PDA

View Full Version : Контактни лещи



kpuckyy
09-08-2014, 13:36
Здравейте едно въпросче.. тъй като нося контактни лещи (едномесечни), проблем ли е, ако се носят повече от периода за подмяна (1 месец) ?

marilyn
09-08-2014, 16:37
Да

kpuckyy
09-08-2014, 18:38
Какви проблеми крие това, защото имам познати, които също носят и ги носят повече от срока за подмяна

marilyn
09-08-2014, 18:42
Вероятно ако ги използваш седмица повече, нищо няма да стане. Но една позната каза, че ѝ се е случвало като ги ползва повече от указания период, да се разкъса самата леща, докато я сваля.

Като цяло това са ти очите, не е добра идея да рискуваш с експерименти. Ако си се навил да си слагаш лещи, чудесно, но най-добре е да си ги ползваш колкото е указано или да си купуваш лещи за повече от 1 месец.

kpuckyy
09-08-2014, 19:31
Ами едната леща ми се скъса по някаква не знайна причина и сложих друга и искам да ги изравня за двете очи 16 дена я носех само..

Hayashi
09-08-2014, 20:03
Зависи колко си ги носил. По принцип месеците се смятат средностатически по 12 часа на ден. Ако ги носиш по-малко може да ти изкарат дори 2 месеца. Аз имам много цветни тримесечни лещи и си ги нося някои вече от година, просто ги сменям постянно и не съм ги износила все още.
Износени лещи почти винаги се усещат, дразнят и са неудобни веднага след слагане. Предизвикват зачервявания и сърбеж само за няколко часа носене. И ако да носиш нещо такова не е достатъчно мазохистично, всъщност си е доста опасно и може да ти докара чувствителност на очите.

kpuckyy
09-08-2014, 20:17
По принцип ги нося до 12 часа и то не всеки ден(някой път пропускам) защото нямам нужда диоптъра ми е нисък а експлоатацията им е гледам да е максимално хигиенично :)

>> Значи би трябвало да се усети, кога една леща е за смяна така да го разбирам?