помагат.

strawberry88
09-08-2014, 10:39
Ако имаш възможност, отиди на диамантено микродермаобразио. Нещо страхотно е!