PDA

View Full Version : Да се боря ли ?!



booster1
09-08-2014, 14:59
Здравейте, моята е история е, че се запознах с едно момиче наскоро. Започнахме да си пишем, да излизаме, гушкане, целувчици ала бала докато един ден тя ми писа, че не била готова за нова връзка и тук се появява бившия.. Бил я наранявал, тормозел, следял и поради тази причина на този етап не била готова за нова връзка. Аз и казах, че ще я изчакам и че ще и помогна да го преодолее това, но тя ми каза да не го правя, защото не знаела кога ще е готова и че ще ме нарани. Та моля ви кажете ми какво да правя, много хора ми казаха, че няма надежда, да не се боря, че няма смисъл, но аз не виждам причина да не го правя след като наистина я харесвам!

smilelady
09-08-2014, 15:14
Това, което ти е казала, може да е истина и тя да има нужда от време и пространство. Похвално е, че си предложил помощ и си готов да изчакаш, но щом ти е отказала, трябва да уважиш избора й и да не настояваш, иначе рискуваш да станеш досаден в нейните очи.
А другата вероятност е тя просто да е преценила, че не иска да има връзка с теб. Звучи гадно, особено след като сте имали период на.. "зарибяване?", но вероятността да не иска да ти го каже в прав текст и да се опитва да замаже положението с приказки за бившия не е малка. На колко сте между другото?

booster1
09-08-2014, 16:02
Аз съм на 18, а тя на 17. А това за бившия и е наистина вярно.

venislav.rg
09-08-2014, 17:14
И на мен ми казваха в моята връзка да се откажа но проблема е, че докато другите виждаха полов акт в отношенията си с приятелките си аз виждах верен другар. Много опитвах с моята приятелка и тя искаше време. Късахме два пъти преди да се задържим сега за година и пак не е нищо. Но причината да тръгне с мен е тя ми обясни, че в крайна сметка била разбрала колко съм сериозен след като не съм се отказал все още от нея. А в действителност всички хора ценят и това да си честен и да не си ги лъгал никога, защото тогава се чувстват по-спокойни с човека до себе си. Та ако смяташ, че си заслужава, а то навярно си заслужава щом търсиш помощ, от къде ли не действай не прекалено много, че да я дразниш но достатъчно, че да го забележи. Няма как да я убедиш и успокоиш по друг начин, въпреки прекарания период в контакт явно все още не е те опознала. Поправи това също и успех!

booster1
09-09-2014, 06:15
Аз я разбирам, но какво значи да не стана досаден? Ние си пишем от време на време, питам я добре ли е, имала ли е проблеми с тоя тип. Ако това значи да бъда досаден, значи да спра всякакъв контанкт с нея ли.. ?! А просто не искам да я изгубя, макар че се познаваме отскоро..

sometimes_
09-09-2014, 06:33
Просто тактично те е отрязала. И аз съм го правила тоя номер. Ако те харесва достатъчно, бившият изобщо нямаше да има роля в играта.

booster1
09-09-2014, 06:42
Не мисля че е това, защото знам какъв психопат е бившия й. Постоянно я търси, заплашва я, следи я, просто я тормози психически, та чак и мен е заплашвал. Както всичко си вървеше перфектно, тя ми съощава това и аз се сринах. Просто е била наистина наранена и този тип пречи ужасно много.. не ми се вярва, че е защото не ме харесва.

sometimes_
09-09-2014, 06:53
Това, че не ти се вярва и, че не искаш да го повярваш, е отделен въпрос. Просто приеми, че не иска да сте заедно.

Little Monster
09-09-2014, 06:56
Според мен тя е отрязала, защото е била заплашена отново. Щом е имала нещо с теб(целувките, прегръдките), вярвай ми, че иска да си до нея. Много пъти казваме неща, за да не нараним някого или да не му навредим. Според мен е искала точно това, да те предпази от психоипат. Трябва да се бориш! Пиши и, търси я, но за момента като приятел, поне докато не видиш промяна в държанието и. Ако започне да те търси по често, просто я попитай отново дали не е готова вече да има връзка с теб. Мисля че ще имаш успех с това момиче. :)

RapExotic
09-09-2014, 11:49
Просто тактично те е отрязала.

+Да.

Ако и тя имаше повече от приятелски чувства не би се оправдавала с бившия си.

chupachups
09-09-2014, 13:42
Според мен тя е отрязала, защото е била заплашена отново. Щом е имала нещо с теб(целувките, прегръдките), вярвай ми, че иска да си до нея. Много пъти казваме неща, за да не нараним някого или да не му навредим. Според мен е искала точно това, да те предпази от психоипат. Трябва да се бориш! Пиши и, търси я, но за момента като приятел, поне докато не видиш промяна в държанието и. Ако започне да те търси по често, просто я попитай отново дали не е готова вече да има връзка с теб. Мисля че ще имаш успех с това момиче. :)

+ съгласна съм. Вероятно е искала да те предпази от него и да не те забърква в проблеми, дори тя да има нужда от помощ, не иска да го покаже.

venislav.rg
09-10-2014, 10:15
Има един друг начин, който прецени, те как тя ще го приеме. Отрязала те е. ->повод?
1.Не те харесва- малко вероятно след това което се е случило между вас
2.Не иска да става шоу между теб и бившия, който я има за негова собственост.
Мисли за алтернативи
Всеизвестно е, че малко или много женския пол харесва мъже- зрели и отговори, предприемащи достатъчно и разумни, такива решения за справяне с проблеми. Проблема е неин ->все още не сне заедно, за това и покажи, че решавайки проблема и опитвайки се поне си готов за нея на много. Но поговори с някой неин познат, да решите двамата какъв би бил изхода от всяка възможна ситуация. Прецени, кое ти е най-на сърце и би изпълнил. И друго не мога да предложа. И гледай, ако се консултираш с познат да не е най-близката и приятелка. Колкото и да сте приятели и да е казала,че ще мълчи все пак е нейна най-добра приятелка.

per-dead
09-10-2014, 10:49
Просто тактично те е отрязала. И аз съм го правила тоя номер. Ако те харесва достатъчно, бившият изобщо нямаше да има роля в играта.

+1
О, да, тоа номер винаги върви. Аз съм го прилагала на мили хора, просто не мой тип и не искам да правя така, че да им е гадно, без да са го заслужили един вид.
Разбирам, че я харесваш, ама живота продължава. Да не е единствена?

Bonnev
09-10-2014, 11:59
Пиши й като приятел, покажи й, че си загрижен, но по-добре да не очакваш да си с нея и да се зарадваш, ако тя се върне, отколкото да се надяваш и да се разочароваш всеки ден. Пишете си, ти продължи с живота си, ако искаш зарибявай други даже, а тя когато/ако е готова ще ти го каже.

CoockieMonster
09-10-2014, 18:31
Според мен тя е отрязала, защото е била заплашена отново. Щом е имала нещо с теб(целувките, прегръдките), вярвай ми, че иска да си до нея. Много пъти казваме неща, за да не нараним някого или да не му навредим. Според мен е искала точно това, да те предпази от психоипат. Трябва да се бориш! Пиши и, търси я, но за момента като приятел, поне докато не видиш промяна в държанието и. Ако започне да те търси по често, просто я попитай отново дали не е готова вече да има връзка с теб. Мисля че ще имаш успех с това момиче. :)
Как пък може със абс. всяко едно твое мнение да съм напълно съгласна? До сега не си написала нещо и да не мисля по същия начин! О_о