PDA

View Full Version : Медицина в Германиу и Македония



SexyBitch
09-09-2014, 20:29
Как стоят нещата с медицината в Македония? Спомням си, че които не можеше да влезе в БГ, ходеше там и се прехвърляше тук обратно и пак си плащаше нормално, а ни 7000лв. Знаете ли сега как е?
А някой, който се е насочил към Германия или Австрия, би ли споделил какви са условията за прием и следвьн-трябва ли диплома, има ли входни изпити, сравнително лесно ли се влиза и т.н. Също таксите какви саа иии т.н.
МОЛЯ, само информирани отг., а не от рода ами чух, че си лафят комшииките иии оттам... :D :)

kalpazanka
09-10-2014, 09:32
При нас не се гледаше с добро око на парашутистите /така наричахме идващите от Македония и Украйна/ и имаше защо. Трудно изкласиха, но все пак изкласиха.

Като се прехвърлиш от Македония, трябва да си наясно, че ще си със статут на чуждестранен студент и семестриалната ти такса няма да е 450 лева, а ще е четицифрена сума. Трябва ти успех минимум 4 и 50, за да минеш държавна поръчка.

SexyBitch
09-10-2014, 10:41
В какъв смисъл ми трябва успех минимум 4.50? От диплома или някакъв изпит?

kalpazanka
09-10-2014, 13:03
В какъв смисъл ми трябва успех минимум 4.50? От диплома или някакъв изпит?

От сесия. Даже се чудя дали не се гледаше успех от двете предходни сесии. :(

SexyBitch
09-10-2014, 15:59
Мерси :*

anonymous708973
09-10-2014, 16:02
Само като ми сложиш Германия и Македония в едно изречение, когато говорим за медицина, ми става ясно колко си сериозна.

Изпит за медицина в Германия за българи няма (доколкото знам). Влиза се с убийствено висок успех, ако нямаш 1.1 по немската система, дори не се замисляй. Дори с 1.1 можеш да чакаш 1-2-3 години докато те приемат.
Диплома, разбира се, трябва. Как иначе?

Като цяло - отвори и се поинтересувай. Има даже фейсбук група, в която хората са се погрижили да обяснят - "Помощ при кандидатстване в Германия и Австрия". Сайтът към нея е faq4uni.com