PDA

View Full Version : Козметиката Алверде ?



selenaa56
09-09-2014, 19:16
Здравейте момичета :) Днес попаднах на някои мнения,които доста ме учудиха(не само в този форум),че козметиката Алверде не е натурална ... Какви ли не продукти за лице съм използвала и от нея съм останала най-доволна.В състава на продуктите им има само органични,натурални и био съставки.Не разбирам защо някои казват,че не са натурална козметика.Определено ми се отразява хиляди пъти по-добре от козметиката със сулфати,парабени и други глупости.Бях чела някъде дори,че хора с много големи възможности са ползвали козметиката алверде, именно защото е натурална и я предпочитали пред Chanel/Dior,които са били блъскани с парабени и сулфати.Също така забелязвам,че все повече и повече блогърки хвалят продуктите им.Според мен ако не бяха натурална козметика щеше да си проличи и нямаше да бъда толкова доволна от тях и не само аз,но и много други хора....Какво е мнението ви ? Съгласни ли сте с тези,които казват, че са ''минали покрай био козметиката '' ? :)

nIkEnCeTy_bE
09-09-2014, 19:51
Смятам, че е натурална и я ползвам. Наистина са им качествени нещата.

Hayashi
09-09-2014, 22:22
Какво разбирате под "натурална". В козметиката такова чудо всъщност няма. Кое точно да ѝ е натурално? Все едно натуралният сок е без консерванти или други Е-та в състава - не е.

Въобще знаеш ли какво е органично? Био? За натурално вече няма да коментирам, защото няма реална дефиниция.
Органично е всичко, което съдържа почти или в огромен процент (над 90% от съставките) органични съединения (съединения на въглерода). Захарозата е органична, натриевият сулфат не е.
Био е всичко произлизащо от био земеделие.

Alverde не са нито едното, нито другото в общия случай.

Това, че блогърките хвалят нещо,не значи изобщо, че е добро. Повечето, ама наистина повечето нямат идея какво им съдържат продуктите и как реално им се отразяват на кожата. Нещо като икономист да ми предписва лекарства.

Определено не бих си купила тяхен гел или тоник, които са пълни с повече алкохол от ракията в шкафа. По мой спомен, също всичко прахообразно им съдържаше талк. ;

С една дума - маркетинг. При това доста успешен, защото виж колко народ им се е вързал. Alverde не са по-различни от Garnier, Essence, Maybelline и коя да е друга дрогерийна марка козметика.

Alverde съдържат във всички продукти, в които обикновено има сулфати - гелове, шампоани. За парабените не съм сигурна, там отново е доста маркетинг. Самите те изобщо не са доказано вредни, има мноооого по-вредни съставки в козметиката, които би могла да избягваш отколкото тях. Сравнително неагресивни и неалергенни консерванти са.

nIkEnCeTy_bE
09-10-2014, 05:26
С две думи, който може да си позволи Диор, Шанел, Армани и всичко над 100 долара, това е истината. :)

Make me
09-10-2014, 05:37
Донякъде съм съгласна с Hayashi , наистина има талк в няколко техни продукта, във всичките им шампоани има сулфат, макар и да не SLS почти не се различава от него. Алкохол също има в мнооого техни продукти. Но като гледам има много масла и полезни съставки.
А декоративната им козметика не е изобщо качествена-дълготрайност, покривност.. не си струват парите. Но пък съставките са една идея по- добри от Есенс, Мейбълин, Макс фактор, Буржоа и т.н.

Hayashi
09-10-2014, 09:38
С две думи, който може да си позволи Диор, Шанел, Армани и всичко над 100 долара, това е истината. :)

"Имаш ли рибки?"
"Не."
"Значи си педал."

Горе долу нещо такова ти е извода. Точно Chanel, Dior, Guerlain и повечето френски луксозни марки изобщо нямат толкова впечатляващ състав. Има далеч по-добри продукти на 1/5 от цената им.

selenaa56
09-10-2014, 09:49
Благодаря ви за мненията :) Hayashi ,от коментарите ти разбирам,че ползваш доста качествена козметика,но ти самата казваш,че повечето продукти не се намират в България.Би ли ми препоръчала нещо качествено(без сулфати,алкохол и др),което си ползвала,и от което си доволна и разбира се да се намира на българския пазар(ако въобще има такова нещо :D) :)

Hayashi
09-10-2014, 10:04
Аз имам нескрит афинитет към Yves Rocher, които за цената си предлагат доста добър състав. За съжаление и тяхните шампоани и душ гелове имат сулфати, почти невъзможно е да се намери дрогерийна марка без. Единственото ми попадение досега е био шампоана на Mixa, който е с чуден състав и струва само 5 евро, но не мисля, че го има изобщо в Източна Европа.
Yves Rocher имат приятни кремчета и мазилца за лице и тяло. Лосионите им за цената, за която почти винаги ги взимам (около 3-4 евро най-много) са невероятни. И те си позволяват от време на време да слагат по някой алкохол в състава, както и често имат алергени за алергизиращите, които мен лично не ме засягат. Доста от кремообразните им продукти имат талк... което за мен е доста странно. Явно идеята е да е матират кожата. Но талкът е токсичен при вдишване за белите дробове, така че в кремообразен продукт не би ме притеснил толкова. Все пак е доста по-лесно да се надишаш с пудра отколкото с крем за лице. Мицеларните води на Mixa в големите кръгли шишета също са много добри попадения, аз в момента привършвам Panthenol и си взех вчера Glycerin. И двете са неагресивни и неизсушаващи като дегримьори, но отново май ги няма в България. О, и съм влюбена в марсилският сапун, ръцете са ми проблемни защото мразя да си мисля, че са мръсни и ги мия често. Стандартните синтетични и течни сапуни със сулфати ги изсушават чак до напукване, но с истнският марсилски сапун нещата се подобриха драстично.

