PDA

View Full Version : Пропуснато противозачатъчно



Dollie
09-10-2014, 05:56
Здравейте! Пия Ясмин от година и половина. Вчера като си пих хапчето видях, че пия не за вторник, а з понеделник. Изпих само това за вторник, има ли смисъл да пия и другото, остават ми още 3 и свършвам опаковката. В момента не водя полов живот, за забременяването няма да има проблем, но не съм на ясно какво точно става с организма ми когато пропусна и после си продължа както е било преди.

xXxPETYAxXx
09-10-2014, 06:14
И на мен ми се е случвало, в листовката пише пропуснато хапче да се изпие до 12 часа мисля(не ми се отваря да я прочета сега, по спомени така мисля, че беше), но аз когато се усетих, че съм го пропуснала вече бяха минали тези часове както и при теб. Просто си изпих всички, които остават с един ден назад, ама не съм имала някакъв дискомфорт или други последствия. Тъпото е, че ако примерно последното ти хапче е трябвало да е в петък и ти идва да речем на 3 ден почивка - понеделник, ще вземеш петъчното хапче в събота и най-вероятно ще ти дойде във вторник. Аз след това не исках да си променям дните занапред, а да бъдат както си бяха и вместо 7 дни почивка я направих 6 дни - също без последствия.

Dollie
09-10-2014, 08:00
Ясно! Благодаря много! :)

anonymous708973
09-10-2014, 08:33
Здравейте! Пия Ясмин от година и половина. Вчера като си пих хапчето видях, че пия не за вторник, а з понеделник. Изпих само това за вторник, има ли смисъл да пия и другото, остават ми още 3 и свършвам опаковката. В момента не водя полов живот, за забременяването няма да има проблем, но не съм на ясно какво точно става с организма ми когато пропусна и после си продължа както е било преди.

Ох, ама честно... логиката ви липсва.
Ясмин е комбинирано противозачатъчно - това значи, че всички хапченца са еднакви, а дните от седмицата са написани единствено и само за твое улеснение. Ако си разменила хапчетата, просто вземи другото на следващия ден. Останалите 3 си ги изпий в правилните дни, почивката ти също ще се пада, когато трябва.

Само не разбрах как във вторник си изпила хапчето за понеделник, като то е трябвало вече да е изпито... в понеделник.

kalpazanka
09-10-2014, 08:40
Пропуснала го е, затва хапчето за понеделник го пие във вторник. И за тва се е усиферила овреме, че нещо не е наред.

anonymous708973
09-10-2014, 08:52
Ооо, не съм разбрала. Значи в понеделник е пропуснато, аз мислех, че само са разменени.

Във всяка опаковка "Ясмин" има една книжчица. Не е за красота там ;)

Dollie
09-10-2014, 10:30
Много добре знам,че има книжчица и че не е за красота, но това което пише там е основно да се вземат предпазни мерки и ако е пропуснато да се вземат и 2те хапчета наведнъж- нещо което аз не направих снощи и затова питам сега ако просто си продължа да ги пия с едното пропуснато, какво може да стане с организма ми, защото ми се случва за първи път, а наистина трябва да не се изпускат и да се взимат по едно и също време всеки ден.