PDA

View Full Version : ПРОБЛЕМ С РАБОТНО МЯСТО!



Frendes
09-09-2014, 10:51
Здравейте читатели!
Бих желал възможно най-най-ясни отговори на проблема ми! :Д

Студент съм,и започнах работя в една фирма,която се занимава с телевизия и интернет..но след 2 месеца работа,реших да напусна с молба за напускане от края на 3-тия месец.

Молба подадох миналия месец,на 26 август..с 30 дена предизвестие разбира се.
Но ето какво стана...Днес ме уволниха... и ми казаха спокойно,че ще променят тридесетте дена предизвестие от днес..тоест 9-10 дена... което е пълна глупост за мен и според мен е незаконно,понеже аз не съм съгласен с това!
Значи,главно проблема ми е....подадох си молбата за напускане с 30 дена предизвестие а ТЕ ме уволняват с 20 дена по рано!
Споделих проблема ми с някои хора..но реших и тук да драсна някой ред,защото помощ от никой не ми е излишна :Д

Работодателя мисля,че би трябвало да ми изплати до тези 30 дена предизвестие,тоест до края на месеца заплата а не да ми изплати до днешното уволнение...
Вие какво мислите?.. Трябва ли да си търся правата за тази трета заплата? Или има право да не ми я изплати?

AngelBelchev
09-09-2014, 12:48
Отиваш в НОИ и ще ти изплати всичко, че и хоро ще играе.

Frendes
09-09-2014, 13:03
Отиваш в НОИ и ще ти изплати всичко, че и хоро ще играе.

Тази процедура с НОИ ми е ясна :Д..той работодателя си ми плаща редовно винаги на 10-то число..но мислиш ли,че трябва също да ми плати и сега за този целия месец,понеже аз си пуснах предизвестието за напускане още миналия месец и от 1ви октомври трябваше да съм напуснал..но сега той ме уволни и мисля,че би трябвало един вид като обезщетение да ми доплати до 30ти..понеже..ме уволнява в момента с думите- "съжелявам,но всички екипи са пълни и няма къде да те сложим и се налага да се разделим по рано"....