Иначе корейските Innisfree, които могат да се поръчат от много места в интернет евтино също предлагат задоволителен състав за цената си. Etude House също са ми любимци, но там трябва повече да се гледа със състава, че и те пускат нещо шокиращо от време на време. Но пък съм им голям фен на измивните продукти за лице, всичко, което съм пробвала е без сулфати. Имат само едни гелчета със сода, които са с безумно високо pH.

С декоративната козметика вече ми е голям зор. Почти невъзможно е да се намерят прахообравни продукти без талк, много ми се ще да ги заменя всичките за безталкови, ама нъц. Засега съм открила само пудри за лице на приемлива цена. Червилата също съдържат течен парафин обикновено, въпреки, че в червило за мен не е толкова проблемно, все пак няма какви пори да ти запуши там.

selenaa56
09-10-2014, 10:09
Много ти Благодаря ! :) Много ми помогна :)

ayaska
09-10-2014, 13:46
Аз използвам и декоративна и бяла козметика на Алверде и съм доволна от състава и действието им. Декоративната козметика е малко hit and miss но червилата им са супер пигментирани. Имат много сертификати за био козметика, които не се дават просто така а след голям брой тестове и проучвания. Аз лично съм много доволна от продуктите им и ефекта който имат върху кожата ми: не ми запушват порите, не дразнят и липсата на някои химикали в състава ми се отразява много добре.

delphine_
09-10-2014, 16:32
Имаше ли нужда и тази тема да бъде "опетнявана" в хвалебствия за Ив Роше, след като е посветена на друга марка козметика? Нищо лично, Hayashi, разбрахме, че за теб всичко е маркетингов трик - като започнем от тестовете върху животни, та стигнем до парабени и куп други чудесии - но не мислиш ли, че и ти се държиш също толкова "фанатизирано", като заклеймяваш всичко, което не носи етикет Ив Роше или Микса, точно както привържениците на "био" начин на живот?

Сериозно ли вярваш, че като прочетеш "алкохол" в състава, това директно означава "ракията в шкафа"? Смятам, че като се интересуваш от съставки в козметиката, трябва да си наясно, че има сума ти вида алкохоли и да ги сложиш под един знаменател е просто недопустимо. Да, продуктите на Алверде съдържат алкохол, но е упоменато, че е от сертифицирано натурално стопанско производство, но какво да кажем за алкохола и другите чудесии в продуктите на Ив Роше? Като погледнах етикетите със съставките на някои продукти на тази свещена марка, ами, какво да кажа - по нищо не се различава от етикетите на Нивеа, Гарниер или тем подобни. Чиста химия, прикрита под хубави опаковки, за да те накарат да си мислиш, че си купуваш натурални благинки.

Преди да бъда заклеймена, че и аз сляпо се доверявам на марки, претендиращи, че са "био", ще кажа в своя защита, че имам само 2 продукта на кръст на Алверде (балсамите им :D ) и че за лице използвам единствено розова вода. Най-добрият начин да избегнеш всякакви силикони, сулфати, парабени и т.н. е просто да оставиш лицето си да диша на спокойствие и то ще ти се отблагодари. :)

Hayashi
09-10-2014, 22:28
Че тя и ракията е от био производство, правена от домашни сливи, което не значи че ще си я намажа по лицето. Alcohol Denat. си е точно чист спирт и да си го мажеш по цялото лице си е безумие. Не ме интересува дали е произведен от био пъпеши или био картофи, пак е вреден за кожата. Има и други видове алкохоли, които имат различни свойства, но аз говорех точно за този. Тониците на Alverde миришат точно като спирта 100%, който ползваме в лабораториите.

Мацката ме попита какво ползвам аз, споделих. Ама те нали Mixa и Yves Rorcher ми плащат по 5 цифрени суми месечно да ги рекламирам точно в този форум. Нито една от двете марки не са био или органик и не твърдя подобно нещо никъде. Натурално казах, че няма. Просто аз предпочитам да използвам някои техни продукти, защото за цената от 3 евро, например, ме устройва качеството на лосион на Yves Rocher повече, от колкото на другите марки, които срещам в дрогерията..

Обичам биото, но истинското био. Не фалшивата реклама на някоя марка за 100% био нещо си в състава, реално обаче то в самия продукт е 1% и стои накрая на състава. Не, мерси, това е минало покрай био. Alverde не са единствената претендираща за био марка, която прави това.
Освен това "био" в козметиката като цяло допринася изключително малко за качеството на продукта. Сертификатът обикновено значи, че растението е гледано при определение условия и че производителят си е получил нужната сума пари, за труда. Това, в общия случай, кожата ми не я грее по никакъв начин.

