PDA

View Full Version : качване със Serious Mass



tochko
09-08-2014, 08:55
Здравейте, аз съм на 16 години, момче, висок съм 165 тежа 66 кг, мезоморф, тренирам от 3 год. Искам да покача мускулна маса защото ми е нужна такава, все още съм слабичък. Поддържам високовъглехидратен режим от 2 месеца. Не се храня с едно и също всеки ден, но просто спазвам правилата и избягвам пържено, и многото мазнини, приемам достатъчно белтъци и с 10-15% повече калиории. Приемам по 3 литра вода дневно. Това лято покачих 2 кг по този начин но съм се занимавал предимно с кръгови тренировки във фитнеса за сила, интензивни но не толкова както през сезона. Залагъл съм всеки път на различни упражнения и уреди за да не привиквам. Тялото ми не е релефно но за това лято имам растеж. Тази седмица започвам джудото наново и се притеснявам че отново ще горя повече от колкото приемам и няма да мръдна. Обикновено имам проблем с възстановяването, особено зимата. Искам да кача до 70кг та ме ориентираха към гейнъра Serious Mass. Смятам че ще ми е от полза понеже училището доста ме затруднява откъм режима и приема на достатъчно калории. Отзивите са добри и дава резултат при тренировки близки до моите. Желая да покача маса която да запазя, не да се стопи в последствие. Знам че резултатът зависи само от мен дали ще кача мускули или мазнина. Тренирам 4-5 пъти седмично. Смятам освен стандартното натоварване да вклучвам по 1-2 силови кръга или борби допълнително ако имам сили след трен. Ще приемам добавката както пише тук( http://fitness1.bg/on-serious-mass-12-lb/?q=Seri ) сутрин и след трен. Смятате ли че си струва? Въпроса ми е също бъркам ли някъде, ако е така моя дайте ми съвет докъто е време. Благодаря предварително. :)

Rakshy
09-08-2014, 11:23
В силата е 96 лева :D Пробвай да качиш още калориите, защото тия 10-15% може да са ти малко. BMI ти е около 1600 т.е. на теб ти трябват поне 2100 на ден. Пробвай circuit training. В крайна сметка, ако разхода на енергия>приема няма как да качиш.

Ако имаш парите си го вземи.

tochko
09-09-2014, 05:51
Аз до сега приемах близо 1600 дневно, но мога да ги увелича. Силата която правим в джудото прилича на това което си ми дал, но с по-тежки упражнения.

AngelBelchev
09-09-2014, 08:12
Въглехидрата е храна за мускула, но не е градивен материал. Съветвам те да се ориентираш към някакъв протеин, а не гейнер, защото е ФАКТ, че протеините ги набавяме по-трудно от въглехидратите и мазнините. За натрупване на мускулна маса гледай както да имаш 500 калории над необходимите ти за ден, така и да приемаш по 2-2.5г протеин на килограм телесна маса. Ти като си 66кг, това ще рече, че дневно ти трябват поне едни да кажем 150г протеин и имай предвид, че 100г месо не са 100г протеин.

DownloadVirus
09-09-2014, 13:13
И със 100 гр протеин ще е ок даже.Потърси в нета,има дискусии за гейнърите.Да ти продават захар на цената на злато не е оферта.

tochko
09-10-2014, 06:22
Всичко което прочетох за ВВД е че нейния смисъл за покачване е такъв, че когато имаш постоянно въглехидрати в кръвта (гориво) се нуждаеш от по-малко протеин който не се ползва като гориво защото има и такъв вариант. Това за Приема на белтъчини го знам, приемам по 100гр дневно, освен това в гейнъра има още 50гр. Варианта за протеина не ми хар. много защото калориите ще си стоят на същото ниво, докъто мога да приемам още 1200 в доза.

DownloadVirus
09-10-2014, 10:52
Или да ядеш 1200 калории.Ма като искаш купувай,все е тая..

redbul2
09-10-2014, 15:14
Serious Mass в момента е най-популярния гейнър. Ако не ти е финансов проблем да го купуваш, може да си вземеш, След тренировка непременно вземи една доза, а в останалото време по твоя преценка може да вземаш или не, според това за колко време искаш да ти стигне. Обаче веднага след тренировката върши най-добра работа.

AngelBelchev
09-10-2014, 15:21
Не съм съгласен, че Serious Mass е най-популярния гейнър. Има много реклами и шум покрай него в интернет, но се занимавам с търговия на хранителни добавки и Serious Mass е към последните места по продажби на гейнъри. CellTech на Muscletech е светлинни години пред него. Или Mega Mass на Weider.

BonnieandClyde666
09-10-2014, 15:29
На мен не ми се струва много удачен тоя вариант с тия гейнъри. Постарай се да си оправиш храната. А това с училището и затруднения режим ми се струва някакво оправдание- съвсем спокойно в междучасията можеш да извадиш кутиите и да си хапваш без да се притесняваш! Тренирай базово и много тежко без машини само със щангите. Наспивай се добре, защото сънят е от изклучително значение за възстановяването и растежа на мускула. Намали джудото, ако е възможно по 1 път в седмицата. Изчисли си хубаво по колко гр. на тегло трябва да са ти В:Б:М.

AngelBelchev
09-10-2014, 15:45
Yes, what BonnieandClyde666 said...

Rakshy
09-10-2014, 20:31
Що пък да намалява джудото като то му е основната цел и специално за него иска да качи? Т'ва е все едно да се състезаваш по вдигане от лег и да правиш веднъж седмично 3х8.... Просто яж повече.

tochko
09-11-2014, 13:58
Благодаря за коментарите, но да спра джудото не е вариант. Това за храната ще се опитам, ще направя всичко възможно. До BonnieandClyde666 това с кутиите го правя но нали се сещаш и колко пари отиват за пиле, картофи, ориз и такива работи. Ям ги, но не мога в грамадни количества. Освен това всичко си приготвям сам след училище. За мен добавката е по-евтиния начин защото иначе ще се разуря.

MonikaDiva
09-14-2014, 16:35
Здравейте,ето тук има една добра статия,която ще ти е от полза ,за това как да избереш най-добрия гейнър и дали е добър вариант за тебhttp://fhl.bg/news/article/966/kak-da-izberem-nai-dobar-geinar.html