Сега вече, ако ми кажеш, че и с розова вода се къпеш, ще те поздравя.

Между другото на Mixa им харесвам точно два продукта - мицеларните води и шампоана от био серията, не знам как успя да си извадиш генералното заключение, че съм им огромен фен са свещена марка. Всъщност, ако ми беше чела повече мнения, щеше да знаеш, че марките, на които симпатизирам са корейски и японски и въобще не се предлагат в Европа.

ayaska
09-11-2014, 05:32
В края на краищата всеки си избира с какво да се маже. Някои избираме био козметика която уж не е био, други залагат на различни марки, които са си чиста химия. Мисля че това е личен избор за всеки. Аз приемам за био всичко което носи съответните лицензи и сертификати и след като прочета състава. Парабените, SLS и петролатумите дали са маркетов трик или не не мога да кажа със сигурност понеже не съм ПР на тези компании, но е факт че био козметиката с тези сертификати ми действа по-добре. Ако някой има желание за напълно натурална био козметика има няколко продукта между който може да избира: хума, розова вода, боровинки и някакви други плодове със силно пигментиран сок :D Това в кръга на шегата, но реално може да се пробва.

delphine_
09-11-2014, 12:23
Hayashi, информирай се по-добре за състава на продуктите на Алверде, особено когато възнамеряваш да го критикуваш. Точно пък Alcohol Denat. никога не съм срещала по етикетите, но да, той определено трябва да се избягва. Какви био пъпеши те гонят? Био алкохолът се извлича най-вече от пшеница и свойствата и действието му са далеч от синтетичния такъв. В продукти на Алверде най-често могат да се срещнат Cetyl Alcohol и Stearyl Alcohol и единственото "стряскащо" нещо в тях е името им. Те са точно толкова "вредни" в качеството си на "алкохол", колкото "полезно" е минералното масло, само защото присъства "масло" в наименованието му. Точно пък Алверде не можеш да обвиняваш в "1% био", задето си видяла някакъв си алкохол да се мъдри там и си останала сляпа за другите съставки - продуктите им бълват от най-различни масла и те въобще не се намират на края на състава. Иди до близкото ДМ и се увери, преди да говориш с такава увереност.

Ayaska, напълно права си, въпрос на личен избор си е, човек каквото си причини сам на кожата, никой друг не може да му го причини. :D

Малко е извън темата, но винаги ми е било чудно дали може да се има вяра на етикета със съставките за която и да било козметична марка? Може ли човек да е сигурен, че продуктът наистина съдържа описаните съставки, или в действителност са коренно различни?

ayaska
09-11-2014, 14:27
Мисля, че всяка фирма е задължена да изписва състава на продуктите си по реда на тяхната концентрация :) Някои фирми обаче хитруват като използват различни имена за едно и също нещо и по този начин заблуждават потребителя. Но не е възможно в продукта да има съставка, която да не е отбелязана на етикета. Може да и под друго име, но трябва да е упомената.

Hayashi
09-11-2014, 15:32
В състава на Alverde от блогове съм виждала да пише само Alcohol, което не знам как точно да го разбирам, за мен си е този обикновения. Другите двата са мастни и те са различни, не са дразнители по принцип, но са алергени. Мисля, че съм на поне 1000 км от най-близкия DM за съжаление.

За съставките по закон всичко предназначено за продаване в Европа трябва задължително да има етикет със всички съставки независимо концентрацията им. Ще ми се нещата да се ъпгрейднат още и да ги задължат да пишат и процентнтото съдържание на всичко. Често марките обичат да пишат "такъв и такъв екстракт и такъв и такъв витамин, комплекс, ко-ензим", а всъщност те са толкова назад в състава, че са в минимални количества, които са много далеч от това да бъдат ефектевни.

Но всяка една козметика извън Европа, най-вече от САЩ и Канада не е правена по-този начин. Там компаниите са задължени да пишат съставките само до 1% концентрация и останалите са, ако искат. Естествено има супер много съставки, които се използват в минимални количества и могат да бъдат супер вредни и алергизиращи и хората дори не могат да бъдат сигурни. Повечето бяла козметика е от 60 до 95% вода. Например в шампоаните има почти изцяло вода, сулфати, понякога по-нежни измивни вещаства, разни стабилизатори на формулата и pH-то в наистина минимални количества, аромати, оцветители и консерванти. Последните четири са в супер малки количества, което не значи, че не могат да докарат реакция на някого. Бях чела скоро една статия в блога на една французойка, която твърдеше, че вече не поръчва iHerb, защото много от американските марки си слагат само готините екстракти отпред и си спестяват останалите вредни съставки.

По принцип би трябвало марките да нямат право да лъжат по-етикетите за състава си, но май все се намират изключение.

В Корея и в Япония също правят пълен опис на съдържанието.

delphine_
09-11-2014, 16:34
Благодаря за подробната информация. :)